Нашi сайти:
buhgalter.com.ua
29.11.19
9217 4
Друкувати
Обране

Страховий стаж

Для того щоб правильно обчислити суму виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, необхідно знати страховий стаж працівника. Зазвичай його обчислюють на дату прийняття працівника на роботу і фіксують цю інформацію, наприклад, у його особовій картці в графі «Додаткові відомості». Якщо працівник згодом захворіє, то до вже розрахованого на дату прийняття на роботу стажу просто додають стаж, зароблений за період роботи в цього роботодавця з дати працевлаштування до дня настання страхового випадку. Як же правильно обчислити страховий стаж? Розбираємося!


ПОДАТКИ ТА БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК ЛИСТОПАД, 2019/№ 95

Ушакова Лілія, експерт з питань оплати праці

 

Законом № 1105 передбачено обчислення двох видів страхового стажу:

1) загального страхового стажу, який обчислюється на день настання тимчасової непрацездатності;

2) страхового стажу за 12 місяців, що передують дню настання страхового випадку.

Загальний страховий стаж впливає на відсоток оплати днів тимчасової непрацездатності звичайних (не пільгових) категорій працівників (див. ст. 24 Закону № 1105). Так, якщо на момент настання тимчасової непрацездатності загальний страховий стаж працівника:

— до 3 років, то в розрахунку лікарняних братиме участь 50 % середньоденної зарплати працівника (див. формулу в «Відчуй різницю — розрахуй лікарняні правильно» цього номера);

— від 3 до 5 років — 60 % середньоденної зарплати;

— від 5 до 8 років — 70 % середньоденної зарплати;

— понад 8 років — 100 % середньоденної зарплати.

При цьому пільговим категоріям працівників, переліченим у п. 5 ч. 1 ст. 24 Закону № 1105, лікарняні обчислюють незалежно від страхового стажу в розмірі 100 % середньоденної зарплати. Проте це зовсім не означає, що за пільговиками не потрібно визначати загальний страховий стаж. Ви зобов’язані його обчислити і відобразити в заяві-розрахунку на отримання фінансування.

Страховий стаж за 12 місяців — це свого роду інструмент економії ФСС страхових коштів. Так, якщо працівник протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку за даними Держреєстру соцстрахування заробив собі страховий стаж менше 6 місяців, то вмикається обмеження щодо суми допомоги, передбачене ст. 19 Закону № 1105. Такий працівник має право на лікарняні, обчислені виходячи з нарахованої зарплати, з якої сплачувався ЄСВ, але не більше за розмір допомоги, розрахованої з мінзарплати.

Нюанси обчислення

З чого почати, якщо визначаєте страховий стаж уперше? Розпочніть з трудової книжки працівника. З'ясуйте, коли він почав свою трудову діяльність. Далі підраховуємо страховий стаж.

Від початку і до 28.02.2001 р.Страховий стаж визначаємо відповідно до Правил № 1658. Тут усе просто: страховий стаж = трудовому стажу. Обчислюємо його за даними трудової книжки, тобто гортаємо «трудову», підсумовуємо періоди.

Включаємо до страхового стажу час роботи на умовах трудового договору, час військової служби, перебування громадян на альтернативній (невійськовій) службі, перебування на службі в митних органах, час навчання в професійно-технічному закладі, інші періоди, зазначені в Правилах № 1658.

З 28.02.2001 р. до 01.01.2011 р.Тут орієнтир — ст. 7 Закону № 2240 у редакції, що була чинною до 01.01.2011 р.

З яким документом працюємо при визначенні стажу? Передусім з трудовою книжкою працівника. До страхового стажу включаємо періоди: роботи на умовах трудового договору, за який сплачувалися страхові внески до Фонду, тимчасової втрати працездатності, відпустки по вагітності та пологах, відпустки для догляду за дитиною до 3 років, отримання виплат за окремими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування (за винятком пенсій усіх видів).

Важливо! Якщо застрахована особа, якій ви обчислюєте страховий стаж, у цей період була підприємцем:

— на єдиному податку, то весь єдиноподатковий період до цієї дати ви можете зараховувати до її страхового стажу, за умови, що вам нададуть довідку з ДПІ про сплату єдиного податку;

— на загальній системі, то вона могла сплачувати внески добровільно. Якщо ФОП стверджує, що платив, попросіть його принести довідку з ФСС про сплату страхових внесків за формою, наведеною в додатку 4 до Порядку, затвердженого постановою ФТВП від 02.06.2005 р. № 62.

З 01.01.2011 р. до 01.01.2016 р.Тут керуємося ст. 7 Закону № 2240 у редакції, що була чинною з 01.01.2011 р., і ст. 21 Закону № 1105 у редакції, що була чинною до 01.01.2016 р.

Страховий стаж обчислюємо за записами в трудовій книжці і даними, що містяться в Держреєстрі соцстрахування (використовуємо форму ОК-7).

Чому нам усе ще потрібна трудова книжка, якщо є довідка з Пенсійного фонду (ОК-7)? Тому що в довідці за формою ОК-7 наведені відомості про стаж не завжди коректні з точки зору визначення «лікарняного» страхового стажу. Так, наприклад, у довідці може бути зазначений стаж роботи на умовах цивільно-правового договору, який не повинен потрапити до «лікарняного» страхового стажу. А отже, без трудової книжки не обійтися.

Які періоди ввійдуть до страхового стажу? Час роботи на умовах трудового договору, за який щомісячно сплачені (працівником/роботодавцем) страхові внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок.

Якщо сума ЄСВ, сплаченого за відповідний місяць, буде меншою за мінстрахвнесок, то до страхового стажу увійде лише частина місяця. Її знаходимо так: суму ЄСВ, сплачену за відповідний місяць, ділимо на розмір мінстрахвнеску цього місяця.

Таким чином, з 01.01.2011 р. при обчисленні страхового стажу стає важливою сума сплаченого страхового внеску, а не дата початку/закінчення трудових відносин. Тобто навіть якщо працівник відпрацював частину місяця, але ЄСВ з його зарплати сплачений у сумі, яка дорівнює або вище за мінстрахвнесок, такий місяць увійде до страхового стажу як повний.

Важливо! Незалежно від факту сплати страхових внесків та їх розміру до страхового стажу «автоматом» (як періоди, за які сплачені страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску) потрапляють періоди: відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років, отримання виплат за окремими видами соцстрахування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності).

Що стосується підприємців, то в цей період вони могли бути застраховані в системі «непрацездатного» соцстрахування і сплачувати внески добровільно. Якщо ФОП був добровольцем, то він повинен підтвердити це документально.

З 01.01.2016 р.Тут рулює ст. 21 Закону № 1105. Страховий стаж обчислюємо за даними, що містяться в Держреєстрі соцстрахування. Тут вам стане в пригоді додаток 9 до Положення, затвердженого постановою правління ПФУ від 18.06.2014 р. № 10-1.

Включаємо всі періоди, протягом яких особою (чи страхувальником за таку особу) був сплачений ЄСВ у сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок. При цьому не має значення джерело доходу (трудовий/цивільно-правовий), на який був нарахований ЄСВ.

Також пам’ятаємо, що до страхового стажу місяць увійде як повний, якщо страховий внесок за такий місяць (у тому числі з урахуванням доплати до мінстрахвнеску) сплачений у сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок. Якщо інформацію про стаж працівника ви «черпаєте» зі своїх ЄСВ-звітів, то таку залежність стажу від сплаченого ЄСВ вам доведеться скласти самостійно (помісячно).

Як і раніше, період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років, отримання виплат за окремими видами соцстрахування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), включаємо до страхового стажу як період, за який сплачені страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 
Журнал «Податки та бухгалтерський облік»


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це

Коментарі (4)
Любов
29.11.2019
Незрозуміло. З листа ФТВП від 02.10.2007 р. № 04-06/Х-179з-283: Період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.
Любов
29.11.2019
Вибачте. Редакція має бути така: До страхового стажу зараховуються періоди тимчасової втрати працездатності, перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами та час перебування застрахованої особи у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також періоди одержання виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, крім пенсій усіх видів. Але це не міняє суті.
Наталія
29.11.2019
так включаємо чи ні?
Світлана
04.12.2019
В мене складається таке враження, що наші законодавці роблять нормативні документи все більш заплутаними, щоб Бухгалтери собі ломали голови (тут смотрим, тут не смотрим, а тут рыбу заворачивали) і робили більше помилок. А ось коли прийде перевірка... "вот вы и попались голубчик". Таким образом наполняем бюджет. Очень все грустно.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться