Інформація по темі "" | Публікації по тегу
19.08.20
32514 16
Друкувати
Обране

Сумісники: 7 несподіваних фактів

Сумісники «водяться» практично на кожному підприємстві і в багатьох ФОП. Але поширеність виду притупляє пильність роботодавців. А це дає можливість гоп-стоп-Держпраці косити штрафи.


 
Ушакова Лілія
податковий експерт журналу "Податки & бухоблік"
 
 

Що ж, збираємо факти про сумісників.

Факт 1. На сумісників подають Повідомлення про прийом на роботу

Із зовнішніми сумісниками все зрозуміло: взяли нову людину на роботу — подаємо Повідомлення.

Але несподіванки виникають щодо внутрішніх сумісників. Це ті, хто вже працює у вас за основним місцем роботи, але у вас же працюватиме за сумісництвом. Тут найчастіше обпікаються. Але запам'ятовуємо, що історія така ж, як і щодо зовнішніх сумісників: робимо наказ про прийом на роботу — має бути Повідомлення. Виключення — директор-сумісник.

У Повідомленні про приймання сумісника (внутрішнього або зовнішнього) в графі 4 має бути відмітка «2» — працівники без трудової книжки.

Факт 2. Сумісника можна прийняти на повний робочий час

Так, він нарівні з основними працівниками може працювати повний робочий день, наприклад, 8 годин у день 5 днів на тиждень.

АЛЕ! Можуть подзвонити інспектори праці місцевих рад, поцікавитися: «Що це у вас у Звіті з ЄСВ сумісник і повний робочий день? А чи не співпадає у нього час роботи за основним місцем роботи і за сумісництвом?».

Не тушуємося, зізнаємося: «Так, працює на повний робочий час. Наказ, табель обліку робочого часу. Усе в рамках закону. Не порушуємо». Після цього інспектори втрачають до вас інтерес.

Ідеально, якщо робочий час за основним місцем і за сумісництвом не перетинаються. Втім, зовнішній сумісник не зобов'язаний докладати про свій режим роботи на іншому підприємстві.

Факт 3. Посади за сумісництвом і за основним місцем роботи можуть співпадати

Наведемо приклад, як це можна використати.

Магазину треба, щоб продавець працював 12 годин на день (з 9:00 до 22:00) 5 днів поспіль. Продавець не проти.

Однак, якщо намалювати такий графік, отримуємо порушення — перебір за нормою тривалості робочого часу.

Робимо так. Приймаємо продавця за основним місцем роботи (8 годин на день (з 9:00 до 18:00, 5 днів на тиждень) і за внутрішнім сумісництвом на аналогічну посаду (4 години на день з 18:00 до 22:00, 5 днів на тиждень). Ніякого порушення немає.

Два різні трудові договори. Час не перетинається. Усе в рамках закону.

Факт 4. Сумісники мають право на лікарняні

Рекомендуємо не допускати ситуацій, коли працівник за основним місцем роботи хворіє, а за сумісництвом працює (чи навпаки).

Роботодавець про це може й не знати (при зовнішньому сумісництві). Але якщо про це дізнається ФСС, то зніме допомогу та ще й штраф накладе за неправомірне використання засобів.

Чому? У наявності порушення лікарняного режиму. Працівник не хворіє, а (!) працює (хай і в іншого роботодавця).

Зовсім інша справа — лікарняний у зв'язку з вагітністю та пологами. Тут працівниця може, наприклад, за сумісництвом знаходитися у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами і отримувати допомогу, а за основним місцем роботи працювати.

Чому? Ну, по-перше, вагітність — не хвороба. По-друге, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами — це не обов'язок, а право працівниці.

Факт 5.  Не можна призначати сумісникові лікарняні за оригіналом лікарняного листа

Сумісник приніс оригінал лікарняного? Віддавайте назад! Приймати такий лікарняний лист не можна. Можуть бути проблеми з ФСС. Чому? Сумісникам призначають лікарняний на підставі копії лікарняного, що підписана керівником і надрукована (якщо є друк) у пресі за основним місцем роботи (ч. 1 ст. 31 Закону № 1105).  Тому якщо у сумісника насправді немає основного місця роботи (буває й таке), то лікарняні він не отримає. Хоча іноді цей момент упускають навіть контролери.

А якщо сумісник внутрішній? Тоді він вам надасть оригінал лікарняного листа. Далі (ось зараз, чесслово, не жартую!) ви:

1) самі собі робите його копію та завіряєте її підписом керівника і печаткою підприємства. Навіщо вона потрібна, якщо ось лежить оригінал? Щоб дотриматися норми Закону № 1105 і призначити допомогу за сумісництвом на підставі копії (у протоколі — окремий рядок);

2) самі собі видаєте довідку про середню зарплату за основним місцем роботи для розрахунку суми виплат за внутрішнім сумісництвом. А кому зараз легко?! Розрахунок лікарняних сумісникові підкладаєте до копії листка непрацездатності.

Маразм? Ну що ви?! Просто формальне прочитання норм Закону № 1105 (див. лист ФСС від 17.01.2017 р. № 5.2-28-65).

Факт 6. По сумісниках треба дотримуватися вимоги про оплату праці не нижче мінзарплати

Якщо зарплата за фактично відпрацьований час менше мінзарплати (МЗП), розрахованої з урахуванням зайнятості працівника, то нараховують «трудову» доплату.

Якщо працівник — внутрішній сумісник, то порівняльні розрахунки з МЗП здійснюйте за кожною займаною ним посадою окремо!

Факт 7. Дохід внутрішнього сумісника бере участь у порівнянні з МЗП для цілей сплати ЄСВ з МЗП

Вимогу ЄСВ з МЗП виконує роботодавець, в якого працівник працевлаштований за основним місцем роботи. Тому зовнішньому сумісникові ЄСВ платимо з фактичного доходу.

По внутрішніх все хитріше. З МЗП порівнюємо загальну базу нарахування ЄСВ працівника. Якщо працівник — внутрішній сумісник, то в базу для порівняння з МЗП потрапляє (1) дохід за основною роботою + (2) дохід за внутрішнім сумісництвом.

Тільки якщо така загальна база нарахування ЄСВ виявиться нижча за МЗП, на різницю донараховують ЄСВ.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
(16)
Бухгалтер освіта
19.08.2020
Питання по факту - 1. А якщо прияняли за внутрішнім сумісництвом на одну неділю, на час хвороби основного працівника, таких випадків в освіті багато, також повідомлення про прийняття оформляти потрібно?
керр Бухгалтер освіта
19.08.2020
є факт укладення трудового договору (прийняття на роботу) виключень не має, робимо повідомлення
Олег
19.08.2020
Ідіотизм, самі для себе робимо копію лікарняного
Вікторія
19.08.2020
Доброго дня! питання по факту №1. Якщо,наприклад,вчитель за основним місцем роботи працює в школі, його наказом внутрішнім оформлюють ще і внутрішнім сумісником.все одно потрібно надавати повідомлення до податкової на внутрішнє сумісництво??
Бухгалтер освіта Вікторія
19.08.2020
Я вважаю, що викладацька діяльність, згідно Постанови 43, не є сумісництвомякби ще було пояснення для педагогічних та медичних працівників
бухцелюб Вікторія
20.08.2020
ага, а учні хай 2 дні гуляють, поки з села передадуть наказ та повідомлення у податкову, а лікарняний був всьго на 3 дніtransparent_pxl.png
бухцелюб Вікторія
20.08.2020
і найбільше питань по освіті, де в законодавстві ще і кінь не валявся
Ірина
19.08.2020
Підкажіть будь-ласка.Я сумісник на основному місці роботи я продовжую декрет,а по сумісництву працюю на 0,5ставки.Мене відправляють на курси які я маю оплати сама,так як я сумісник.Чи можу я відмовитись від курсів і продовжувати дальше працювати.?
ВОМС
20.08.2020
Чи може зовнішній сумісник працювати у школі водієм на 1,0 ставки?
Бухгалтер освіта ВОМС
21.08.2020
Ні, не може, прийняття на роботу Постанова №245 не дасть вам можливості прийняти його на 8 годин роботи.
Таня
21.08.2020
Не розумію в попередніх рекомендаціях сумісництво оплачувалось окремо. То де правда???? Ось стаття https://buhgalter.com.ua/articles/trudovi-vidnosini/nova-dobre-zabuta-stara-doplata-do-mzp/.
МАРІЯ
21.08.2020
Якщо прибиральниця в школі працювала на 0,9 ставки, а після було розширення зони обслуговування стала працювати на 1,1 ставки, то що треба 1,0 ставки це основна робота, а на 0,1 ставки оформляти як за сумісництвом на такій же посаді?
Людмила МАРІЯ
21.08.2020
І я не розумію, особа працює в одній школі, миє одну підлогу, а бухгалтеру потрібно зробити повідомлення на 0.1 ставку, в таблицю 5 занести прийняття на роботу, в таблицю 6 дві строчки внести, зробити копію лікарняного, щоб нарахувати окремо лікарняний за сумісництвом, нарахувати відпустку двічі, і цю всю роботу бухгалтеру за мінімальну зп потрібно зробити
Вікторія
17.09.2020
Лист ДФС від 18.10.2016 № 22502/6/99-99-13-02-03-15підприємство не подає повідомлення про прийняття на роботу працівника, який без звільнення від своєї основної роботи виконує на тому ж підприємстві поряд зі своєю основною роботою додаткову роботу за іншою професією (посадою).
Вікторія
17.09.2020
Тобто якщо внутрішнє суміСНИЦТВО - подаємо повідомлення, суміЩЕННЯ - не подаємо
марал
25.09.2020
В нас працює по сумісництву людина яка не має основного місця роботи.як з лікарняними?
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн