Інформація по темі "" | Публікації по тегу
25.03.21
101 0
Друкувати
Обране

Трудоголізм. У чому небезпека?

Жив був ослик. Спочатку він працював 8 годин на добу. Згодом почав працювати 10 годин, далі — 12 — 16 годин, а потім він помер… Любити власну роботу і цікавитися сферою діяльності, яку ви обрали, це чудово. Але коли людина починає думати над робочими завданнями в неробочий час, займатися роботою, повернувшись увечері додому, і навіть працювати у вихідні, це звучить уже не так чудово. І змушує задуматися: справа тільки в любові до роботи чи ще в чомусь? З'ясуємо, де закінчується любов до роботи й починається залежність від неї.


Людина, яка любить свою роботу

По-перше, така людина із задоволенням ходить на роботу. І навіть якщо часом навантаження велике, відгукується про роботу загалом позитивно.

По-друге, вона в курсі того, що відбувається у сфері її діяльності. Бо постійно перебуває в потоці новин із цієї сфери.

По-третє, вона рада ділитися досвідом, своїми успіхами, викликами, з якими зустрічається.

По-четверте, коли така людина відпочиває, вона зайнята своїми захопленнями, проводить час із сім’єю… Не думає про роботу. І не відчуває за це провини.

По-п’яте, навіть якщо така людина якийсь час напружено працює і перебуває у стресі, це робота заради зрозумілої мети (підвищення за посадою, підвищення зарплати тощо), але не робота заради роботи.

Цей список можна продовжувати.

Характеристики трудоголізму

Ознаки трудоголізму не такі гарні, тому що трудоголізм — це не любов до справи. Це вид залежної поведінки, у цьому випадку — від роботи. І за принципом дії він схожий на залежність від психоактивних речовин або нікотину. Ґрунтується трудоголізм на тому, що він дає людині можливість уникнути травмуючої події в зовнішньому світі. Простіше кажучи, це спосіб піти від реальності на якийсь час за допомогою занурення в роботу. Трудоголіки не просто люблять працювати, робота для них — практично «все». Ці люди відмовляються від часу з сім’єю, від спілкування з друзями, від захоплень, від здорового способу життя. І тут йдеться не про те, що людині іноді доводиться перепрацьовувати або доробити проєкт на вихідних кілька разів на рік. Ні. Ідеться про те, що для такої людини сталою є зайнятість роботою і думками про роботу максимум свого часу. Родичі трудоголіків постійно говорять їм, що недоотримують уваги. Зв’язки з друзями перериваються.

Два пускових фактори залежної поведінки

1. Травмуюча подія в житті людини. Що завгодно, з чим людина не може впоратися самостійно. Якщо подія була в минулому і людина начебто забула про неї, щось може нагадати про травму.

2. Випадок, коли за допомогою предмета залежності вдалось уникнути переживань, пов’язаних із травмуючою подією, забутися та отримати задоволення в небезпечній «пігулці».

Розглянемо на прикладі. Містер Х був цілком задоволений шлюбом цілих 10 років. А потім їм з дружиною довелось розлучитися. Містер Х спробував познайомитися декілька разів із жінками, але з жодною стосунки не склалися. І тоді містер Х став пропадати на роботі, брати більше завдань, затримуватися, приходити раніше тощо. І почали хвалити його на роботі за ініціативність! І отримав він те відчуття прийняття, якого так не вистачало вдома. А далі по спіралі: більше завдань в очікуванні більшого схвалення. Зі шкодою для здоров’я та інших сфер життя, крім кар’єри. Може здатися, що нічого поганого в кар’єрних досягненнях немає. «Сіль» в тому, що містер Х намагається абстрагуватися від проблем в особистому житті за допомогою роботи. Не вирішувати їх, а уникнути.

На мій погляд, найбільша проблема трудоголізму навіть не в тому, що це залежність. А в тому, що це соціально схвалювана залежність. Ми добре пам’ятаємо з дитинства, як дорослі часто повторювали: «Працювати багато правильно», «Відпочивати й насолоджуватися життям соромно». Таким чином, працьовита людина і трудоголік сприймаються як синоніми. Але це не одне й те саме. Працьовита людина реалізується не тільки в роботі, а й в інших сферах життя. Трудоголік зациклюється тільки на роботі.

Крім самої залежної людини, страждають також і її близькі.

Методика «Колесо життєвого балансу»

Одним із способів діагностики в дослідженні балансу життя є методика «Колесо життєвого балансу». Вона демонструє, на якому рівні знаходяться сфери життя людини і яке місце в загальній картині займає робота. Подивіться на шаблон колеса балансу нижче.

Оцініть і заповніть на рисунку (бажано різними кольорами) рівень вашої реалізованості у сферах життя на даний момент. Від 1 бала — жахливо до 10 балів — усе супер.

Результат, який ви побачите, буде суб’єктивним сприйняттям поточного стану справ. Не варто засмучуватися, якщо багато сфер виявляться не ідеально розвиненими. Це спосіб зрозуміти ситуацію і розставити пріоритети.

Якщо виявиться, що робота займає більшу частину часу і сил, це підстава задуматися: це тимчасове рішення заради досягнення певних цілей чи все-таки постійна ситуація?

Профілактика трудоголізму

Порада 1. Визначте для себе чіткий ритуал, коли ви починаєте та закінчуєте працювати. Працюючи в офісі, це зробити простіше. Якщо ж ви працюєте вдома, то таким ритуалом може бути випитий чай вранці з особливої чашки. Або переодягатися вранці в одяг для роботи, а ввечері — змінювати його на домашній.

Порада 2. Якщо ви часто робите дзвінки або робоче листування займає багато часу, заведіть окремий телефон.

Порада 3. Визначте точний час для роботи. Плануйте час не тільки на роботу, а й на відпочинок.

Порада 4. Підберіть для себе хобі, яке буде включати спілкування з людьми. Узагалі постійна підтримка соціальних контактів може бути свого роду діагностикою відсутності трудоголізму.

Порада 5. Якщо перелічене вище не вдається і робота або занепокоєння, пов’язане з роботою, значно переважають у повсякденному житті, проконсультуйтеся з психологом, який працює із залежностями різного роду. Звернутися до фахівця — це нормально.

Досягнення і кар’єра, безумовно, важливі в сучасному світі. Не відмовляю вас наполегливо працювати. Навпаки, наші професійні успіхи дозволяють реалізуватися і досягти визнання. І допомагають заробити гроші для розвитку різних сфер життя. Хочу тільки підкреслити важливість життєвого балансу. Піклуйтеся про своє психологічне і фізичне благополуччя. Та будьте щасливі.

Уклеїна Світлана

Оплата праці, березень, 2021/№ 6/1 спецвипуск

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.