Інформація по темі "" | Публікації по тегу
22.04.21
202 0
Друкувати
Обране

Як адаптуватися в новому колективі

За статистичними даними, люди, які звільняються з компанії через пів року — рік роботи, прийняли це рішення в перші два тижні роботи. Це вагомий аргумент для того, щоб роботодавець звернув увагу на процес адаптації нових співробітників. Кожна людина, починаючи працювати на новому місці, розуміє, що їй потрібен час, щоб «влитися» в колектив, стати в ньому прийнятою, своєю.


Адаптація

Під адаптацією в широкому сенсі розуміють процес пристосування організму до нових, мінливих умов довкілля. Адаптація персоналу — це процес ознайомлення, пристосування співробітників до змісту та умов роботи, а також до соціального середовища в організації. Тобто ми бачимо, що для успішної адаптації до нової роботи людині потрібно пристосуватися до нових завдань, які вона буде виконувати, до нових побутових умов, навчитися взаємодіяти з новими людьми згідно з корпоративною культурою підприємства.

Адаптація — це не тільки трикомпонентний процес, а ще й двосторонній: між новим співробітником і роботодавцем.

Роботодавці розуміють, що для успішного виконання посадових обов’язків та розкриття потенціалу нового співробітника йому потрібно спочатку допомогти. Підготувати комфортне робоче місце для новачка, познайомити його з колективом, скласти план роботи на строк випробування, регулярно надавати зворотний зв’язок щодо якості роботи. Але й сам новачок може допомогти собі адаптуватися швидше.

5 кроків, які допоможуть швидко та легко адаптуватися

Підготуйтеся. Уявімо, що завтра ваш перший день на новому місці роботи. Сьогодні подбайте про побутові дрібниці: підготуйте одяг для роботи, вивчіть маршрути від дому до офісу та оберіть найзручніший, добре виспіться.

Продумайте план дій на день: можливо, HR-менеджер уже сказав, що на вас чекає в перший день (знайомство з керівником, ознайомлення зі структурою компанії та видами її діяльності). Якщо ні, то варто продумати самостійно, яку інформацію ви хотіли б отримати в перший день. Це, до речі, додасть бал до вашої проактивності та зацікавленості.

Загляньте страху в очі. У середньому для успішної адаптації до нової роботи людині потрібно три місяці. І часто цей період збігається зі строком випробування. Строк випробування — це не привід для додаткового стресу, а період, коли роботодавець і працівник шукатимуть способи продуктивної взаємодії. Тому важливо зробити необхідне зі свого боку: вивчіть, як працює компанія, які використовує інструменти бізнесу.

Існує безліч технічних рішень, якими користуються компанії. Якщо раніше ви не працювали з якимось програмним забезпеченням, а на новій роботі доведеться з ним працювати, то приділіть час, щоб попрактикуватися і навчитися здійснювати необхідні для роботи операції. Якщо доручили завдання, яке раніше ви не робили та маєте про нього теоретичне уявлення…

Чудово! Зробіть його вперше так, як ви можете, доклавши максимум зусиль.

Грамотний керівник роз’яснить після, що можна було зробити краще і як. Але ви придбаєте безцінний досвід. Якщо щось здається незрозумілим і ви вважаєте, що інформація потрібна для кращого результату роботи, поставте запитання.

Зміна роботи — це вихід із зони комфорту і він пов’язаний з переживаннями та емоційним напруженням. Але ж саме рух уперед допомагає розвиватися.

Пам’ятайте про зворотний зв’язок. Зрозуміти, що строк випробування йде успішно, можна за допомогою зворотного зв’язку. Це коментарі вашого керівника щодо якості виконаної роботи, швидкості, навантаження, з яким ви справляєтеся, про очікування від вас як від співробітника.

Загалом це те, за допомогою чого ви розумієте, які завдання ви виконуєте добре, що робити по-іншому або краще. Тому якщо недостатньо зворотного зв’язку і ви не цілком розумієте, що все йде добре, дайте знати про це керівнику.

Проявіть доброзичливість. Люди, з якими доведеться працювати, знають один одного і працюють разом вже якийсь час. Вам же належить познайомитися з усіма.

З одного боку, це вимагає подолання внутрішнього бар’єра: відкриватися перед незнайомими людьми.

З іншого — збудувавши спочатку відкриті стосунки з колегами, ви відкриваєте перед собою нові можливості.

Щонайменше це допоможе комфортно себе почувати на роботі, щонайбільше ви розширюєте мережу знайомств і зв’язків.

Для цього є навіть окреме поняття — нетворкінг. Це створене вами унікальне коло корисних і приємних знайомих, які допомагають у роботі або в загальних життєвих питаннях.

Відкрийте завісу таємниці. На етапі, коли люди знайомляться, вони ще не знають, де особисті кордони кожного. І в процесі пізнання ці межі встановлюються. Якщо ви знаєте, що не хотіли б обговорювати якісь конкретні деталі свого життя, розкажіть самі те, чим ви готові поділитися.

Інтерес до особистості — нормально, це показник того, що люди цікавляться вами. Тому варто розповісти про себе, наприклад, що є діти, скільки їм років, в якому районі ви живете. Це дасть новим колегам інформацію, але й не змусить відкриватися більше, ніж ви хочете.

Що робити, якщо ви потрапили в нездоровий колектив

На співбесіді досить складно оцінити, чи буде комфортно працювати в колективі. Загалом зустріч може бути етичною, але все ж зверніть увагу на деталі: як HR-менеджер спілкується з керівником, якою здається атмосфера на перший погляд. Якщо через тиждень або місяць ви бачите, що в компанії неприйнятні відносини між людьми, слід задуматися.

Складні слова про ненормальні способи взаємодії не вигадані просто так. На жаль, іноді люди справді стикаються з булінгом (агресивним переслідуванням, цькуванням одного з членів колективу), газлайтингом (знецінюючим ставленням), сексизмом (дискримінацією за статтю).

Якщо ви почали помічати, що щось із цього норма в колективі, будьте готові, що змінити це навряд чи вдасться. Тому що це стало нормою для цієї групи людей за час роботи.

Можна спробувати не допустити такого ставлення до себе. Це вимагає зусиль, стресостійкості, знання своїх прав та свобод, обмеження спроб так діяти стосовно вас тощо. Тому в такому випадку обдумайте, чи готові ви витрачати свій час та ресурси на боротьбу з такими явищами.

Як ми бачимо, успішна адаптація до нової роботи багато в чому залежить від зусиль самого новачка. Тому важливо зробити те, що залежить від вас, щоб продовжувати успішно працювати в новій компанії.

Іноді щось не виходить, і це нормально. Навіть якщо ви не змогли адаптуватися або не пройшли строк випробування на новій роботі, це не обов’язково показник поразки. Натомість це показник того, що ви намагаєтеся щось робити, що ви дієте і рухаєтеся назустріч чомусь кращому!

Уклеїна Світлана

Оплата праці, квітень, 2021/№ 8/1 спецвипуск

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.