Інформація по темі "" | Публікації по тегу
24.06.21
119 0
Друкувати
Обране

Як організувати свій час, щоб не перепрацьовувати

«Щоб завтра все встигнути, мені потрібно встати раніше. Наприклад, в 1971-му». Знайомо? Як часто ми намагаємося вмістити у свій день максимальну кількість корисних справ. Сучасний світ вимагає від людини бути продуктивною на роботі, мати щасливу сім'ю, матеріальний достаток, спортивне тіло, подорожувати не менше ніж 1 — 2 рази на рік… Цей список можна доповнювати ще довго. А тепер на мить зупиніться і прислухайтеся до себе: це те, чого дійсно хочете саме Ви? Чи це те, що є у когось іншого, або просто вам сказали, що так повинно бути?


На перший погляд, тема управління часом здається «заїждженою». Усі вже про неї говорили й чули. Але якщо дослідити її з різних боків, відкриється щось нове.

Ознаки того, що ви не вмієте розподіляти час

Вам складно визначити, скільки часу займе та чи інша справа. Розуміння, скільки приблизно часу знадобиться, дає змогу додати її до графіка дня або розподілити на кілька днів. Уявіть, як ви виконуєте задачу поетапно. Це допомагає оцінити часові витрати.

Ви ведете список справ, але ввечері постійно залишаються невиконаними кілька пунктів. Тут потрібно дивитися: ви плануєте занадто багато, часто відволікаєтеся протягом дня, прокрастинуєте (відкладаєте важливе, натомість займаєтеся неважливим) через нерозуміння сенсу завдання або ще щось…

Ви не відпочиваєте. Ви вже довго зайняті, в думках зберігається вантаж ще безлічі справ і ви весь час не встигаєте? Пора виділити час на відпочинок. Навіть якщо для цього потрібно його запланувати.

Ви не делегуєте. Не доручаєте частину справ тим, хто може з ними справитись. Іноді дуже важливо відпустити контроль. Делегування звільняє час для більш важливих завдань і відпочинку. Наприклад, якщо ви керівник, частину простих завдань делегуйте підлеглим, перед цим навчивши їх. Те саме вдома — іноді краще замовити готову їжу після напруженого робочого дня, звільнивши у такий спосіб час на відпочинок. Це допоможе бути продуктивнішим наступного дня.

Ви намагаєтеся змінити свій біологічний ритм. Люди різні. Хтось встає о 5:00 ранку, тренується, зустрічається за сніданком із подругою і на 9:00 бадьорим приходить на роботу. Хтось уранці стягує себе з ліжка, коли залишається час лише зробити гігієнічну рутину, одягтися і доїхати до роботи. Але засиджується за проєктом увечері й знаходить творчі рішення далеко за північ. Знайдіть комфортний ритм, прийміть це як частину свого «Я» і отримуйте користь.

Час — дуже цінна «валюта» для людини. Це той ресурс, яким варто навчитися розпоряджатися відповідально.

Техніки для організації часу

Існує безліч технік, які допомагають встигати більше і знаходити час для різних активностей. Розглянемо прості, але від цього не менш ефективні.

«З’їсти жабу». Сенс в тому, щоб планувати найскладнішу або неприємну справу на ранок. Спробуйте планувати на першу половину дня те, що доводиться змушувати себе робити. Якщо зробити це спочатку, ви не будете витрачати зусилля протягом дня на переживання щодо неприємної справи або зустрічі.

Наприклад, у мене є приятелька, яка ходить на заняття з англійської мови в суботу о 9:00. Уявіть: о 10:00 вона вже відвідала заняття, а ще цілий вихідний день попереду!

«Три головні справи». Якщо величезний список справ на день, розписаний по пунктах, наганяє сум, спробуйте виділити три найважливіші справи, які необхідно зробити саме сьогодні. Уявіть, яку свободу ви відчуєте, коли вони будуть зроблені. Можливо, навіть з’явиться натхнення ще на низку маленьких звершень!

Якщо справа вимагає до 5 хвилин на виконання, робіть її одразу. Не варто планувати, записувати дрібні справи, які вимагають зовсім маленького зусилля. Зробіть їх тієї ж миті, як вони з’явилися. Наприклад, зателефонувати, відповісти на лист. Спрощуйте там, де це можливо. І зовсім скоро ви помітите, що з’являється вільний час і не тисне вантаж незроблених маленьких справ. Це просто знахідка!

«Метод салямі». Як непомітно з’їсти палицю ковбаси? Відрізаючи по шматочку. Те саме і з великими багатоскладовими завданнями. Розділіть їх на менші підзавдання і виконуйте по одному на день.

Старий-добрий щоденник. Плануйте завдання, виділяйте час на їх виконання. І не забувайте про відпочинок.

Пріоритетність

Можна розписати день, використовуючи кожні 10 хвилин на виконання корисних справ, і при цьому лягти спати з почуттям, що важливе залишилося не зробленим.

Так відбувається, коли ми не виставляємо пріоритети. Кожне заняття в нашому дні має певне значення. І якщо ми витрачаємо багато енергії на справи з низьким ступенем важливості, то наші сили закінчуються, а дійсно важливі справи залишаються не зробленими. Тому важливо розподіляти завдання за пріоритетами.

Подумайте про справи, які належить зробити, й поставте собі кілька запитань: це важливо для мене чи ні? Це термінова справа або я можу її відкласти? Коли ми говоримо про важливість будь-чого, рекомендую дивитися на справу крізь призму власних бажань, тобто думаючи про те, чи важливо це для вашої особистості, для якості вашого життя. У цей момент забувайте про думку інших людей або про те, що ми не виправдовуємо чиїсь очікування.

До речі, ви чули про розподіл часу 80/20? Це емпіричне правило, назване на честь італійського економіста законом Парето. Воно звучить так: 20 % наших зусиль у чому завгодно дають 80 % результату, а інші 80 % зусиль — лише 20 % результату. Таким чином, правильно обравши мінімум найважливіших дій, можна швидко отримати значну частину від запланованого повного результату, при цьому подальші поліпшення малоефективні й можуть бути невиправдані.

Виділяйте важливе, витрачайте свій час і сили на те, що дійсно їх заслуговує.

Для того щоб почати використовувати будь-яку техніку, потрібно трохи дисципліни. Це дійсно так. Доклавши трохи зусиль, ви організуєте свій час і знайдете можливість не тільки для роботи, а й для безлічі інших цікавих занять.

Уміння планувати й встигати вимагає тренування, як і будь-яка інша навичка. Тому не переймайтеся, якщо не вдалося з першого дня або першого тижня перебудувати свій графік і дотримуватися нового. Продовжуйте. А почуття провини, незадоволеності не підвищить продуктивність і не додасть щастя.

Тут важливо знайти баланс між продуктивністю та вмінням розслаблятися і відключитися від справ.

Відпочинок наповнює енергією для нових великих справ, перезаряджає. Після вихідних мозок швидше генерує нові способи рішення завдань.

Отже, постарайтеся додати трохи відпочинку у свій щільний літній графік!

Уклеїна Світлана

Оплата праці, червень, 2021/№ 12/1 спецвипуск

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.