Інформація по темі "" | Публікації по тегу
23.09.21
573 0
Друкувати
Обране

Як працюватимемо у 2022 році: рекомендації Мінекономіки та Кабміну

Якщо замислитися — до 2022 року, начебто, ой як далеко! Хоча, імовірно, це ілюзія: час минає невблаганно. Тому нам варто уважно придивитися до норм робочого часу на 2022 рік ще зараз. І допоможуть нам у цьому роз'яснення Мінекономіки від 19.08.2021 р. і розпорядження КМУ від 26.08.2021 р. № 1004-р.


Норма робочого часу

Законодавством не встановлена єдина норма тривалості робочого часу на рік. Тому роботодавці визначають її самостійно з урахуванням вимог КЗпП.

Нагадаємо: нормальна тривалість робочого часу не може перевищувати 40 годин на тиждень. При цьому окремим працівникам може бути встановлена скорочена тривалість робочого часу (ст. 51 КЗпП), неповний робочий час (ст. 56 КЗпП).

Також при складанні календаря робочого часу необхідно враховувати тривалість робочого тижня (п’ятиденний або шестиденний), вихідні дні і тривалість щоденної роботи працівників.

Увага! Норма робочого часу, наведена в роз’ясненні Мінекономіки від 19.08.2021 р., актуальна тільки для підприємств, установ і організацій, що працюють за п’ятиденним робочим тижнем з двома вихідними днями в суботу та неділю при однаковій тривалості часу роботи за день протягом робочого тижня.

Ваша установа (працівник) працює в іншому режимі? Тоді розрахувати норму робочого часу доведеться самостійно.

Перенесення вихідних

Особливо любі-дорогі серцю святкові і неробочі дні. Тому розглянемо законодавче продовження днів відпочинку.

Спочатку нагадаємо норму ч. 3 ст. 67 КЗпП: у разі коли святковий або неробочий день (ст. 73 КЗпП) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Так, у 2022 році при п’ятиденному робочому тижні з вихідними днями в суботу та неділю в обов’язковому порядку підлягають перенесенню святкові (неробочі) дні:

субота 1 січня (Новий рік) — на понеділок 3 січня;

неділя 24 квітня (Пасха) — на понеділок 25 квітня;

неділя 1 травня (День праці) — на понеділок 2 травня;

неділя 12 червня (Трійця) — на понеділок 13 червня;

неділя 25 грудня (Різдво Христове) — на понеділок 26 грудня.

Перед святом працюємо менше

Розраховуючи норму тривалості робочого часу для 40-годинного робочого тижня, Мінекономіки враховує вимоги ч. 1 ст. 53 КЗпП (ср. USER_SHOW_ID). У цій нормі йдеться про те, що напередодні святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП) тривалість роботи працівників скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижню.

Важливо! Це правило застосовується тільки у разі, якщо робочий день безпосередньо передує святковому (неробочому) дню і тільки щодо 40-годинного робочого тижня. При скороченому і неповному робочому тижні норма ч. 1 ст. 53 КЗпП не застосовується (див. листи Мінсоцполітики від 28.08.2014 р. № 395/13/116-14, від 22.12.2017 р. № 2960/0/107-17/284 // «ОП», 2018, № 2, с. 6).

Так, при 40-годинному п’ятиденному робочому тижні у 2022 році напередодні святкових і неробочих днів підлягають скороченню на одну годину такі робочі дні:

четвер 6 січня;

понеділок 7 березня;

понеділок 27 червня;

вівторок 23 серпня;

четвер 13 жовтня.

Перенесення робочих днів

Щорічно Кабмін видає розпорядження з рекомендаціями про перенесення робочих днів наступного року. Це робиться з метою забезпечення раціонального використання робочого часу і створення сприятливих умов для святкування певних свят.

Так, розпорядженням КМУ від 26.08.2021 р. № 1004-р рекомендовано для працівників з п’ятиденним робочим тижнем з двома вихідними днями (в суботу та неділю) перенести у 2022 році робочі дні:

• з понеділка 7 березня на суботу 12 березня;

• з понеділка 27 червня на суботу 2 липня.

У зв’язку з цим у березні і червні 2022 року на працівників чекають чотириденні вихідні. Відпочивати будемо з 5 по 8 березня і з 25 по 28 червня.

Якщо ви вирішите скористатися рекомендаціями КМУ, врахуйте таке:

1. Робочі дні переносяться на підставі ст. 67 КЗпП. Відповідно до норм цієї статті роботодавець повинен видати відповідний наказ (розпорядження), погоджений із профспілковою організацією (представником трудового колективу), не пізніше ніж за 2 місяці до такого перенесення.

2. У разі перенесення робочого дня, що передує святковому або неробочому дню, на інший день для збереження балансу робочого часу за рік тривалість роботи в цей перенесений робочий день повинна відповідати тривалості передсвяткового робочого дня, як це передбачено ст. 53 КЗпП.

Для 2022 року тривалість робочого дня в суботу 12 березня і в суботу 2 липня має бути такою ж, як і була передбачена для передсвяткових понеділків 7 березня і 27 червня, — 7 годин.

3. Прийняте роботодавцем рішення про перенесення робочих днів змінює графік роботи організації. Зокрема, у 2022 році відповідно до рекомендацій уряду про перенесення робочих днів змінюється тривалість робочого часу в червні і липні. У червні, з якого забрали один робочий день, норма робочого часу зменшиться, а в липні, в який додали один робочий день, — збільшиться.

4. Усі подальші дії щодо надання відпусток, виходу на роботу повинні здійснюватися за зміненим у зв’язку з перенесенням робочих днів графіком роботи організації.

Норми тривалості робочого часу на 2022 рік для п’ятиденного робочого тижня з двома вихідними днями (у суботу та неділю) при однаковій тривалості часу роботи протягом робочого тижня ви можете дізнатися з роз’яснення Мінекономіки від 19.08.2021 р.* Щоб полегшити роботу бухгалтерові, далі в таблиці у наступному матеріалі пропонуємо розрахунок норми тривалості робочого часу на 2022 рік з урахуванням перенесення робочих днів.

* Доступно за посиланням: me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=00e9e1b4-5537-42f3-8fe3-9d6b600e956e&title=ProRozrakhunokNormiTrivalostiRobochogoChasuNa2022-Rik.

завантажити файл

Наведемо пояснення. Необхідність у перегляді норми тривалості робочого часу на 2022 рік із розрахунку на кожен місяць, наведеного в роз’ясненні Мінекономіки, пов’язана з тим, що один робочий день червня 2022 року (27.06.2022 р.) перенесений на вихідний день липня (02.07.2022 р.).

У результаті кількість вихідних днів у червні 2022 року становитиме 9 (замість 8 днів). Кількість днів, робота в які не проводиться, відповідно, — 11 днів (9 днів плюс 13 червня (перенесення святкового дня 12 червня) і святковий день 28 червня). Кількість робочих днів у червні 2022 року становитиме 19 (30 - 11).

У липні 2022 року кількість вихідних днів становитиме 9 (замість 10 днів). Кількість днів, робота в які не проводиться, — також 9. Відповідно кількість робочих днів — 22 (31 - 9).

Прикріплені файли

Біляєва Олена

Оплата праці, вересень, 2021/№ 18

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.