Інформація по темі "" | Публікації по тегу
09.09.21
673 0
Друкувати
Обране

Заява на відпустку: чи завжди необхідно?

Сезон відпусток триває. Сьогодні дамо відповідь на одне з питань щодо документального оформлення щорічної відпустки: чи треба отримувати від працівника заяву про надання відпустки, якщо він іде у відпустку за графіком?

Безумовно, графік відпусток — це основа основ. Так, у ч. 4 ст. 79 КЗпП і ч. 10 ст. 10 Закону про відпустки сказано, що черговість надання відпусток визначається графіком, який затверджується роботодавцем, узгоджується з профспілкою (іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом) і доводиться до відома всіх працівників.

Якщо працівник йде у відпустку за графіком, то подавати заяву про надання відпустки немає необхідності. У цьому випадку роботодавець:

1) видає наказ (розпорядження) про надання відпустки;

2) письмово повідомляє працівника про початок відпустки не пізніше ніж за 2 тижні до встановленого графіком строку (ч. 5 ст. 79 КЗпП, ч. 11 ст. 10 Закону про відпустки).

Зробити це можна або шляхом вручення працівникові повідомлення про початок відпустки, або просто ознайомивши працівника під підпис із наказом (розпорядженням) про надання відпустки.

ВАЖЛИВО!

Пам’ятайте: щоб дотриматися строку повідомлення, такий наказ (розпорядження) має бути виданий щонайменше за 2 тижні до дати відпустки.

Не забудьте також інформацію про надання відпустки відобразити в розділі V «Відпустки» особової картки працівника (типова форма № П-2, затверджена наказом Держкомстату і Міноборони від 25.12.2009 р. № 495/656).

Якщо ж відпустка знадобилася працівникові в інший час (не за графіком), то без заяви не обійтися.

За ситуації, коли працівник «проситься» у відпустку не за графіком, не забудьте перевірити, чи не належить він до категорії осіб, яким щорічна відпустка надається за їх бажанням у зручний для них час.

Перелік таких осіб наведений у ч. 13 ст. 10 Закону про відпустки.

Увага!

Відмовити їм роботодавець не має права.

Якщо прохання працівника роботодавець задовольняє, то документально це оформляється у 2 кроки:

1) заява працівника про надання відпустки поза графіком. У заяві він вказує бажану дату виходу у відпустку, її тривалість і причини перенесення (якщо працівник не належить до пільгових категорій);

2) наказ керівника про надання щорічної відпустки.

Чи треба видавати ще й наказ про внесення змін до графіка відпусток у разі їх перенесення? Є підприємства, які видають. Але вважаємо, що це необов’язково.

Біляєва Олена

Оплата праці, вересень, 2021/№ 17

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі