Інформація по темі "" | Публікації по тегу
11.01.22
25279 10
Друкувати
Обране

Жінки — військовозобов’язані

Лілія Ушакова
Лілія Ушакова експерт з питань оплати праці журналу "Податки & бухоблік"
Ми вже писали про необхідність стати на військовий облік практично всім жінкам (див. «Податки & бухоблік», 2021, № 103, с. 7). Ця новина, мабуть, нікого не залишила байдужим. Тож сьогодні продовжуємо розбирати питання, повязані з появою Переліку № 313* зі спеціальностями та професіями, після одержання яких жінок беруть на військовий облік військовозобов’язаних.


 

 

Перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних, затверджений наказом Міноборони від 11.10.2021 № 313.

З 23.04.2021 ч. 11 ст. 1 Закону України від 25.03.92 № 2232-XII запрацювала в новій редакції. У результаті право формувати перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних, було передано від КМУ до Міноборони.

Здавалося б, нічого не віщувало бурі, але… Але хтось у Міноборони вирішив підійти до питання формування такого переліку дуже педантично. Оскільки практично кожна військова спеціальність (професія) моє свій цивільний відповідник, то до Переліку № 313 потрапили… правильно! — практично всі спеціальності та професії.

Що це означає?

Якщо ви знаходите свою спеціальність або професію в Переліку № 313, то вам слід звернутися до терцентру комплектування та соцпідтримки (ТЦК та СП, колишні выйськкомати) за місцем реєстрації.

ЗСУ на сторінці в Фейсбук (дуже офіційне джерело ☺) надали короткий алгоритм цього дійства. Жінкам пропонується знайти себе у Переліку № 313, повідомити про це роботодавця, зібрати необхідні документи, звернутися до ТЦК та СП, пройти медогляд та надати документи + висновок військово-лікарської комісії до ТЦК та СП. Загалом вийде такий пакет документів:

— заява про взяття на військовий облік (надає ТЦК та СП);

— паспорт або ІD-картка, реєстраційний номер облікової картки платника податків;

— фотокартка 3 х 4 см (в окремих роз’ясненнях йде мова про 3 такі фотокартки);

— свідоцтво про народження дітей (документи про опіку) за наявності;

— документ про здобуття спеціальності та/або професії (в окремих роз’ясненнях йде мова про необхідність мати ще й довідку від роботодавця про поточну професію);

— рішення військово-лікарської комісії про придатність за станом здоров’я для проходження служби в мирний або у воєнний час (оформлення у ТЦК та СП).

Якщо з документами та висновком військово-лікарської комісії все гаразд, отримаєте військово-обліковий документ.

Військово-обліковий документ потрібно буде пред’явити роботодавцеві, у тому числі при прийнятті на роботу

Військові збори також можуть стати для вас реальністю.

Щодо призову. У мирний час жінки можуть бути прийняті на військову службу та службу у військовому резерві тільки в добровільному порядку (за контрактом).

А ось у воєнний час, дійсно, може світити призов на військову службу чи залучення для виконання робіт із забезпечення оборони держави.

Чи мені потрібно?

Чи потрібно ставати на військовий облік вагітній жінці? Так. Вагітність — не хвороба. Тож якщо жінка придатна до проходження військової служби за станом здоров’я та віком (від 18 до 60 років), її візьмуть на військовий облік військовозобов’язаних. Аналогічна ситуація й із тими, хто виховує малолітніх дітей.

Проте імовірність призову в таких випадках дуже мала. Зазвичай враховують сімейні обставини та поточний стан здоров’я людини.

Чи потрібно ставати на військовий облік жінці, яка має спеціальність із Переліку № 313, але за нею ніколи не працювала? Військові наразі підходять до цього питання формально. Є спеціальність — ставай на облік*. Хоча сенсу в цьому ми не бачимо.

* Див. брифінг командування Сухопутних військ щодо роз'’яснення положень Переліку № 313.

Чи потрібно ставати на військовий облік жінкам-ФОП і непрацюючим жінкам, якщо вони мають спеціальність із Переліку № 313? Так, потрібно. До речі, щодо ФОП. У них рулить не тільки спеціальність, а й КВЕД.

А якщо проігнорую?

До кінця 2022 року за «ігнор» жінками обов’язку стати на військовий облік обіцяють не штрафувати (хоча це поки що тільки слова). А потім за ухилення від військового обліку в особливий період жінці загрожуватиме адмінштраф від 850 до 1700 грн (ст. 210 КпАП).

Щодо кримінальної відповідальності, то ухилення військовозобов’язаного від військового обліку після попередження, зробленого відповідним керівником ТЦК та СП, карається штрафом від 5100 до 8500 грн або виправними роботами на строк до одного року (ст. 337 ККУ).

На старт, увага… Чи краще зачекати?

Що маємо на сьогодні.

Петиція про скасування розширеного переліку професій, представниці яких є військовозобов’язаними, набрала необхідні 25000 голосів буквально за дві доби. Тож її повинен розглянути Президент.

Голова Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки повідомив, що дійшов згоди з Міністром оборони щодо перегляду переліку «в бік зменшення та здорового глузду».

28.12.2021 у парламенті зареєстровано законопроєкт № 6482 про внесення змін до ст. 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». Він

пропонує запровадити добровільну (за власним бажанням) постановку на військовий облік жінок

Єдиний виняток — жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю. Щодо них добровільність не працює.

ВИСНОВКИ

  • Якщо ви не фанатка військового обліку, то радимо зачекати. Тут на вашу користь грають два фактори.
  • Перший фактор — час. Стати на військовий облік слід до кінця 2022 року. Процедуру постановки обіцяють спростити.
  • Другий фактор — можновладці отримали можливість заробити бонуси у виборців-жінок, частково скоротивши Перелік № 313. Хто ж відмовиться від такої можливості?
10
5
0
2
15
14

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Податки & бухоблік»коментарі
(10)
Артем
11.01.2022
Коли скасують військовий облік для чоловіків?
А то присилають запрошення на військові збори сімейним чоловікам після 40 років з двома дітьми, а молодих хлопців не помічають
Оксана Артем
12.01.2022
Артеме, то Вам, 40-річному чоловікові і родина з дітьми потрібна і уникнення чоловічого природного обов'язку захищати родину та дітей, що Ви ж і привели в світ? А молодим хлопцям потрібно Вашу родину захищати, бо Ви не хочете? Ви, сподіваюсь, як і Зеленський - комік? Бо інакше - Вам потрібен лікар (і це не терапевт)
Марина
11.01.2022
Невакцинованих жінок не беруть на військовий облік.
Елена
11.01.2022
Зеленский свою дочь и жену поставил на военный учёт?
Любомир
11.01.2022
Жінки багатодітні виходять на пенсію в 50 років.То пенсіонерів теж ставите на військовий облік
Виктория
11.01.2022
Ніколи в житті я не стану на облік . Я краще з України поїду , нехай Вова свою Лєну виде , і сам покаже .Він навіть не служив про що, можна говорити далі ... На сьогоднішній день їм вірити не можна. Жінки підуть на війну, не дай боже , а Вова в Америку полетить. І кому ми треба . Він так нас знищує без війни, налогами , комунальні, штрафи, і ціни на продукти.
Анна Виктория
13.01.2022
Підтримую! Я теж не збираюсь ставати на цей облік. Але це не Вова придумав, а недолугі працівники Міністерства оборони. А от хто їм дозволив простягувати руки до нас, жінок, які і так багато роблять для суспільства, країни? Це вже питання...
Володимир Віхляєв
26.01.2022
!!!Терміново!!! Горячі новини та поради щодо військового обліку жінок від Народних депутатів України, провідних адвокатів та правозахисників: https://youtu.be/pD1K6pzXWkM
Галина
27.01.2022
Це просто дурдом.В нас не країна , а збіговисько клоунів, це як завжди цирк поїхав , а клоуни залищились.Коли йшла Велика Вітчизняна Війна всі генерали іт.д. воювали разом з солдатами в окопах , а сьогоднішня влада ховається за спинами дітей-солдатів і жінок які воюють на Сході, ну вже нема чим придавити наш народ ,давай ще жінок на військовий облік, просто треба не мовчати .
Ірина
24.03.2022
Чи можу я зараз стати на облік і отримати військовий квиток?
І чи мають місцеві отг списки медиків, які не знаходяться на обліку у військоматі?
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.