Інформація по темі "" | Публікації по тегу
23.09.21
156 0
Друкувати
Обране

Зустрічаємо зміни у вимогах до часу роботи та відпочинку водіїв!

Зміни спіткали Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів*. Пропонуємо вам детально в них розібратися!


* Затверджено наказом Мінтрансу від 07.06.2010 р. № 340 (далі — Положення № 340).

Розпочнемо з того, що наказ № 337** — носій змін — набуває чинності через 3 місяці з дня його офіційного опублікування (п. 5 наказу). При цьому 10.09.2021 р. він вже опублікований в «Офіційному віснику України».

** Наказ Мінінфраструктури «Про внесення змін до наказу Міністерства транспорту та зв’язку України від 07 червня 2010 року № 340» від 24.06.2021 р. № 337.

Далі про суть змін.

Робоча зміна та змінна перерва: уточнення

Уточнюються деякі поняття, що використовуються в Положенні № 340 (п. 1.5 цього документа). Зокрема, уточнять, що робоча зміна (період роботи водія відповідно до графіка змінності) може бути як безперервною, так і розділеною на частини.

Змінна перерва наразі визначена як сумарна тривалість перерв за робочий день (зміну). Плюс до цього буде прописано, що це період, протягом якого водій не керує автомобілем та не виконує іншої роботи і який використовується ним для відпочинку.

Це усуне різночитання в цій частині.

Також чіткіше пропишуть поняття «щоденний відпочинок» і «щотижневий відпочинок». Поки їх визначення залишають бажати кращого. Правду кажучи, не позбавленими вади вони будуть і в найближчому майбутньому, але все-таки конкретики додасться.

Так, щоденний відпочинок буде визначений як період, протягом якого водій може вільно розпоряджатися своїм часом протягом доби.

Щотижневий відпочинок, у свою чергу, — це період, протягом якого водій може вільно розпоряджатися своїм часом протягом тижня.

Робочий час водія

Уточнюється, що він включає і час, коли водій не зобов’язаний перебувати на робочому місці, але має залишатися на зв’язку, бути готовим відповісти на будь-який виклик, почати чи відновити рух або виконувати іншу роботу. Відповідно до оновленого п.п. «в» п. 2.1 Положення такий час ураховується у час простоїв не з вини водія, а той, у свою чергу, до робочого часу водія.

При цьому буде видалена норма про те, що час охорони ТЗ із вантажем або без нього зараховується водію в розмірі 1/3 робочого часу***.

*** Конкретна тривалість часу охорони вантажу та ТЗ, що зараховується водіям у робочий час, наразі встановлюється перевізником за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником). Але це положення також буде видалено.

Наразі при підсумованому обліку робочого часу водія нормальна тривалість робочого дня (зміни) не може перевищувати 10 годин.

Після змін ця норма звучатиме так:

ЦИТАТА

у разі підсумованого обліку робочого часу водія нормальна тривалість робочого дня (зміни) без урахування часу перерви не може перевищувати 10 годин. Тривалість періоду керування не може перевищувати 56 годин на тиждень та 90 годин протягом двох тижнів.

Наразі якщо нормальна тривалість робочого дня охоплює тривалі простої, очікування в ТЗ чи на робочому місці або якщо водію необхідно дати можливість доїхати до відповідного місця відпочинку, тривалість робочого дня (зміни) може бути збільшена до 12 годин за умови, що час керування протягом дня (зміни) не перевищує 9 годин. З урахуванням змін умова про час керування звучатиме так:

ЦИТАТА

не перевищує 10 годин, але не частіше, ніж двічі на тиждень, та 9 годин в інші дні.

Також при підсумованому обліку робочого часу повинна буде забезпечуватися наявність не менше ніж одного вихідного дня протягом тижня (п. 2.4 Положення № 340 у майбутній редакції).

Для водіїв автобусів, які здійснюють регулярні пасажирські перевезення, за їх згодою може встановлюватися робочий день із розподілом зміни на дві частини. При цьому обов’язковим є виконання умови, що тривалість цих частин не перевищує 4 години 30 хвилин (наразі — 4 години рівно)*. Підправлять і п. 4.1 Положення, згідно з яким після керування протягом 4 годин 30 хвилин (наразі — 4 години) водій повинен зробити перерву для відпочинку та харчування тривалістю не менше 45 хвилин, якщо не настає період щоденного (міжзмінного) відпочинку.

* З урахуванням часу, необхідного для повернення на місце стоянки.

Зараз установлено, що така перерва

ЦИТАТА

«може бути замінена перервами тривалістю не менше 15 хвилин кожна, розподіленими протягом періоду керування або відразу після цього періоду з урахуванням вимог п. 4.1 цього розділу». З урахуванням змін — «може бути замінена перервою тривалістю не менше ніж 15 хвилин із наступною перервою тривалістю не менше ніж 30 хвилин з урахуванням вимог п. 4.1 цього розділу».

Період керування

Йому в Положенні № 340 присвячений цілий розділ (ІІІ), і він також не обійшовся без змін (знову ж таки прийдешніх).

ЦИТАТА

Змінний період керування згідно з п. 1.5 Положення № 340 — це сумарна тривалість періодів керування за робочий день (зміну).

Пропишуть, що змінний період керування водія, включаючи надурочні роботи, не повинен перевищувати 10 годин не частіше двох разів на тиждень і 9 годин в інші дні (наразі — 9 годин).

Виключать положення, що встановлює скорочену тривалість змінного періоду керування для водіїв ТЗ, великовагових, та (або) великогабаритних, та (або) небезпечних вантажів, що здійснюють перевезення. Поки вона не повинна перевищувати 8 годин (причому включаючи надурочні роботи). Після набрання чинності змінами на таких водіїв поширюватимуться загальні норми (про 9/10-годинний період керування).

Уточнять перелік непередбачених обставин, у разі виникнення яких змінний період керування водія (не плановий, а фактичний) може бути збільшено понад норми, встановлені п. 3.1 Положення. Окрім технічної несправності ТЗ, зупинення його руху в рейсі (на маршруті), несприятливих погодних умов, додадуть також перешкоди руху, відсутність місць стоянки. Причому цей перелік, схоже, тепер стане вичерпним (про що свідчить відсутність у його кінці «тощо»).

Також буде встановлено, що водій повинен буде зазначити на роздруківці тахографа характер і причину виникнення непередбачених обставин не пізніше ніж у момент прибуття до місця стоянки.

Важливо

З урахуванням змін, тахограф — це обладнання, призначене для встановлення на транспортних засобах для показу та реєстрації в автоматичному чи напівавтоматичному режимі інформації не лише про рух таких транспортних засобів, а й про певні періоди роботи їх водіїв.

Також установлять, що тривалість періоду керування у разі підсумованого обліку робочого часу не може перевищувати 56 годин на тиждень та 90 годин протягом двох тижнів. Це положення з’явиться в п. 2.4 Положення № 340 (див. цитату вище). У загальному випадку продовжить діяти чинна норма, що тривалість керування водія на тиждень, включаючи надурочні роботи, не повинна перевищувати 48 годин.

Час відпочинку

Деякі уточнення «накриють» і розд. V Положення № 340, який регулює саме час відпочинку (відпочинок — це безперервний період часу, який водій може використовувати на свій розсуд).

Тривалість щоденного (міжзмінного) відпочинку водія протягом будь-якого двадцятичотиригодинного періоду, рахуючи від початку робочого дня (зміни), має бути не менше 11 (наразі — 10) послідовних годин. Якщо протягом робочої зміни ТЗ керують два водії, то згідно з оновленим п. 5.2 Положення № 340 кожен водій повинен мати щоденний відпочинок тривалістю не менше 9 (наразі — 8) послідовних годин.

Водіям, яким установлено підсумований облік робочого часу, тривалість щоденного (міжзмінного) відпочинку в окремі періоди може бути зменшено до 9 (наразі — 8) послідовних годин протягом будь-якого двадцятичотиригодинного періоду, але ще й із застереженням — «не частіше ніж тричі на тиждень, рахуючи від початку робочої зміни».

Важливо

При цьому робочий час протягом облікового періоду не повинен перевищувати норми робочого часу, установленої законодавством.

Облік робочого часу

У п. 6.1 Положення № 340 щодо обов’язковості тахографів пропишуть також обов’язок водіїв зберігати записи про режим праці та відпочинку протягом робочої зміни та 28 днів із дня її закінчення.

Якщо ТЗ не обладнано тахографом, як альтернативу веденню індивідуальної контрольної книжки водія (форма якої затверджена додатком 3 до Положення № 340) пропишуть можливість мати копію графіка змінності водіїв.

Також з’являється новий документ (додаток 4 до Положення № 340) — бланк підтвердження діяльності (додається до тахографа). Його перевізник зможе заповнити у разі тимчасової непрацездатності водія чи перебування його у відпустці, а також якщо водій не здійснював перевезення пасажирів чи/та вантажів. Зберігати бланк підтвердження діяльності водій повинен протягом робочої зміни та 28 днів із дня її закінчення, а перевізник — протягом 12 місяців.

Також у новій редакції буде зазначено, що Положення не поширюється, серед іншого, на перевезення пасажирів чи/та вантажів, які здійснюються закладами охорони здоров’я незалежно від форми власності.

Шевчук Михайло

Оплата праці, вересень, 2021/№ 18/1 спецвипуск

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.