6856 3

Доплата за ведення військового обліку посадовим особам місцевого самоврядування

20.01.16
На начальника загального відділу районної ради покладено обов'язки з ведення військового обліку. Чи можна такому працівнику встановити доплату за ведення військового обліку і якщо так, то в якому розмірі?

Автор: Литвин Алла, заступник директора Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці — начальник відділу державного регулювання заробітної плати в бюджетній сфері

При вирішенні питання організації військового обліку в органах місцевого самоврядування потрібно керуватись Інструкцією з організації ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в організаціях і навчальних закладах, затвердженою наказом Міністра оборони України від 15.12.2010 р. № 660 (далі — Інструкція № 660). Зокрема, у п. 2.1цієї Інструкції говориться, що згідно з ч. 3 ст. 34 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.92 р. № 2232-XII у сільській місцевості, а також у містах і селищах, де відсутні військові комісаріати, персонально-первинний облік військовозобов’язаних та призовників за місцем їх проживання здійснюють органи місцевого самоврядування.

Перелік заходів з питань персонально-первинного обліку військовозобов’язаних і призовників, виконання яких покладається на органи місцевого самоврядування, зазначено в п. 2.2 Інструкції № 660.

На кого ж покладаються обов’язки щодо ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників? Для відповіді на це запитання треба звернутися до Положення про військовий облік військовозобов’язаних і призовників, затвердженого постановою КМУ від 09.06.94 р. № 377 (далі — Положення № 377).

Відповідно до п. 14 цього Положення «за наявності на обліку в виконкомі місцевої Ради народних депутатів, на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах менше 500 військовозобов’язаних і призовників обов’язки щодо ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників та бронювання військовозобов’язаних за підприємствами, установами і організаціями покладаються на одного з працівників управління (відділу) кадрів виконкому місцевої Ради народних депутатів, підприємства, установи, організації, навчального закладу, якому встановлюється доплата у розмірі до 50 відсотків посадового окладу».

Як бачимо, таку роботу від самого початку покладено на працівників відділу кадрів.

Однак якщо у штатному розписі відсутня посада працівника відділу кадрів, військовий облік можна доручити іншому працівникові. У запитанні як раз вказано, що обов’язки з ведення військового обліку покладено на начальника відділу районної ради.

Згідно з п. 14 Положення № 377 він має право на доплату за здійснення обліку військовозобов’язаних і призовників.

Слід мати на увазі, що конкретний розмір доплати до посадового окладу працівника, на якого покладено ці обов’язки, визначається головою районної ради залежно від фактичної чисельності військовозобов’язаних і призовників у межах затвердженого фонду оплати праці. Про те, що конкретний розмір доплати у такому випадку визначає керівник, йдеться у листі Мінсоцполітики від 12.09.2013 р. № 1033/13/84-13. Також представники Міністерства у зазначеному листі наголошували, що виплата цієї доплати не пов’язана із виплатою надбавок, доплат, передбачених постановою КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268.

Це означає, що доплату за ведення військового обліку начальнику відділу районної ради може бути установлено лише у межах фонду оплати праці та після виплати надбавок і доплат, передбачених зазначеною вище постановою. Граничний розмір такої доплати становить 50 % посадового окладу.

iFactor

 

Нагадаємо: ВБ "ФАКТОР" відкрив доступ до  всіх номерів 4-х бюджетних видань за 2015 рік безкоштовно!

 



Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
загрузка...
Коментарі (3)
Логин
30.06.2016
Наказом начальника в 2013 році отримував доплату, але в 2014-2016 не отримував з вини бухгалтерії, якоби не було поновлення наказу на кожний рік
Ілля
27.07.2016
А чи варто призначати відповідальну особу за ведення військового обліку і бронювання військовозобов'язаних у місцевій державній адміністрації і встановлювати цій особі доплату, якщо підпунктом 40 пункту 2 розділу ІІ Типового положенням про службу управління персоналом державного органу, затвердженого наказом Національного агентства України з питань державної служби від 03.03.2016 № 47, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 березня 2016 року за № 438/28568 визначено, що служба управління персоналом відповідно до покладених на неї завдань здійснює облік військовозобов’язаних і призовників та бронювання військовозобов’язаних в державному органі, забезпечує контроль за станом військового обліку військовозобов’язаних і призовників в підпорядкованих організаціях, якщо ці функції не покладено на інший підрозділ?
Віра
16.11.2016
Я працюю в сільській раді вже 14 років. Працюю спеціалістом сільської ради. Оформляю населенню субсидії, також оформляю усі довідки і заяви для пільгових категорій населення, займаюсь видачею довідок, займаюсь реєстрацією та зняттям з реєстрації громадян.Мені вписали в фукнкціональні обов'язки ще , що я відповідальна за військовий облік. За 14 років роботи з військкоматом я не отримала ні копійки. Де знайти правду? Кожен старається відмахнуться від тих, хто працює за "спасибо". А ми й так отримуємо мінімальну зарплатню, не має навіть 2-х тисяч грн. Невже не можуть прийняти якесь конкретне рішення для оплати за цю роботу для сільських рад? А в цих Положеннях та Інструкціях написано так, щоб керівник міг не заплатить за цю роботу.