Як переробляють підгузки у різних країнах світу
Наприклад, у Шотландії діє привало Zero Waste - нуль відходів. У містах і маленьких селищах є пункти для утилізації використаних дитячих предметів гігієни, а завод Knowaste перетворює їх на пластик і целюлозу. Надалі з цих матеріалів отримують садовий інвентар і плити для покриттів. Покрівельні компанії в Канаді теж встановили спеціальні технологічні лінії для переробки подібного утилізату. Пластик, створений таким способом, придатний для виготовлення черепиці та вторсировини для оптоволоконної промисловості. І, до речі, він дешевший, аніж звичні аналоги.
Ось ще приклади країн, які бережуть екологію:
-
Німецькі фахівці навчилися видобувати за допомогою памперсів електроенергію. Станція у Бремені не тільки утилізує дитячі предмети гігієни, а й підписала контракти з будинками для людей похилого віку. Тепер дитяча поглинаюча пелюшка, підгузки та носові хустинки перетворюються на екологічно чисту енергію.
-
Мексиканські вчені довели: внутрішній шар памперсів є сприятливим середовищем для вирощування грибів. У процесі переробки сировину обробляють від бактерій і мікробів, укладають в мішки, засипавши до спеціальних прорізів спори вішанок. Встановлений температурний режим сприяє швидкому дозріванню грибів. За якістю і смаком вони нічим не відрізняються від вирощених традиційним способом.
-
А Японія випустила обладнання SFD, яке переробляє памперси на паливні ресурси надійним і безпечним способом. Ось як відбувається процес: використані підгузки, упаковані в пластикові пакети, поміщаються до SFD-машини. Потім утилізат подрібнюється, ферментується і проходить автоматичну сушку. Унаслідок цього виходить стерильна м'яка паливна стружка без неприємного запаху.
-
В Італії задіяна система Falter. Вона вирішує проблему утилізації продуктів особистої гігієни. У такий спосіб, із тонни перероблених підгузків утворюється майже 75 кг пластику для виготовлення міських меблів та інших предметів побуту. І ще понад 225 кг органічного целюлозного матеріалу для картонних упаковок. Добрива для сільськогосподарських цілей також добувають за допомогою обладнання Falter. Аналізи дослідницької групи Ambiente Italia підтвердили високу концентрацію живильних речовин у складі таких продуктів.
Ці підходи до утилізації дитячих засобів гігієни вражають продуманістю і турботою про екологію. Адже все що можна купити, заглянувши у дитячий магазин, - памперси, пляшечки, іграшки - повторно переробляється, отримуючи нове життя. А поки ми тільки на шляху до розробки дієвої схеми, не забувайте сортувати відходи. Пам'ятайте: кожна річ, викинута у призначену для неї урну, хоч трохи, але рятує планету від забруднення.