Інформація по темі "" | Публікації по тегу
13.12.16
14290 0
Друкувати
Обране

Рік 2016-й закінчується, час підбивати підсумки: проводимо перерахунок ПДФО

Автор : Гуль Тетяна, експерт з питань оплати праці


Працівниця установи має право на податкову соціальну пільгу як мати двох дітей віком до 18 років. У 2016 році розмір пільги для неї становить 1378 грн. (689 грн. х 2 дітей), а розмір граничного доходу, що дає право на застосування ПСП, дорівнює 3860 грн. (1930 грн. х 2 дітей).

У липні їй були нараховані відпускні за період щорічної основної відпустки з 18.07.2016 р. по 10.08.2016 р. у сумі 2832 грн., у тому числі за дні відпустки, що припадає на липень, — 1652 грн., за дні відпустки, що припадає на серпень, — 1180 грн.
Крім цього, у вересні 2016 року виявили помилку в нарахуванні зарплати та працівниці було донараховано:
— зарплату за травень — липень 2016 року у сумі 750 грн.;
— відпускні за період відпустки у липні — серпні 2016 року загальною сумою 240 грн. (у тому числі за дні відпустки, що припадають на липень, — 140 грн., за дні відпустки, що припадають на серпень, — 100 грн.).
Як правильно у грудні 2016 року провести річний перерахунок податку на доходи фізичних осіб для такої працівниці?

У кінці кожного року бухгалтерам необхідно «закрити» бюджетний рік: нарахувати та виплатити зарплату працівникам за останній місяць року, що минає, вивести сальдо на 1 січня наступного року, підготуватися до здачі звітів тощо. Серед іншого одним з обов’язків бухгалтера щодо зарплати є проведення річного перерахунку податку на доходи фізичних осіб (далі — ПДФО). 

Обов’язок проведення річного перерахунку сум доходів, нарахованих платнику податків у вигляді зарплати, а також сум наданої податкової соціальної пільги (далі — ПСП) встановлено п.п. «а» п.п. 169.4.2 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — ПКУ). 

Суть його полягає в уточненні (повторній перевірці) сум нарахованих платнику податків протягом певного календарного періоду доходів у вигляді зарплати окремо за кожний місяць такого періоду та надання ПСП (див. листи ДПАУ від 12.01.2011 р. № 364/6/17-0716, від 25.10.2011 р. № 4233/6/17-1115). Інакше кажучи, при перерахунку визначають правильність утримання ПДФО.

Оскільки з 01.01.2016 р. встановлено єдину ставку ПДФО (18 %), актуальним перерахунок є для тих працівників, які протягом 2016 року користувалися ПСП. 

Під час нарахування «перехідних» виплат, а саме виплат за період збереження зарплати згідно із законодавством, у тому числі відпускних, лікарняних, з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на ПСП, такі доходи (їх частина) мали бути віднесені до відповідних періодів їх нарахування (абз. 3 п.п. 169.4.1 ПКУ). 

Якщо ви цього не зробили, то виправтеся через річний перерахунок. «Розкидайте» такі «перехідні» виплати по місяцях, за які вони нараховані. Потім перевірте, чи не перевищив оподатковуваний дохід у вигляді зарплати граничний розмір доходу, що дає право на ПСП, чи правильно в кожному місяці 2016 року було утримано ПДФО.

У чому особливість перерахунку-2016 для бюджетників? У тому, що працівникам бюджетних установ протягом року могло бути донараховано або відсторновано різні зарплатні виплати. Причому не завжди такі коригування проводилися з вини бухгалтера. Відбувалися ситуації, коли донарахування зарплати за минулий період здійснювалося з причин, незалежних від бухгалтера. Яскравим прикладом того може бути перехід з 1 травня 2016 року на «новооплатні» рейки держслужби. Так, наприклад, новий Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIIIта різні підзаконні акти до нього набрали чинності з 1 травня 2016 року. З цієї дати оплата праці держслужбовців та працівників, які виконують функції з обслуговування, мала проводитися за новими умовами та в нових розмірах. Проте багато які з держорганів зарплату за новими умовами почали нараховувати тільки після затвердження штатного розпису з новими окладами, який, на жаль, у держоргані з’явився не в травні, а пізніше. Усе це й призвело до того, що цим категоріям працівників після затвердження штатних розписів довелося перераховувати зарплату та відображати різницю. 

Крім того, неоднозначною ситуація була і з розрахунком середнього заробітку держслужбовцям під час оплати днів відпусток, виплати матеріальної допомоги у розмірі середньомісячної зарплати тощо. Роз’яснення щодо правильного застосування норм Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100, та розрахунку «середньої» з’явилося аж у серпні*. Тому виплати, розраховані виходячи з середньої зарплати, нараховані держслужбовцям починаючи з 01.05.2016 р. (відпускні, матеріальна допомога у розмірі середньомісячної зарплати тощо), також потрібно було перерахувати (якщо такі суми були визначені неправильно). 

* Роз’яснення Мінсоцполітики та Мінфіну від 15.08.2016 р. див. у газеті «Бюджетна бухгалтерія», 2016, № 35, с. 7.

У свою чергу, такі донарахування (сторнування) зарплатних виплат можуть вплинути на суму утриманого ПДФО. 

Утім, не все так просто. У податківців у 2016 році змінилася думка щодо необхідності «розкидати» при проведенні перерахунку суми, донараховані за попередні податкові періоди. Як тепер діяти бухгалтеру під час здійснення річного перерахунку? Далі наведемо покроковий алгоритм, зважаючи на нову позицію податківців.

Крок 1. Уточніть щомісячні суми нарахованої зарплати

Тобто суму зарплати, нараховану в кожному місяці поточного року, необхідно перевірити ще раз. 

 

Важливо! Перерахунку підлягають тільки виплати, які у розумінні ПКУ вважаються зарплатою.

Для цілей оподаткування ПДФО до заробітної плати відносять, зокрема:

  • основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму (п.п. 14.1.48 ПКУ). Розширений перелік складових зарплати наведено в Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженій наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5;
  • допомогу по тимчасовій непрацездатності та оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця (абз. 3 п.п. 169.4.1 ПКУ).

Майте на увазі: якщо в періоді, за який проводите перерахунок, працівнику нараховувалися доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки (відпускні) або тимчасової непрацездатності (лікарняні), то суми таких виплат (їх частини) відносьте до відповідних місяців, за які вони були нараховані (абз. 3 п.п. 169.4.1 ПКУ).

Усі інші виплати, у тому числі й премії, суми індексації, нараховані (донараховані) за попередні податкові періоди (місяці), остаточно оподатковуєте в тому податковому періоді (місяці), в якому вони були фактично нараховані. Відносити їх до місяців, за які вони були нараховані, не потрібно, оскільки ці виплати не підпадають під дію абз. 3 п.п. 169.4.1 ПКУ**. 

** Див. також «Бюджетна бухгалтерія», 2016, № 33, с. 25.

Тобто, якщо виплата — це дохід у вигляді зарплати за період її збереження, то її відносимо до місяця, за який вона нарахована. Якщо вона таким доходом не є — включаємо до зарплати того місяця, в якому її фактично нарахували (див. також рис. 1 далі).

Рис. 1. Віднесення різних видів виплат до місяців нарахування при проведенні перерахунку ПДФО

Крок 2. Уточніть наявність у працівника підстав для застосування ПСП

Для цього перевірте ще раз, чи є у вас заява працівника про самостійне обрання ним місця застосування ПСП та документи, що підтверджують його право на пільгу (у разі необхідності).

Крок 3. Перевірте, чи мав працівник право на ПСП у кожному окремому місяці звітного року з урахуванням нової розподіленої місячної зарплати

Тобто необхідно порівняти уточнені суми зарплати, розраховані за кожним місяцем 2016 року, з граничним розміром заробітної плати, що дає право на ПСП.

Нагадаємо: у 2016 році розмір такого граничного доходу становить 1930 грн. (для одного з батьків, які претендують на «дитячу» ПСП, — 1930 грн. х кількість дітей).

Крок 4. Проведіть остаточне оподаткування уточнених місячних сум заробітної плати

Окремо за кожним місяцем 2016 року визначите суму ПДФО, що підлягає сплаті до бюджету. Щоб пройти цей етап без помилок, потрібно визначити нову базу оподаткування у розрізі кожного місяця. Її знаходять як різницю між доходом з урахуванням уточнених місячних зарплатних виплат та ПСП (за її наявності).

Крок 5. Розрахуйте загальну річну суму ПДФО 

Для цього підсумуйте отримані в результаті перерахунку щомісячні суми ПДФО.

Крок 6. Порівняйте загальну суму ПДФО після перерахунку із сумою ПДФО, яку було фактично утримано із зарплати працівника за рік, та визначте отриманий результат 

Після проведення перерахунку ПДФО може виявитися як недоплата, так і переплата за ПДФО. 

Якщо внаслідок перерахунку було виявлено недоплату ПДФО (перерахована сума ПДФО вища за фактичну), то її утримують за рахунок оподатковуваного доходу грудня. Якщо його суми недостатньо — за рахунок доходів наступних місяців, до повного погашення недоплати (п.п. 169.4.4 ПКУ). 

Майте на увазі: ст. 128 КЗпП обмежує суму відрахувань із зарплати працівника. Так, при кожній виплаті зарплати працівнику загальний розмір усіх відрахувань не може перевищувати 20 %, а у випадках, окремо передбачених законодавством, — 50 % зарплати, що належить виплаті працівнику. Оскільки ПКУ не передбачено, що за ситуації з перерахунком розмір утримань може становити 50 %, то дотримуйтеся 20 % обмеження відрахувань із зарплати. Водночас працівник може подати роботодавцю заяву з проханням утримати з його зарплати всю суму недоплати за один раз (звісно, у разі, якщо сума зарплати дозволяє це зробити).

Якщо внаслідок перерахунку було виявлено переплату ПДФО (перерахована сума ПДФО нижча за фактичну), на її суму зменшують податок за грудень. У разі недостатності його суми зменшують ПДФО наступних податкових періодів (місяців) до повного повернення.

Крок 7. Завершальний етап проведення річного перерахунку — відображення його результатів у Податковому розрахунку за формою № 1ДФ

За який звітний період? За той звітний квартал, до якого входить місяць проведення перерахунку. У загальному випадку результат проведеного перерахунку з ПДФО за 2016 рік ви відобразите в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ за 4 квартал 2016 року. Робіть це так:

  • якщо виявлено недоплату, показники граф 4 «Сума перерахованого податку» та 4а «Сума нарахованого податку» збільшуйте на суму виявленої недоплати з ПДФО;
  • якщо унаслідок перерахунку виявлено переплату, показники граф 4 «Сума перерахованого податку» та 4а «Сума нарахованого податку» мають бути зменшені на суму надміру утриманого ПДФО.

Покажемо все на цифрах. Для цього необхідні дані наведемо в таблиці (суми умовні).

Місяць

Фактично

Перерахунок

Результат перерахунку (переплата/недоплата)

нарахована зарплата

ПСП

ПДФО

уточнена зарплата

ПСП

ПДФО

Січень

3500

1378

381,96

3500

1378

381,96

Лютий

3500

1378

381,96

3500

1378

381,96

Березень

3500

1378

381,96

3500

1378

381,96

Квітень

3500

1378

381,96

3500

1378

381,96

Травень

3500

1378

381,96

3500

1378

381,96

Червень

3500

1378

381,96

3500

1378

381,96

Липень

4665,33*

839,76

3625,33

1378

404,52

-435,24

Серпень

2227,27**

1378

152,87

3507,27

1378

383,27

230,40

Вересень

4790***

862,20

4550

819,00

-43,20

Жовтень

3800

1378

435,96

3800

1378

435,96

-

Листопад

3800

1378

435,96

3800

1378

435,96

-

Грудень

3800

1378

435,96

3800

1378

435,96

-

Разом

44082,60

х

5454,47

44082,60

х

5206,43

-248,04

*Сума зарплати за відпрацьований час в липні 2016 року становила 1833,33 грн. (3500 грн. : 21 роб. дн.х 11 роб. дн.). Сума відпускних, нарахованих в липні, — 2832 грн. (1652 липень + 1180 серпень)

** Сума зарплати за відпрацьований час в серпні становила 2227,27 грн.(3500 грн. :22 роб. дн. х 14 роб. дн.).

*** У тому числі: зарплата за відпрацьований час за вересень 2016 року — 3800 грн., сума перерахунку зарплати за травень — серпень 2016 року — 750 грн., сума донарахованих відпускних за дні відпустки у липні — серпні 2016 року — 240 грн. (за липень — 140 грн., за серпень — 100 грн.).

Наведемо пояснення до таблиці. 

1. У липні 2016 року працівниці було нараховано відпускні за дні «перехідної» відпустки у сумі 2832 грн. Частину цих відпускних (1652 грн.) залишаємо у складі заробітної плати за липень, а частину (1180 грн.) відносимо до зарплати серпня. 

Крім того, враховуємо, що у вересні 2016 року працівниці донарахували відпускні в сумі 240 грн., у тому числі за дні відпустки в липні — 140 грн., за дні відпустки в серпні — 100 грн. Ці донараховані частини відпускних також відносимо до складу зарплати за липень та серпень відповідно.

У результаті зарплата за липень 2016 року з урахуванням перерозподілу становитиме 3625,33 грн. (4665,33 - 1180 + 140 або 1833,33 + 1652 + 140).

2. Відпускні за серпень у сумі 1180 грн., нараховані в липні 2016 року, відносимо до зарплати серпня. До серпневої зарплати також відносимо донараховані серпневі суми відпускних (100 грн.). У результаті зарплата за серпень становитиме 3507,27 грн. (2227,27 + 1180 + 100).

3. У вересні працівниці, крім зарплати за відпрацьовані дні (3800 грн.), було донараховано зарплату за травень — серпень 2016 року (750 грн.) та відпускні за дні відпустки в липні — серпні (240 грн.). Донараховані відпускні відносимо до місяців, за які вони донараховані: 140 грн. — до зарплати липня, 100 грн. — до зарплати серпня. А от донараховану зарплату за відпрацьований час за травень — серпень (750 грн.) включаємо до складу зарплати вересня. У результаті загальна сума за вересень становитиме 4550 грн. (4790 - 240 або 3800 + 750).

За результатами річного перерахунку — 2016 сума надміру утриманого ПДФО становила 248,04 грн. Її необхідно повернути працівниці. Для цього потрібно зменшити грудневий розмір ПДФО на суму ПДФО за перерахунком. Сума утриманого ПДФО у грудні дорівнюватиме 187,92 грн. (435,96- 248,04). 

Результати річного перерахунку потрібно відобразити в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ за 4 квартал 2016 року. Для цього:

  • у графах 3 і 3а зазначити суму нарахованого та виплаченого доходу за 4 квартал — 11400 грн. (3800жовтень + 3800листопад + 3800грудень);
  • у графах 4 і 4а зазначити утриману суму ПДФО за звітний період з урахуванням фактично поверненого податку за перерахунком — 1059,84 грн. (435,96жовтень + 435,96листопад + 187,92грудень).

Податковий розрахунок за формою № 1ДФ за 4 квартал 2016 року за умовами наведеного прикладу буде заповнено таким чином (див. рис. 2).

1

2

3

4

5

6

7

8

9

<…> 

13

3131313131

11400

00

11400

00

1059

84

1059

84

101

04

<…> 

Рис. 2. Фрагмент заповнення Податкового розрахунку за формою № 1ДФ за 4 квартал 2016 року

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн