Інформація по темі "" | Публікації по тегу
25.08.15
39202 8
Друкувати
Обране

Процедуру субсидіювання знову спрощено

21.07.15 р. набула чинності постанова КМУ від 26.06.15 р. № 475 «Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій»1. Це дійсно в певній мірі революційне рішення: мало того, що субсидія призначається без звернення громадян, так і розмір доходу не потрібно вказувати. І це не єдиний крок назустріч людям. Розглянемо все по черзі.1 Далі за текстом — постанова № 475.

Зміна 1. Нова форма декларації

Постановою № 475 затверджена нова форма «Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії» (далі — Декларація)Нагадую, що дана форма Декларації дійсна при зверненнях починаючи з 21.07.15 р.

Хочу заспокоїти громадян, які до вказаної дати подали Декларацію за старою формою: ці документи будуть опрацьовані органами соцзахисту в загальному порядку. До речі, бланки нової Декларації разом із бланками заяв про призначення субсидії будуть виготовлені та доставлені громадянам до 1 вересня та 1 листопада 2015 року відповідно (це передбачено п. 3 постанови № 475).

Суттєво зміни торкнулися розділу II Декларації. Відтепер не треба вказувати розмір отриманого доходу  достатньо відобразити лише вид доходу та джерело його отримання.

Логічно виникає запитання: яким же чином органи соцзахисту дізнаються про розмір доходів громадян, яким призначатиметься житлова субсидія?

Відповідь міститься у Положенні про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженому постановою КМУ від 21.10.95 р. № 8482, яким передбачено, що після надходження заяви про призначення субсидії структурний підрозділ з питань соціального захисту населення робить запити до:

— Державної фіскальної служби (ДФС) для отримання відомостей про доходи осіб з Державного ре-
єстру фізичних осіб — платників податків;

— Пенсійного фонду України для отримання відомостей про суми пенсійних виплат особам, пенсії яким призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей), а також осіб, які отримують пенсії не за місцем реєстрації;

— фондів соціального страхування для отримання відомостей про доходи, які виплачуються за рахунок відповідних фондів;

— вищих навчальних закладів для отримання відомостей про розмір стипендії та інших виплат.

2 Далі за текстом — Положення № 848.

Стосовно інформації про суми пенсійних виплат іншим категоріям пенсіонерів (не зазначеним вище) та соціальних виплат, то такі відомості одержуються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення самостійно з відповідних електронних баз даних, користувачами яких вони є.

Проте є випадки, коли громадянин одержав доходи, які не містяться в жодному з перелічених суб’єктів. В цих випадках органи соцзахисту наділені правом вимагати від заявника довідку про такі види доходів (п. 13 Положення № 848).

Тож заповнювати Декларацію стало значно простіше. Наведу приклад заповнення розділу ІІ Декларації.

Приклад. Сім’я бажає отримати субсидію на підставі доходів, отриманих у 2014 році. У будинку зареєстровані і фактично проживають: Кравець М. Ф. — отримує державну допомогу при народженні дитини, Кравець О. І. — 
підприємець, платник єдиного податку першої групи, Кравець К. О. — у 2014 році 4 місяці працював, потім — безробітний, Моісеєнко Т. П. — пенсіонерка, отримує дохід від здачі земельного паю в оренду.

Розділ II. Всі види доходів фактично проживаючих у житловому приміщенні / будинку осіб, які зареєстровані (не зареєстровані — для орендарів) за період з 1 січня 2014 р. до 31 грудня 2014 року

Прізвище, ініціали

Відомості про доходи

Вид доходу

Назва організації, де отримує дохід (для фізичних осіб — підприємців зазначити групу платника єдиного податку)

Кравець М. Ф.

допомога

упр. соц. зах. насел. Київського р-ну м. Харкова

Кравець О. І.

підприємець

І група платника єдиного податку

Кравець К. О.

заробітна плата

ХТЗ

 

допомога

служба зайнятості м. Харкова

Моісеєнко Т. П.

пенсія

ПФ Київського р-ну м. Харкова

 

земля (пай)

в оренді КСП «Жовтень»

 

Зміна 2. Визначення доходу

Загальний підхід у визначенні середньомісячного сукупного доходу осіб, що звертаються за субсидією, полягає в тому, що ця величина розраховується шляхом ділення сукупного доходу за попередній календарний рік на 12. Якщо субсидія призначається у І кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року.

Проте за бажанням громадян середньомісячний сукупний дохід може визначатися на основі доходу за попередні 3 місяці. В таких випадках надання довідок про доходи є обов’язковим.

Разом з тим передбачено, що розмір пенсійної виплати враховується за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.

Нововведення стосується і обчислення доходу від підприємницької діяльностіВідтепер для:

— фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб за цей місяць;

— фізичних осіб — підприємців — платників єдиного податку другої групи — двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб;

— фізичних осіб — підприємців — платників єдиного податку третьої групи — трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Нагадую, що для працездатних осіб (крім тих, хто навчається за денною формою, або призваних на строкову військову службу), у яких середньомісячний дохід менший від прожиткового мінімуму, у розрахунок субсидії за кожний місяць включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.

Зміна 3. Період надання субсидії

Протягом всієї історії існування «Програми житлових субсидій» субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на загальних підставах надавалась на 6 місяців або на опалювальний період (7 місяців). Лише з 1 травня 2015 року субсидію стали призначати на 12 місяців. Проте не зрозумілим залишалось таке питання: що робити у випадках звернень влітку, коли розмір плати за житлово-комунальні послуги не перевищує обсяг обов’язкового відсотка платежу родини (тобто за розрахунком розмір субсидії становить 0 гривень)?

Відтепер цю прогалину усунено.

Субсидія призначається на 12 місяців з місяця звернення і розраховуються посезонно:

на опалювальний сезон — з 01 жовтня по 30 квітня;

на неопалювальний сезон — з 01 травня по 30 вересня.

Увага! У разі звернення із заявою про призначення субсидії протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону субсидія призначається з початку цих періодів (раніше в таких випадках субсидія могла бути призначена з початку лише опалювального періоду, причому за окремим дозволом керівника органу соцзахисту).

Для громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах і у зв’язку з цим не змогли своєчасно звернутися за призначенням субсидії, постановою № 475 передбачене додаткове послаблення. Цим особам субсидія може призначатися з дня виникнення права, але не більше ніж за три місяці до звернення за призначенням субсидії. Таке рішення приймається місцевими комісіями на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Поясню, що таке «складні життєві обставини» в контексті цієї норми. Це об’єктивні життєві обставини, які не дали можливість своєчасно звернутися за субсидією. Серед таких обставин може бути хвороба, догляд за хворими родичами в іншій місцевості, перебування у слідчому ізоляторі тощо. В будь-якому випадку об’єктивність обставин розглядатиме комісія.

Щоб зрозуміти, як на практиці буде реалізовуватися вищенаведена норма, наведу приклад: Петров М. І. ніколи не звертався за субсидією. У травні 2015 року кількість зареєстрованих в квартирі зменшилась, і за розрахунком субсидія могла бути йому призначена з червня 2015 року. Проте Петров М. І., проходячи реабілітацію після тяжкої хвороби, зможе подати заяву про призначення субсидії лише у жовтні 2015 року. Якщо комісією буде прийняте позитивне рішення, субсидію Петрову М. І. нададуть з липня 2015 року.

Повернемося до нашого запитання: що робити у випадках звернень влітку, коли розмір плати за житлово-комунальні послуги не перевищує обсяг обов’язкового відсотка платежу родини (тобто за розрахунком розмір субсидії становить 0 гривень)?

Відтепер у таких випадках орган соцзахисту розраховує розмір субсидії на початку опалювального сезону без додаткового звернення особи. Якщо і в опалювальному сезоні розмір субсидії становитиме 0 гривень, то таке домогосподарство буде знято з обліку. Громадянин же матиме право звернутися за призначенням субсидії у наступному періоді або в будь-який час у разі змін, які відбулися, наприклад, у складі зареєстрованих осіб чи підвищенні тарифів на житлово-комунальні послуги тощо.

Увага! Після закінчення терміну отримання субсидії органи соціального захисту самостійно, без звернення громадянина, здійснюють розрахунок субсидії на наступний період (12 місяців) для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому відповідному періоді. Повідомлення про призначення/непризначення субсидії надсилається громадянам поштою.

Зміна 4. Перерахунок розміру субсидії

Попередньо перерахунок субсидії у межах установленого терміну її призначення без звернень громадян проводився у разі:

— зміни цін і тарифів на житлово-комунальні послуги;

— встановлення Кабінетом Міністрів України нового розміру витрат громадян на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;

— внесення змін до законодавства в частині надання окремим категоріям громадян пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Відтепер вищевказаний перелік доповнено такими підставами для проведення перерахунку розміру субсидії:

— коли рішенням виконавчого органу сільської (селищної, міської) ради встановлено дату початку опалювального періоду не з 01 жовтня, а дату закінчення — не 30 квітня (таке нововведення дасть можливість не гаяти час та не чекати прийняття рішення про початок (закінчення) опалювального сезону, а своєчасно розрахувати субсидію та надати повідомлення громадянам);

— у разі отримання за запитом органу соцзахисту уточненої інформації про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб; забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами; доходи осіб (така норма дозволить дотримуватись термінів прийняття рішення про призначення субсидії, навіть коли відомості на запити не надходять у встановлені строки. В таких випадках органам соцзахисту надано право для призначення субсидії використовувати дані, зазначені у декларації про доходи, і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії);

— проведення перерахунку розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі(раніше в таких випадках перерахунок проводився лише за додатковим зверненням громадян).

Зміна 5. Призначення субсидії у разі смерті власника житла

Раніше, якщо сім’я не користувалась субсидією і уповноважений власник (співвласник) житла, на якого було відкрито особовий рахунок, помирав, субсидію можна було оформити практично тільки після встановлення права власності на житло.

Постановою № 475 внесено доповнення в порядок надання субсидій. Відтепер до встановлення права власності на житло у разі смерті уповноваженого власника (співвласника) житлового приміщення, на якого було відкрито особовий рахунок, субсидія призначається одній із дієздатних осіб, яка на момент смерті власника житлового приміщення була в ньому зареєстрована, а у разі коли зареєстровані тільки недієздатні особи — одному з їх опікунів. Субсидія призначається в таких випадках на підставі рішень місцевих комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Зміна 6. Надання субсидії на фактично проживаючих осіб

Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу. Кількість таких осіб визначається на початок місяця, з якого призначається субсидія. Це загальний підхід.

Проте є багато випадків, коли у житловому приміщенні фактично проживає менша кількість осіб, ніж в ньому зареєстровано.

Раніше в таких випадках субсидія могла бути надана на фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні осіб. При цьому законодавчо передбачалась одна з умов, яку далеко не всі могли виконати. Мова йде про наявність індивідуальних засобів обліку споживання води, газу та електроенергії. На практиці для мешканців квартир скористатися цією нормою було майже неможливо, оскільки більшість квартир у багатоквартирних будинках не облаштована індивідуальними засобами обліку споживання газу.

Відтепер питання надання субсидії на фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні осіб вирішується місцевими комісіями на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства. Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, зокрема довідок, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідок про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку). При цьому вказане рішення комісії є підставою для того, щоб житлово-комунальні підприємства знімали осіб, які фактично не проживають, з нарахування за житлово-комунальні послуги протягом періоду користування субсидією.

Зміна 7. Розмір санкцій

Як і раніше, громадяни, які звертаються за призначенням субсидії, несуть відповідальність за подані відомості про доходи та майно, які впливають на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Під подачею відомостей про доходи за новим порядком призначення субсидії мається на увазі декларування джерел отримання доходів (назва установ, підприємств тощо) та їх видів (заробітна плата, пенсія, стипендія, соціальна виплата тощо).

Якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи (не зазначив один із видів доходів) та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, надання призначеної субсидії припиняється. Надміру перерахована сума субсидії підлягає поверненню в одинарному розмірі за вимогою органу соціального захисту. У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану суму субсидії, питання про її стягнення вирішуються у судовому порядку (п. 20 Положення № 848).

Звертаю увагу: постановою № 475 зменшено розмір «санкцій» з двократної суми надміру перерахованої субсидії до одинарної.

Зміна 8. Повноваження комісій

Останнім часом на законодавчому рівні постійно відбувається зміна повноважень місцевих органів влади або утворених ними комісій щодо прийняття рішень про надання субсидій у спірних питаннях. Наведу всі випадки, коли питання надання житлової субсидії може бути винесено на розгляд місцевої комісії:

1. Надання субсидії на понаднормову (загальну) площу житла непрацездатним особам, які проживають самі. Таке рішення переглядається лише у разі зміни складу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, працевлаштування таких осіб або виникнення в них інших джерел доходів (п. 4 Положення № 848).

2. Якщо протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією зроблено покупку або оплачено послуги на суму, яка перевищує 50 тис. гривень (не береться до уваги оплата житлово-комунальних послуг у межах соціальних норм і нормативів та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності) (п. 5 Положення № 848).

3. Надання субсидії зареєстрованій у житловому приміщенні особі, у разі якщо особовий рахунок відкрито на іншу особу (п. 6 Положення № 848).

4. Надання субсидії індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, але які сплачують вартість одержуваних житлово-комунальних послуг (п. 6 Положення № 848).

5. Призначення субсидії одній із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб до встановлення права власності на житло у разі смерті уповноваженого власника (співвласника) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок (п. 6 Положення № 848).

6. Надання субсидії на фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги (п. 7 Положення № 848).

7. Призначення субсидії з дня виникнення права, але не більше ніж за три місяці до звернення за призначенням субсидії, у випадках, коли громадяни, що перебувають у складних життєвих обставинах, не змогли своєчасно звернутися за субсидією (п. 14 Положення № 848).

Зміна 9. Нова форма довідки про доходи

Нагадую, що для отримання субсидії, подаються лише два документа:

1) Заява про призначення житлової субсидії;

2) Декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Документи подаються до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації будь-яким зручним способом: 1) особисто; 2) поштою; 3) через уповноважену особу виконавчих органів сільських і селищних рад.

Проте якщо особа бажає отримати субсидію на основі середньомісячного (за три місяці, що передують місяцю звернення) сукупного доходу сім’ї, то в такому випадку подаються також довідки про доходи (далі — Довідка) всіх осіб, зареєстрованих у домоволодінні. Крім того, орган соціального захисту має право затребувати у громадянина надання такої довідки, якщо він зазначив у декларації доходи, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом органу соціального захисту.

Форма цієї Довідки з урахуванням нових аспектів надання субсидій затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від 05.06.15 р. № 591 «Про внесення змін до форми Довідки про доходи» № 5913який набув чинності з 14.07.15 р.

3 Зареєстрований у Мін’юсті 23.06.15 р. за № 740/27185, далі за текстом — наказ № 591.

Наведемо нову форму Довідки та приклад її заповнення.

Довідка про доходи для отримання житлової субсидії

 

Автор: Бондаренко К., експерт із соціальних питань

 

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Газета «Місцеве самоврядування»коментарі
(8)
Ольга
26.08.2015
Извините, но общая сумма дохода прописью не подоходный налог. Ввели в заблуждение
Євген
26.08.2015
Ольга, Дякуємо що зауважили! Це дійсно помилка!
Анна
09.10.2015
Вопрос по новой форме Довідки: почему в строке "Загальна сума доходу за період ..." указана общая сумма налога из доходов физ.лиц? Это же ошибка!
Анна
09.10.2015
Правильно ли я понимаю, что вместо суммы НДФЛ в этой строке должна указываться разница между начисленной зарплатой и суммой налога?
Ірина
30.11.2015
Добрий день!Поясніть мені ,будь ласка,чи маю я право на субсидію,якщо я проживаю в будинку батьків,які померли ?Я зареєстрована по другій адресі(фактично за адресою моєї реєстрації проживає мій син зі своєю сім*єю).Спадщину ще повністю не оформила.
Ирина Николаевна
28.10.2016
И все таки ответьте, какая сумма пишется в строке "Загальна сума доходу..." - то, что нараховано или нараховано минус податок з доходів фізичних осіб?
Лариса
05.12.2016
Непонятно какая сумма должна отражаться в строке "Загальна сума доходу" с учетом НДФЛ или без учета .
Юра
26.06.2017
В строке "Загальна сума доходу" пишите нараховано минус податок з доходів фізичних осіб - так правильно потому что так считает программа 1с
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн