Інформація по темі "" | Публікації по тегу
31.08.21
5263 9
Друкувати
Обране

е-Лікарняні: прогрес чи катастрофа?

Лілія Ушакова
Лілія Ушакова експерт по питанням праці та зарплати журналу "Податки & бухоблік"
Тестовий період переходу з паперових на електронні листки непрацездатності добіг кінця. З 01.09.2021 р. лікарняні накриє повсюдна (?) діджиталізація. Добре це чи погано? Відразу скажемо, задум гарний. Адже не доведеться перевіряти, чи всі печатки проставлені на бланку лікарняного, чи правильно вказали назву підприємства тощо. Але задум задумом, а важлива його реалізація. На жаль, вона шкутильгає на всі чотири лапи.


Перехід на електронні лікарняні листки (або ж е-лікарняні) розпочався з 4 червня 2021 року. Були заплановані два етапи. Перший — по 31 серпня — тестовий, а ось далі, з 1 вересня 2021 року мала розпочатися загальна електронізація лікарняних листів. Але судячи з проєкту наказу МОЗ, з яким можна ознайомитися на сайті федерації профспілок, для окремих випадків старт може бути відкладений до 1 жовтня 2021 року.

Так, планується до зазначеної дати (до 01.10.2021 р.) надати можливість формувати паперові лікарняні в разі вагітності та пологів і для фіксації тимчасової непрацездатності, яка виникла в результаті захворювання на ВІЛ, або в результаті психічного розладу.

Крім того, після 1 вересня

паперові листки непрацездатності видаватимуть у разі продовження та закриття листків непрацездатності, що були видані особам до 1 вересня 2021 року

Ну і звісно, паперовий лікарняний лист отримає працівник у разі обміну на такий лист довідки про тимчасову непрацездатність, виданої в період відсутності бланків листків непрацездатності.

Що ж собою являють е-лікарняні?

Електронний листок непрацездатності — це лікарняний лист, сформований (виданий) програмними засобами Реєстру листків непрацездатності на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність. Він, як і паперовий лист, є підставою для: звільнення від роботи; оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності; отримання допомоги від Фонду соцстраху.

Як же формується е-лікарняний?

е-Лікарняний. Формування

Процедура формування електронного листка непрацездатності доволі проста. Але ця простота ховає в собі багато проблем.

Наведемо покроковий алгоритм формування е-лікарняного на рис. 1 та пояснимо окремі моменти.

img 1

Рис. 1. е-Лікарняний. Етапи формування

Електронний медичний висновок (е-медичний висновок) та е-лікарняний — це два різні документи.

Лікар створює е-медичний висновок про тимчасову непрацездатність. Він формується для пацієнта.

Як тільки дані щодо е-медичного висновку потраплять у систему, працівник отримає СМС-повідомлення про створення медичного висновку про тимчасову непрацездатність.

До речі, е-медичний висновок може бути роздрукований лікарем. Але його не слід надавати роботодавцеві. Проте працівник зобов’язаний попередити свого роботодавця про створення е-медичного висновку. Чому? Тому що за е-медичним висновком йде е-лікарняний.

е-Лікарняний є підставою для нарахування виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю. Інформацію про його відкриття роботодавець отримає у своєму електронному кабінеті страхувальника на сайті Пенсійного фонду (portal.pfu.gov.ua). Тобто побачить, що є відкриті е-лікарняні листки, якщо загляне у свій кабінет. А якщо не загляне? То й не побачить, що є сформований е-лікарняний. Саме тому дуже важливо, щоб працівники попереджали про формування е-медвисновку.

Доволі часто можна почути, що працівникові відкрили е-лікарняний, а роботодавець його не бачить. Чому так? Причин може бути багато.

Наприклад, не збігаються дані щодо П. І. Б., дати народження, податкового номера особи в реєстрі пацієнтів МОЗ та реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду. У результаті система не може знайти роботодавця непрацездатної особи. Або ж хворів новенький працівник, інформацію щодо якого ви ще не зазначали в Об’єднаній звітності, й ваше підприємство (ФОП) не «світиться» як роботодавець такого працівника.

А що на порталі?

Відкриті е-лікарняні роботодавець знайде в особистому кабінеті страхувальника на порталі Пенсійного фонду у вкладці «Листки непрацездатності».

Ні! Там не буде чогось на зразок звичного нам паперового листка непрацездатності. Інформація доступна роботодавцеві доволі куценька. Але наразі працюємо з тим, що маємо.

Наведемо на рис. 2 дані, які сьогодні доступні роботодавцеві.

img 2

Рис. 2. е-Лікарняний. Портал Пенсійного фонду

Зверніть увагу, що відомості про відкритий е-лікарняний з’являються в кабінеті страхувальника-роботодавця в день його створення. Причому в е-лікарняному буде одразу зазначено й дату відкриття, й дату закриття (прогнозовану дату, після якої відновиться працездатність, або дату наступного огляду пацієнта). Тобто він одразу і відкривається, і закривається. Проте

в роботу е-лікарняний слід брати лише тоді, коли він змінить свій статус на «Готово до сплати»

Із цього моменту комісія (уповноважений) із соцстрахування має протягом не більш ніж 10 календарних днів прийняти рішення про призначення працівнику матзабезпечення, а після дати призначення не пізніше ніж через 5 робочих днів сформувати і передати до ФСС заяву-розрахунок.

Чому не можна брати в роботу лікарняний лист одразу, як він з’явився в електронному кабінеті? Як ми вже зазначали, лікар вказує прогнозовану дату закінчення лікарняного. Якщо пацієнт одужує на цю дату, то він може не звертатися вдруге до лікаря. Листок непрацездатності буде закрито автоматично.

Проте можлива ситуація, за якої пацієнт одужає раніше прогнозованої дати та забажає вийти на роботу. Тоді він звернеться до лікаря та за результатом огляду може бути скорочено період е-медвисновку та відповідно змінено дату закриття е-лікарняного.

А якщо пацієнт продовжить хворіти? Тут все сумно. Пояснимо. Порядок, затверджений наказом МОЗ від 17.06.2021 р. № 1234, встановлює, що у разі, якщо наявні кілька е-медичних висновків, які становлять один випадок тимчасової непрацездатності, е-лікарняні повинні формуватися у порядку черговості створення медичних висновків. У цьому випадку кожен наступний е-лікарняний формується як продовження першого. Далі згідно з роз’ясненнями ФСС* така серія листків непрацездатності складє один страховий випадок.

fse.gov.ua/fse/control/kher/uk/publish/printable_article/93008;jsessionid=10753FEEC44028516492584C2D84096B

Але… але, схоже, що серія е-лікарняних не вдалася. А що вдалося? Не дуже гарна ситуація для застрахованої особи. Розповідаємо.

Якщо тимчасова непрацездатність особи продовжується, лікуючий лікар формує новий медичний висновок у межах одного випадку тимчасової непрацездатності. Тобто у медиків усе за планом.

А ось далі в електронному реєстрі листків непрацездатності Пенсійного фонду новий листок непрацездатності як продовження попереднього не формується. Просто в першому е-лікарняному змінюється дата, по яку його видано, та номер, а саме цифра після знаку «-» в номері е-лікарняного змінюється на наступну.

Наприклад, листок непрацездатності має номер «2000011111-1» та виданий по 03.09.2021 р. Особа не одужала на цю дату. Лікар створив новий е-медвисновок у межах одного випадку непрацездатності по 08.09.2021 р. Новий лікарняний як продовження першого не формується, а в першому змінюється дата закриття на 08.09.2021 р. та номер на «2000011111-2».

Чим це погано для застрахованої особи? Тим, що якщо вона хворіє, наприклад, місяць, то е-лікарняний буде один на весь період і готовий до сплати тільки після відновлення працездатності особи. Саме тоді роботодавець зможе взяти до оплати е-лікарняний.

Робота з е-лікарняним

Незважаючи на електронність лікарняного, процедура його проходження у роботодавця не змінилася. Тож у разі появи е-лікарняного зі статусом «Готово до сплати» слід:

— розрахувати страховий стаж;

— комісії (уповноваженому) із соцстрахування прийняти рішення щодо оплати е-лікарняного та затвердити його протоколом;

— розрахувати суму лікарняних;

— сформувати та подати податківцям Об’єднаний звіт з типом «Довідковий», а ФСС — заяву-розрахунок на отримання фінансування;

— отримати фінансування на спецрахунок та виплатити лікарняні;

— подати ФСС повідомлення про виплату.

Одразу зазначимо, що роздрукувати е-лікарняний поки що не можна. Тож якщо хочете папірець для комісії/кадровика/бухгалтера, можна зробити скриншот сторінки з е-лікарняним листом з порталу Пенсійного фонду та роздрукувати її.

Куди ж тоді вписувати страховий стаж працівника? Сьогодні це питання віддано на відкуп роботодавцям. Тобто у випадку з е-лікарняними можете самостійно визначити, де та в якому вигляді ви будете фіксувати ту інформацію, що раніше наводили на зворотному боці паперового листка непрацездатності (стаж, процент оплати тощо). До речі, змін за розміром оплати лікарняного залежно від стажу не відбулося.

Та це ще не всі приколи е-лікарняного. В е-лікарняному не зазначена причина непрацездатності, а зазначена лише категорія медичного висновку . Тож вам

потрібно самостійно визначити, яка причина непрацездатності відповідає категорії медвисновку. Плюс нумерація причин непрацездатності в е-лікарняному нова

Так-так, нумерація причин непрацездатності в паперовому листку непрацездатності та в е-лікарняному не збігаються. Наприклад, у паперовому лікарняному причину непрацездатності «вагітність та пологи» зазначено за номером 8. А в е-лікарняному ця причина непрацездатності має номер 2.

За паперовими лікарняними зазначаємо стару нумерацію причин (тобто ту, що вказана на бланку), за е-лікарняними — нову. Як співвідносяться категорії медичних висновків та причин непрацездатності в е-лікарняному, див. у табл.

Категорії медвисновків та коди причин непрацездатності в е-лікарняному

Категорія медичного висновку в е-лікарняному

Причина непрацездатності

за е-лікарняним

Причини, які відображаємо в додатку 1.1 до заяви-розрахунку

Захворювання або травма загального характеру

1 — Тимчасова непрацездатність унаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві

Вагітність і пологи

2 — Вагітність і пологи

Догляд за хворою дитиною

3 — Необхідність догляду за хворою дитиною

Догляд за хворим членом сім’ї

4 — Необхідність догляду за хворим членом сім’ї

Догляд за дитиною у разі хвороби особи, яка доглядає за дитиною

5 — Необхідність догляду за дитиною віком до 3 років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за такою дитиною

Карантин

6 — Карантин, встановлений відповідно до законодавства

Ортопедичне протезування

7 — Протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства

Лікування в санаторно-курортному закладі

8 — Перебування у відділенні санаторно-курортного закладу

Переведення особи на легшу роботу

9 — Тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу

Обсервація та/або самоізоляція за SARS-CoV-2

10 — Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого КМУ з метою запобігання поширенню COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2

Причини, які відображаємо в додатку 1.3 до заяви-розрахунку

Захворювання або травма загального характеру із позначкою про зв’язок непрацездатності з профдіяльністю пацієнта

11 — Тимчасова непрацездатність унаслідок професійного захворювання

12 — Тимчасова непрацездатність унаслідок нещасного випадку на виробництві

Причини, які відображаємо в додатку 1.4 до заяви-розрахунку

Переведення особи на легшу роботу із позначкою про зв’язок тимчасової непрацездатності з профдіяльністю пацієнта

9 — Тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медвисновку на легшу, нижчеоплачувану роботу

Увага! Форми протоколу комісії (уповноваженого) із соцстрахування та заяви-розрахунку не змінено. Тож у них зазначені старі причини непрацездатності, які відповідають паперовим листкам непрацездатності. Як бути з е-лікарняними?

Щодо протоколу комісії ФСС не надавав ніяких роз’яснень. Тобто тут дієте, як вам зручно. Можете складати окремі протоколи за паперовими та за е-лікарняними, а можете все зазначити в одному протоколі. Визначити, електронний чи паперовий лікарняний розглядався, можна, наприклад, за серією. Її в е-лікарняному немає. Проте причини непрацездатності вказуєте для паперових листків старі, для е-лікарняних — оновлені.

А ось заяви-розрахунки за е-лікарняними слід оформлювати окремо від заяв-розрахунків за паперовими лікарняними листами. Тобто якщо ви отримали е-лікарняний, то на нього формуєте окрему заяву-розрахунок, при цьому в додатку 1.1 заяви-розрахунку:

— у графі 7 — нічого не вказуєте (залишаєте поле порожнім). Адже е-лікарняний не має серії;

— у графі 8 — зазначаєте номер е-лікарняного;

— у графі 10 — проставляєте причину непрацездатності, що відповідає категорії медичного висновку е-лікарняного.

Увага! Подати заяву-розрахунок можна або особисто в паперовому вигляді, або в електронному вигляді за допомогою клієнтського спеціалізованого програмного забезпечення із застосуванням КЕП.

А ось подання такої заяви з кабінету страхувальника на порталі Пенсійного фонду поки що не можливе. ФСС нічого не отримає від вас. Тож краще не ризикувати. Більш докладно про е-лікарняні ми розповімо в одному з найближчих тематичних номерів «Податки & бухоблік».

ВИСНОВКИ

  • е-Лікарняний наділений усіма тими ж функціями, що й паперовий листок непрацездатності.
  • е-Лікарняний зазначаємо в окремій заяві-розрахунку. Поле з серією лікарняного залишаємо порожнім.

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Податки & бухоблік»коментарі
(9)
Бухгалтер ОСВІТА
31.08.2021
А як бути бухгалтерам централізованої бухгалтерії, які обслуговують 25 закладів освіти, КЕП тільки у головного бухгалтера, комісії із соціального страхування в закладах, а лікарняні на сайті ПФУ бачить тільки головний бухгалтер, то як заклади будуть бачити своїх працівників і призначати їм матеріальне забезпечення.
Елена Бухгалтер ОСВІТА
31.08.2021
А подождите придёт сезон "соплей" и КОВИДА. Будем только и дежурить на портале. Мі тоже Центр бухг
!!
31.08.2021
Як знайти е-лікарняні працівників, прийнятих у третьому кварталі 2021 року?
Оленка
31.08.2021
А я не зрозуміла зприводу продовження лікарняного. Вчора була стаття, що якщо декілька лікарняних з одним номером мед висновку то вони є продовження першого. Тут пишуть, що при продовженні лікарняного змінюється цифра в кінці номеру першого лікарняного. Хочеться нарешті нормальних повноцінних роз'яснень!!!!
Катрин Оленка
31.08.2021
подивіться відео. там уже з урахуванням оновлення
Ольга Оленка
31.08.2021
стаття написана без врахування оновлень, крім того ще кілька помилок містить.
Ольга
31.08.2021
Стаття вже застаріла
Тетяна Ольга
01.09.2021
Ещё вчера с утра статья была актуальна!!! Никто ж не ожидал, что МОЗ так быстро признается, что сели в лужу с этим делом. Думалось, что как всегда будут "обкатывать" на бухгалтерах
Світлана
31.08.2021
Як завжди, все дуже сире і не досконале, самі недоробки! І як завжи бухгалтера від цього страждають(((
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн