Інформація по темі "" | Публікації по тегу
10.09.20
26371 3
Друкувати
Обране

МЗП = 5000 грн: на що вплине підвищення

Президентом України ініційовано поетапне збільшення розміру мінімальної заробітної плати. І перший етап втілено у життя з 1 вересня 2020 року. Розмір мінімальної зарплати зріс до 5000,00 грн. На які базові показники вплине підвищення МЗП з 1 вересня, а які залишаться без змін, розглянемо у статті.


Долга Ірина, експерт з питань оплати праці

ОПЛАТА ПРАЦІ ВЕРЕСЕНЬ, 2020/№ 17

 

Законом № 822* унесено зміни до Держбюджету на 2020 рік та підвищено розмір МЗП. Перед цим останнє зростання МЗП було з 1 січня 2020 року.

Як та на скільки наразі змінився розмір МЗП у місячному та у погодинному значенні, наведено у табл. 1.

Таблиця 1. Зміна розміру МЗП

Розмір МЗП, грн

Період 2020 року

Сума підвищення МЗП, грн

січень — серпень

вересень — грудень

Місячний

4723,00

5000,00

277,00

Погодинний

28,31

29,20

0,89

Багато зарплатних показників прив’язані саме до розміру МЗП. Тож давайте проаналізуємо, на які показники вплине новий розмір МЗП з 1 вересня, а які залишаться без змін.

Трудова доплата до МЗП

Розмір зарплати за повністю відпрацьований місяць не може бути нижчим за мінімальний (ст. 31 Закону про оплату праці). Тобто якщо працівник відпрацював повний місяць і його заробіток нижче за МЗП — йому нараховується доплата до розміру МЗП. Тепер ми маємо новий розмір мінімальної зарплати.

Тому починаючи із зарплати за вересень поточного року таку «дотяжку» треба робити до суми 5000,00 грн. Якщо працівник неповністю відпрацював місяць, то доплату до МЗП треба розраховувати пропорційно відпрацьованому часу. Ця гарантія стосується всіх фізичних осіб, які працюють за трудовими договорами (за основним місцем та за сумісництвом), а також пільгових категорій працівників (осіб з інвалідністю, пенсіонерів).

Не поширюється така гарантія на фізосіб, які працюють за договорами ЦПХ, — їх заробіток з МЗП не порівнюють. Також не нараховують доплату до МЗП працівникам, які не відпрацювали жодного дня за місяць (через хворобу, відпустку тощо).

На деяких підприємствах найнижчий розмір посадового окладу встановлено на рівні МЗП. Це роблять для того, щоб не розраховувати кожен місяць трудову доплату до МЗП. У цьому випадку у вересні ви можете або підвищити оклад до рівня нової мінімалки, або кожен місяць розраховувати трудову доплату до МЗП.

Мінімальний та максимальний розмір ЄСВ

При сплаті ЄСВ роботодавці повинні виконуватися вимоги щодо мінімального та максимального розміру внеску.

Мінімальна межа: сума ЄСВ за місяць, яка нарахована на доходи працівника (без інвалідності) за основним місцем роботи, не може бути меншою за суму ЄСВ, сплачену з мінімальної зарплати.

Згідно з ч. 5 ст.8 Закону про ЄСВ:

ЦИТАТА у разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

Тобто якщо за місяць база для нарахування ЄСВ нижча за МЗП, то ЄСВ обчислюємо з мінімалки, встановленої у місяці нарахування такого доходу. За вересень 2020 року порівнювати нараховану базу ЄСВ треба з мінімалкою розміром 5000,00 грн. Відповідно й мінімальний страховий внесок (22 %) становить 1100,00 грн (5000 x 22 %).

Мінімальну базу та, відповідно, розмір страхового внеску з ЄСВ у 2020 році ми зазначили у табл. 2.

Таблиця 2. Мінімальні величина бази нарахування та розмір ЄСВ за місяць

Період 2020 року

Мінімальна база нарахування ЄСВ, грн

Мінімальний місячний розмір ЄСВ, грн

Січень — серпень

4723,00

1039,06

Вересень — грудень

5000,00

1100,00

Зауважте: це правило стосується працівників, що працюють за основним місцем роботи та ставка ЄСВ яких становить 22 %.

Відповідно до п. 9 розд. III Інструкції № 449** ЄСВ нараховують на фактичну суму доходу працівника (без застосування правила ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ):

** Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджена наказом Мінфіну від 20.04.2015 р. № 449.

  • не за основним місцем роботи (зовнішнім сумісникам);
  • особам з інвалідністю (до їх доходу застосовується ставка ЄСВ 8,41%);
  • у разі перебування працівника у трудових відносинах НЕповний календарний місяць (місяць прийняття/звільнення).

Максимальна межа обмежує базу нарахування ЄСВ розміром 15 МЗП. Яку максимальну базу для нарахування ЄСВ застосовувати у 2020 році, покажемо у табл. 3.

Таблиця 3. Максимальні величина бази нарахування та розмір ЄСВ за місяць

Період 2020 року

Максимальна база нарахування ЄСВ, грн

Максимальний місячний розмір ЄСВ, грн

Січень — серпень

70845,00

15585,90

Вересень — грудень

75000,00

16500,00

Розмір лікарняних та декретних

Для лікарняних та декретних законодавством установлено максимальні та мінімальні обмеження. Їх сума напряму залежить від чинного розміру мінімальної зарплати. Для розрахунку лікарняних та декретних максимальні і мінімальні обмеження поділяють на загальні та спеціальні.

1. Загальні обмеження:

  • сума допомоги по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду (ч. 2 ст. 24, ч. 2 ст. 26 Закону про соцстрахування);
  • сума допомоги по вагітності та пологах не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку (ч. 2 ст. 26 Закону про соцстрахування).

Крім того, ще один вид обмеження встановлено п. 4 Порядку № 1266, а саме: середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) не може перевищувати максимальну величину бази нарахування ЄСВ із розрахунку на один календарний день, яка обчислюється шляхом ділення встановленого її розміру в останньому місяці розрахункового періоду на середньомісячну кількість календарних днів (30,44).

2. Спеціальні обмеження стосуються тільки тих працівників, стаж яких за останні 12 місяців перед настанням страхового випадку виявився меншим за 6 місяців. Щодо таких осіб, то згідно з ч. 2 ст. 19 Закону про соцстрахування:

  • сума лікарняних не може бути більше допомоги, розрахованої з мінімалки, що діяла на час настання страхового випадку;
  • сума декретних не може бути більше за розмір допомоги, обчисленої із двократного розміру МЗП, та менше за розмір допомоги, обчисленої із МЗП, що діяла на час настання страхового випадку.

Сумові значення обмежень показано в табл. 4.

Ви бачите лише частину матеріалу
Доступ до повного тексту можливий лише для зарєестрованих користувачів.
Авторизуватися Зареєструватися

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Оплата праці»коментарі
(3)
Ірина
14.09.2020
І все ж скільки проблем через277грн
Олексій Ірина
17.09.2020
Оберіть собі програмне забезпечення для розрахунку зарплати і не матимете проблем - все розрахується автоматично. Якщо цікавить, програма IS PRO, пишіть на пошту fopgorbatko@ukr.netГарного дня
Яна Олексій
22.09.2020
А де взяти кошти нам бюджетникам на програмне забезпечення? Фінансування не має, сплошний дефіциц бюджету.
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн