Інформація по темі "" | Публікації по тегу
21.06.21
344 0
Друкувати
Обране

Надбавка за спортивне звання: чи враховувати при виплаті «оздоровчих»?

У закладі загальної середньої освіти (далі — ЗЗСО) на посаді учителя фізкультури працює працівник, якому встановлено надбавку за спортивне звання «Майстер спорту». Наприкінці червня педагог йде у щорічну відпустку. Чи враховувати цю надбавку при визначенні розміру допомоги на оздоровлення цього працівника?

Допомога на оздоровлення

Педагогічним працівникам при наданні щорічної відпустки виплачують допомогу на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки зарплати). Таку гарантію для них установлено ст. 57 Закону про освіту1.

1 Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 р. № 2145-VIII.

Ця допомога є обов’язковою, і кошти на її виплату мають бути передбачені кошторисом відповідної установи (закладу). Вона виплачується педпрацівникам лише за основним місцем роботи незалежно від тижневого (річного) навчального навантаження (див. лист Мінсоцполітики від 30.11.2011 р. № 1079/13/84-11).

Підвищення окладу

Не слід забувати, що згідно з постановою № 222 посадові оклади педпрацівників закладів освіти, оплата праці яких здійснюється за рахунок коштів освітньої субвенції, підвищуються на 10 %. До цієї категорії належать, зокрема, педагоги ЗЗСО.

2 Постанова КМУ «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» від 11.01.2018 р. № 22.

І хоча про таке підвищення у запитанні нічого не зазначено, воно продовжує діяти у 2021 році. При цьому згідно з п. 34 Інструкції № 1023 у випадках, коли працівникам закладів освіти передбачено підвищення ставок (посадових окладів), то з урахуванням підвищень утворюються нові ставки (посадові оклади).

3 Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затверджена наказом МОН від 15.04.93 р. № 102.

Отже, допомогу на оздоровлення слід розраховувати виходячи із посадового окладу з урахуванням 10-відсоткового підвищення.

Надбавка за спортивне звання

Працівникам, які мають спортивне звання «Майстер спорту», встановлюється надбавка у розмірі 10 % посадового окладу. Це передбачено п.п. «в» п.п. 2 п. 4 наказу № 5574. Але працівники можуть розраховувати на таку надбавку, лише якщо їхня діяльність за профілем збігається зі спортивним званням. Відповідність спортивного звання профілю діяльності працівника на займаній посаді визначає керівник закладу освіти (див. лист Мінсоцполітики від 26.01.2015 р. № 62/13/84-15).

4 Наказ МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557.

Проте, на відміну від підвищення окладу, доплати та надбавки не враховуються при визначенні розміру допомоги на оздоровлення. А тому у ситуації, що розглядається, надбавка за спортивне звання «Майстер спорту» не впливає на розмір оздоровчої допомоги. Така допомога виплачується педагогічному працівнику у розмірі підвищеного посадового окладу.

Будз Володимир

Бюджетна бухгалтерія, червень, 2021/№ 23-24

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×