Інформація по темі "" | Публікації по тегу
20.04.15
14466 2
Друкувати
Обране

Сезонні працівники: оплачуємо працю і не тільки

Як оплачують працю сезонного працівника? Чи має він право на відпустку? Чи буде такому працівнику оплачено період хвороби? Відповіді на ці запитання надає Ушакова Лілія, експерт з питань оплати праці


Заробітна плата

Працю осіб, зайнятих на сезонних роботах, оплачуйте згідно з положеннями трудових договорів. Зазвичай таким працівникам зарплата нараховується в тому самому порядку, що й іншим працівникам, виходячи з установленої на підприємстві системи оплати праці.

Розмір тарифної ставки (окладу) сезонного працівника не може бути нижче встановленого законодавством рівня мінімальної заробітної плати

Аналогічне правило діє і для відрядників. Тобто відрядні розцінки повинні встановлюватися так, щоб у разі виконання місячної норми оплата праці некваліфікованого працівника становила не менше мінімальної заробітної плати.

Нагадаємо: мінімальна заробітна плата на 2015 рік визначена ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 р. № 80-VIII і становить:

— у місячному розмірі: у січні — листопаді — 1218,00 грн., у грудні — 1378,00 грн.;

— у почасовому розмірі: у січні — листопаді — 7,29 грн., у грудні — 8,25 грн.

Зарплата, нарахована сезонним працівникам, як і зарплата постійних працівників, підлягає:

— індексації;

— компенсації в разі затримки її виплати на один і більше календарних місяців.

Оподаткування заробітної плати сезонного працівника здійснюйте в загальному порядку. Тобто з її суми справляйте ЄСВ і утримуйте ПДФО з ВЗ.

Водночас, якщо зарплату сезонному працівнику нараховано одноноразово за декілька місяців*, то для цілей справляння ЄСВ її суму необхідно поділити на кількість місяців, за які її нараховано ( ч. 2 ст. 7 Закону № 2464).

* Вважаємо таку «оптову» виплату заробітної плати такою, що порушує вимоги ч. 1 ст. 115 КЗпП. А отже роботодавцям, які її практикують, може загрожувати штраф, передбачений ст. 265 КЗпП, а їх посадовим особам адмінштраф, передбачений ст. 41 КпАП.

Зауважте, що сезонний характер роботи ніяк не впливає на порядок застосування податкової соціальної пільги (далі — ПСП). У загальному випадку працівник матиме право на застосування ПСП за умови, що його зарплата за місяць не перевищує граничного розміру доходу, що дає право на застосування ПСП**.

* У 2015 році — 1710 грн., а для «дитячої» ПСП для одного з батьків — 1710 грн. х кількість дітей, на яких надається пільга.

Лікарняні

Сезонні працівники підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню та сплачують ЄСВ. А отже, вони є застрахованими особами. Що з цього випливає? У разі настання тимчасової непрацездатності незалежно від часу, відпрацьованого на підприємстві, вони матимуть право на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду соціального страхування (далі — ФСС).

Зверніть увагу: ч. 2 і 3 ст. 22 Закону № 1105 по сезонним працівниками встановлено обмеження за кількістю оплачуваних за рахунок коштів ФСС календарних днів:

— хвороби, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві;

— тимчасової непрацездатності у зв’язку з доглядом за хворою дитиною до 14 років.

За такими страховими випадками допомога по тимчасовій непрацездатності надається не більше ніж за 75 календарних днів протягом календарного року

Механізм визначення суми лікарняних установлено Порядком № 1266. Причому, враховуючи обмеження за строком трудових договорів, що укладаються з сезонними працівниками, середню зарплату для оплати їх непрацездатності обчислюйте за період, зазначений у таблиці нижче.

Стаж роботи на підприємстві

Правила визначення розрахункового періоду

Менше
6 календарних місяців

Фактична кількість повністю відпрацьованих календарних місяців (з 1-го до 1-го числа), що передують місяцю хвороби 
(п. 5 Порядку № 1266)

Приклад 1. Працівника прийнято на роботу з 2 лютого 2015 року. З 6 по 13 квітня 2015 року він хворів. На підприємстві встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями — субота та неділя.
Незважаючи на те що день прийняття на роботу (2 лютого 2015 року) є першим робочим днем цього місяця (1 лютого 2015 року — вихідний день), лютий 2015 року до розрахункового періоду не включаєте (див. листи Мінпраці від 19.10.2007 р. № 595/020/99-07 і від 16.12.2008 р. № 621/18/99-08). Тому для працівника розрахунковим періодом буде період 
з 1 по 31 березня 2015 року.

Менше одного календарного місяця

Фактично відпрацьований час перед настанням страхового випадку (п. 6 Порядку № 1266)

Приклад 2. Працівника прийнято на роботу з 23 березня 2015 року. З 9 по 15 квітня 2015 року він хворів. Розрахунковий період — з 23 березня по 8 квітня 2015 року.

Якщо працівник захворів у перший день роботи, середню зарплату за один робочий день (годину) розраховуйте виходячи зтарифної ставки (окладу), установленої працівнику на момент настання страхового випадку (п. 10 Порядку № 1266).

Цікаво, що абзацом четвертим п. 4 Порядку № 1266 для осіб, які працюють на підприємствах, робота яких пов’язана із сезонним характером виробництва, установлено розрахунковий період, що дорівнює 12 календарним місяцям, що передує місяцю, в якому настав страховий випадок. Проте ця норма зазначеного Порядку стосується виключно працівників, зайнятих на роботах, перелічених у Списку сезонних робіт і сезонних галузей, затвердженому постановою КМУ від 28.03.97 р. № 278, які працюють на сезонних підприємствах круглий рік (наприклад, адмінперсоналу) (див. лист Мінпраці від 09.09.2010 р. № 244/18/99-10). Розрахунок лікарняних працівникам, з якими укладено сезонний трудовий договір, здійснюйте за період, зазначений вище в таблиці.

Визначитися з тим, які виплати, нараховані в розрахунковому періоді, братимуть участь у розрахунку лікарняних, допоможе тематичний номер «Виплати працівникам» (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2014, № 87).

На практиці можлива ситуація, коли лікарняний листок сезонному працівнику було відкрито в період його роботи на підприємстві, а закрито вже після звільнення з нього. Чи потрібно оплачувати такий лікарняний? Почнемо з оплати перших п’яти днів за рахунок коштів роботодавця.

На думку Мінсоцполітики (див. лист від 19.01.2012 р. № 26/18/99-12), якщо працівник захворів у період роботи і продовжує хворіти після припинення трудових відносин,

з перших п’яти днів тимчасової непрацездатності оплачуйте тільки робочі дні, які були пропущені працівником у зв’язку з його тимчасовою непрацездатністю

Тобто якщо, наприклад, працівник захворів у день звільнення, що був його робочим днем за графіком роботи, то за рахунок коштів роботодавця оплачуйте тільки один з п’яти днів тимчасової непрацездатності.

Починаючи з 6 дня непрацездатності, що розпочалася в період роботи, і за весь період до відновлення працездатності або встановлення МСЕК інвалідності незалежно від звільнення працівника виплачуйте йому допомогу по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів ФСС. Таким чином, звільнення сезонного працівника у зв’язку із закінченням строку трудового договору в період тимчасової непрацездатності не позбавляє його права на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності від ФСС.

Оплаті підлягають листки непрацездатності, що видані за страховим випадком, який настав у період роботи. Як визначити, що випадок один, якщо листків декілька? Якщо другий листок непрацездатності є продовженням першого, то:

— на лицьовому боці попереднього лікарняного листка внизу підкреслено «продовжує хворіти» і зазначено номер нового лікарняного;

— на лицьовому боці наступного лікарняного у верхній частині підкреслено слово «продовження листка № » із зазначенням номера та серії попереднього лікарняного. У цьому випадку оплату другого лікарняного листка здійснюєте виходячи з середньої заробітної плати, розрахованої для оплати першого листка непраце­здатності.

Якщо обидва листки непрацездатності, що йдуть підряд, мають відмітку «первинний», то другий листок непрацездатності вважатиметься новим страховим випадком, що настав після звільнення працівника. А отже, його колишній роботодавець оплачувати не повинен.

Про те, як бути, якщо строк дії трудового договору добігає кінця, а працівниця повідомила про свою вагітність, читайте нас.47 .

Відпустки

Працівники, прийняті на сезонні роботи, мають право на щорічну відпустку. Положення п. 10 Указу № 310, що позбавляють їх такого права, вважаються недійсними, оскільки суперечать чинному законодавству.

Тривалість щорічної відпустки визначайте пропорційно відпрацьованому працівником часу у цього роботодавця

Для цього вам стане в нагоді формула, що допоможе розрахувати кількість календарних днів щорічної відпустки, які припадають на 1 календарний день стажу роботи, що дає право на відпустку, з урахуванням того, що відпустка повної тривалості надається за відпрацьований робочий рік. Наведемо її:

Тк.д. = Дв : (К - С ),

де Тк.д.< — тривалість відпустки, що припадає 
на 1 календарний день стажу;

Дв — кількість календарних днів щорічної відпустки. Зазначається в колективному (трудовому) договорі і не може бути менше 24 календарних днів за відпрацьований робочий рік;

К — загальна кількість календарних днів у робочому році, за який надається відпустка (365 (366) календарних днів);

С — кількість святкових і неробочих днів згідно зі ст. 73 КЗпП у робочому році, за який надається відпустка;

Показник Тк.д. визначили? Тоді обчислюйте стаж роботи, що дає право на відпустку в календарних днях, без урахування святкових і неробочих днів, установлених ст. 73 КЗпПз дати прийняття на роботу до дня виходу у відпустку. Далі діло за малим.

Множте стаж роботи працівника на вашому підприємстві (у днях) на тривалість відпустки, що припадає на 1 календарний день стажу (показник Тк.д.). Так ви знайдете кількість належних працівнику днів щорічної відпустки.

Сезонна робота добігає кінця, а працівник не скористався своїм правом на відпустку? У цьому випадку за бажанням такого працівника йому може бути:

— надано невикористану відпустку з подальшим звільненням (за винятком випадків звільнення за порушення трудової дисципліни). Підставою для надання такої відпустки буде заява працівника про надання відпустки з подальшим звільненням. Дата звільнення — останній день відпустки. При цьому дія трудового договору, укладеного з працівником на певний строк, подовжується до закінчення відпустки (ст. 3 Закону про відпустки)

або

— нараховано та виплачено в день звільнення компенсацію за всі невикористані дні щорічної відпустки.

Суму відпускних і компенсації за невикористані дні щорічної відпустки визначайте відповідно до Порядку № 100.

Розрахунок середньої зарплати для визначення суми відпускних та компенсації працівнику, який пропрацював на підприємстві менше року, здійснюйте виходячи з виплат за фактичний час роботи з 1-го числа місяця після оформлення на роботу до 1-го числа місяця, в якому виплачуються відпускні або компенсація за невикористану відпустку. Якщо працівник відпрацював на підприємстві менше місяця, то середньоденну зарплату розраховуйте виходячи із встановленої йому у трудовому договорі тарифної ставки, посадового окладу.

Що стосується інших видів відпусток, установлених Законом про відпустки, то вони надаються сезонним працівникам у загальному порядку. Тут же окремо зупинимося тільки на соціальній додатковій відпустці, що надається працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А I групи (далі — додаткова відпустка на дітей). Нею скористатися можуть особи, перелічені у ст. 19 Закону про відпусткияк за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.

Ваш працівник, зайнятий на сезонних роботах, до них належить? Тоді врахуйте таке.

Працівник матиме право на додаткову відпустку на дітей за рік, в якому він був прийнятий на роботу і звільнений з неї або тільки прийнятий (припустимо, за 2015 рік), якщо:

— до вступу на це підприємство ніде не працював

або

— працював в іншого роботодавця, але права на отримання додаткової відпустки на дітей тоді ще не мав, і таке право виникло в період роботи на цьому підприємстві.

А якщо працівник у 2015 році до працевлаштування на ваше підприємство десь працював і мав право на додаткову відпустку на дітей? У цьому випадку він повинен був скористатися таким правом за попереднім місцем роботи або отримати компенсацію за невикористану відпустку на дітей за 2015 рік при звільненні. Зробив він це чи ні, нинішнього роботодавця хвилювати не повинно.

Врахуйте: якщо працівник мав право на «дитячу» відпустку, але не скористався нею в період роботи, при звільненні обов’язково нарахуйте йому компенсацію за невикористані дні такої відпустки. Детальніше про додаткову відпустку на дітей читайте в одному з наступних номерів нашої газети.

Насамкінець хотілося б висловити упевненість, що ця стаття буде корисною як роботодавцям, які працевлаштовують працівників для виконання сезонних робіт, так і самим сезонним працівникам.

висновки

  • Відрядні розцінки сезонному працівнику встановлюйте так, щоб при виконанні місячної норми оплата праці становила не менше мінімальної заробітної плати.
  • Звільнення сезонного працівника у зв’язку із закінченням строку трудового договору в період хвороби не позбавляє його права на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності від ФСС.
  • Сезонний працівник має право на щорічну відпустку. І якщо він нею не скористався в період роботи, то при звільненні нарахуйте йому компенсацію за невикористані дні такої відпустки.

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Податки & бухоблік»коментарі
(2)
оля
26.02.2016
скажіть будь ласка чи положена індексація сезоним кочегарам , як написати лист про це?
ірина
23.11.2020
чи мають право сезонні працівники на матеріальну допомогуна який закон опиратись дякую
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн