Інформація по темі "" | Публікації по тегу
08.11.21
1075 0
Друкувати
Обране

Договір розірвали, кошти лишилися: як провести нову закупівлю?

На початку 2021 року було проведено переговорну процедуру закупівлі бензину. У жовтні постачальник підвищив ціну більш ніж на 10 %, тому договір з ним розірвано. У зв'язку з цим залишився залишок коштів 40 тис. грн за цим договором. Яку процедуру закупівлі обрати на такий залишок?

Розривати відносини з постачальниками — справа неприємна. На жаль, сторони договору далеко не завжди можуть передбачити всі обставини заздалегідь. І якщо у замовника є нагальна потреба у товарах, роботах чи послугах, доведеться здійснювати їх додаткову закупівлю.

У цій ситуації замовнику насамперед необхідно керуватись загальними правилами, встановленими Законом № 922. А саме, при виборі процедури закупівлі слід орієнтуватись на вартісні межі. Так, у нашому випадку залишок коштів після розірвання договору не перевищує ані 200 тис. грн (вартісна межа для переговорної процедури або відкритих торгів), ані 50 тис. грн (вартісна межа для спрощених закупівель). Тож можна без жодних побоювань укласти прямий договір на закупівлю бензину.

Сумніваєтесь у правильності таких дій? Не варто. Адже Мінекономіки у своєму листі від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06 визначило обставини, що дають підстави вважати таку закупівлю новою. До них, зокрема, належать розірвання договору та необхідність здійснення нової закупівлі. При цьому ключовий висновок цього листа: такий предмет закупівлі вважається новим предметом договору і новим предметом закупівель.

Таким чином, обирати закупівлю для такого предмета закупівлі вам слід з урахуванням вартісних меж, визначених Законом № 922. А оскільки вартість предмета закупівлі після розірвання договору не перевищує 50 тис. грн, цей предмет закупівлі розглядаємо як новий предмет договору. Таку закупівлю замовник проводить шляхом укладання договору без застосування електронної системи закупівель.

УВАГА!

Розірвання договору + проведення нової закупівлі = новий предмет закупівлі

Отже, спершу подбайте про правильне «закриття» старого договору. Для цього не забудьте оприлюднити звіт про виконання договору про закупівлю. Зробити це необхідно протягом 20 робочих днів із дня розірвання договору. Після цього розпочинайте нову закупівлю бензину. Для цього:

• додайте таку нову закупівлю до річного плану. Такі зміни оприлюдніть протягом п’ять робочих днів з дня їх затвердження. Цього вимагає ч. 1 ст. 4 Закону № 922;

• укладіть прямий договір на закупівлю бензину;

• оприлюдніть звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. Строк оприлюднення — три робочі дні з дня укладання договору. А ось укладений договір оприлюднювати не обов’язково.

Матвєєва Вікторія

Бюджетна бухгалтерія, листопад, 2021/№ 42

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цеКоментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі