Інформація по темі "" | Публікації по тегу
17.05.21
9556 9
Друкувати
Обране

Договір уклали, а про план закупівель забули: які наслідки

Було укладено договір на суму 6500 грн. Але уповноважена особа не включила інформацію про предмет закупівлі до річного плану. Як у цьому випадку діяти замовнику? Які наслідки матиме така ситуація?
Тут йдеться про допорогові закупівлі (очікувана вартість товарів, робіт та послуг не перевищує 50 тис. грн). При цьому вимоги Закону № 9221 поширюються на такі закупівлі лише частково. Тому вони здебільшого лишаються поза увагою замовників.

1 Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. № 922-VIII.

Далі пояснимо, яких помилок припустилась уповноважена особа в цьому випадку. Насамперед замовник проігнорував одне з основних правил проведення будь-якої закупівлі. Останні закріплено в ст. 4 Закону № 922. Так, планувати закупівлі слід виходячи з фактичної потреби у закупівлі відповідних товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі потрібно включити до річного плану закупівель. Причому до плану мають потрапити всі без винятку закупівлі, починаючи від 1 грн.

Отже, планування обсягів і джерел видатків, підготовка до проведення закупівель, складання річного плану та внесення змін до нього — це все необхідні передумови здійснення закупівель. Тобто зазначені дії замовника обов’язково повинні передувати безпосередньому проведенню закупівель.

Однак у результаті помилки уповноваженої особи інформація про заплановану закупівлю не потрапила до річного плану закупівель. Як наслідок — цю інформацію не було оприлюднено через ЕСЗ2 .

2 ЕСЗ — електронна система закупівель.

То як бути у такому разі? При допорогових закупівлях порядок дій замовника має бути таким:

1. Включаємо закупівлю до річного плану. Оприлюднюємо таку інформацію в ЕСЗ протягом п’яти робочих днів із дня затвердження річного плану та змін до нього (ст. 4 Закону № 922).

2. Укладаємо договір закупівліЗакон № 922 не вимагає обов’язково оприлюднювати такий договір в ЕСЗ. Тому замовник може розмістити його в електронній системі за власним бажанням.

3. Формуємо та оприлюднюємо звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ. Зробити це необхідно протягом трьох робочих днів із дня укладення договору (ст. 10 Закону № 922).

4. Реєструємо договір у Казначействі, подаємо Реєстр бюджетних фінансових зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів. Граничний строк реєстрації договору у Казначействі — 7 робочих днів із дати його укладання.

Але як бути, якщо цю процедуру не було виконано, а договір укладено? У цьому випадку замовник усе одно повинен унести зміни до річного плану закупівель. А тепер найцікавіше. Про наслідки, які має така ситуація для замовника.

Формально у переліку правопорушень, зазначених у ст. 44 Закону № 922, відсутнє таке порушення, як неоприлюднення інформації про допорогові закупівлі. Але розслаблятися не варто. Адже в ст. 16412 КУпАП серед правопорушень зазначено неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі. Поготів, штраф за таке порушення серйозний — 17 тис. грн.

Також майте на увазі: оприлюднення інформації про всі закупівлі в ЕСЗ — під пильним контролем фахівців Держаудитслужби.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»



Коментарі
9
NeProzorro
17.05.2021
Неоприлюднення плану і звіту про договір на 1 гривню- це ж таке серйозне порушення. А яка велика від цього шкода для держ.бюджету.
ДЗО
17.05.2021
Як оприлюднити на Прозорро фотозвіт про використання придбаного туалетного паперу? Потрібно для максимальної прозорості.
СмартТендер ДЗО
17.05.2021
Звертайтеся з запитом до Мінекономіки :)))))
Аннушка
17.05.2021
Наше казначейство вимагає звіт про укладений договір незалежно від суми договору, інакше юридичні зобов*язання не приймають
Яна Аннушка
17.05.2021
Якщо купляєте господарські чи канцтовари (де в накладній товари по різних кодах ДК), то вимагаєте на кожен код ДК окремий договір?
Світлана Яна
18.05.2021
Я роблю один договір, а в специфікаціїї прописую 3 коди ДК (за потреби) і під кожний перелік канцелярії, яку плануємо придбати. В прозоро роблю 3 плани на суму кожного коду ДК, а в звіті про укладений договір указую один і той номер та дату договору. Не знаю наскільки це вірно для публічних закупівель, але здоровий глузд підказує, що прийняття закону про публічні закупівлі не відміняє дію інших законодавчих актів (цивільного кодексу, господарського тощо) та необхідність економії бюджетних коштів (однієї бумаги скільки витрачаємо на ці всі протоколи, плани, договори).
Яна Світлана
18.05.2021
Але маєте скільки зайвої роботи з тими специфікаціями. Постачальнику все рівно на наші коди ДК.
Наталя Яна
17.05.2021
Ні один постачальник не захоче виписувати по 10-12 накладних і договорів (окремо на кожен код ДК) на господарські чи канц.товари, ще й на малі суми.З бюджетниками і так постачальники не хочуть мати справу, бо треба чекати на проплати довго і багато клопоту з документами.
budniuk
21.05.2021
Доброго дня. А якщо в березні уклали договір на придбання канцтоварів на 5000, грн. і оприлюднили Звіт про закупівлю в Прозоро. Чи можна в травні зроби Дод. угоду до цього ж договору на 500, 00 грн. і викласти зміни до договору.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі