Інформація по темі "" | Публікації по тегу
17.05.21
6394 9
Друкувати
Обране

Договір уклали, а про план закупівель забули: які наслідки

Вікторія Матвєєва
Вікторія Матвєєва експерт з фінансових питань журналу «Бюджетна бухгалтерія»
Було укладено договір на суму 6500 грн. Але уповноважена особа не включила інформацію про предмет закупівлі до річного плану. Як у цьому випадку діяти замовнику? Які наслідки матиме така ситуація?


Тут йдеться про допорогові закупівлі (очікувана вартість товарів, робіт та послуг не перевищує 50 тис. грн). При цьому вимоги Закону № 9221 поширюються на такі закупівлі лише частково. Тому вони здебільшого лишаються поза увагою замовників.

1 Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. № 922-VIII.

Далі пояснимо, яких помилок припустилась уповноважена особа в цьому випадку. Насамперед замовник проігнорував одне з основних правил проведення будь-якої закупівлі. Останні закріплено в ст. 4 Закону № 922. Так, планувати закупівлі слід виходячи з фактичної потреби у закупівлі відповідних товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі потрібно включити до річного плану закупівель. Причому до плану мають потрапити всі без винятку закупівлі, починаючи від 1 грн.

Отже, планування обсягів і джерел видатків, підготовка до проведення закупівель, складання річного плану та внесення змін до нього — це все необхідні передумови здійснення закупівель. Тобто зазначені дії замовника обов’язково повинні передувати безпосередньому проведенню закупівель.

Однак у результаті помилки уповноваженої особи інформація про заплановану закупівлю не потрапила до річного плану закупівель. Як наслідок — цю інформацію не було оприлюднено через ЕСЗ2 .

2 ЕСЗ — електронна система закупівель.

То як бути у такому разі? При допорогових закупівлях порядок дій замовника має бути таким:

1. Включаємо закупівлю до річного плану. Оприлюднюємо таку інформацію в ЕСЗ протягом п’яти робочих днів із дня затвердження річного плану та змін до нього (ст. 4 Закону № 922).

2. Укладаємо договір закупівліЗакон № 922 не вимагає обов’язково оприлюднювати такий договір в ЕСЗ. Тому замовник може розмістити його в електронній системі за власним бажанням.

3. Формуємо та оприлюднюємо звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ. Зробити це необхідно протягом трьох робочих днів із дня укладення договору (ст. 10 Закону № 922).

4. Реєструємо договір у Казначействі, подаємо Реєстр бюджетних фінансових зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів. Граничний строк реєстрації договору у Казначействі — 7 робочих днів із дати його укладання.

Але як бути, якщо цю процедуру не було виконано, а договір укладено? У цьому випадку замовник усе одно повинен унести зміни до річного плану закупівель. А тепер найцікавіше. Про наслідки, які має така ситуація для замовника.

Формально у переліку правопорушень, зазначених у ст. 44 Закону № 922, відсутнє таке порушення, як неоприлюднення інформації про допорогові закупівлі. Але розслаблятися не варто. Адже в ст. 16412 КУпАП серед правопорушень зазначено неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі. Поготів, штраф за таке порушення серйозний — 17 тис. грн.

Також майте на увазі: оприлюднення інформації про всі закупівлі в ЕСЗ — під пильним контролем фахівців Держаудитслужби.

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»коментарі
(9)
NeProzorro
17.05.2021
Неоприлюднення плану і звіту про договір на 1 гривню- це ж таке серйозне порушення. А яка велика від цього шкода для держ.бюджету.
ДЗО
17.05.2021
Як оприлюднити на Прозорро фотозвіт про використання придбаного туалетного паперу? Потрібно для максимальної прозорості.
СмартТендер ДЗО
17.05.2021
Звертайтеся з запитом до Мінекономіки :)))))
Аннушка
17.05.2021
Наше казначейство вимагає звіт про укладений договір незалежно від суми договору, інакше юридичні зобов*язання не приймають
Яна Аннушка
17.05.2021
Якщо купляєте господарські чи канцтовари (де в накладній товари по різних кодах ДК), то вимагаєте на кожен код ДК окремий договір?
Світлана Яна
18.05.2021
Я роблю один договір, а в специфікаціїї прописую 3 коди ДК (за потреби) і під кожний перелік канцелярії, яку плануємо придбати. В прозоро роблю 3 плани на суму кожного коду ДК, а в звіті про укладений договір указую один і той номер та дату договору. Не знаю наскільки це вірно для публічних закупівель, але здоровий глузд підказує, що прийняття закону про публічні закупівлі не відміняє дію інших законодавчих актів (цивільного кодексу, господарського тощо) та необхідність економії бюджетних коштів (однієї бумаги скільки витрачаємо на ці всі протоколи, плани, договори).
Яна Світлана
18.05.2021
Але маєте скільки зайвої роботи з тими специфікаціями. Постачальнику все рівно на наші коди ДК.
Наталя Яна
17.05.2021
Ні один постачальник не захоче виписувати по 10-12 накладних і договорів (окремо на кожен код ДК) на господарські чи канц.товари, ще й на малі суми.З бюджетниками і так постачальники не хочуть мати справу, бо треба чекати на проплати довго і багато клопоту з документами.
budniuk
21.05.2021
Доброго дня. А якщо в березні уклали договір на придбання канцтоварів на 5000, грн. і оприлюднили Звіт про закупівлю в Прозоро. Чи можна в травні зроби Дод. угоду до цього ж договору на 500, 00 грн. і викласти зміни до договору.
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн