Інформація по темі "" | Публікації по тегу
05.12.22
1029 0
Друкувати
Обране

Генератор для облаштування укриття: як провести закупівлю?

Установа планує закупити генератор для облаштування укриття на суму 170 тис. грн. Чи можемо ми укласти прямий договір з постачальником?

Так, у вас є всі підстави, аби закупити генератор шляхом укладання прямого договору. Випадки, коли замовник може придбати товари вартістю понад 100 тис. грн без застосування відкритих торгів та/або е-каталогу, чітко визначено п. 13 постанови № 1178*. Зокрема, серед таких випадків є закупівля товарів, робіт та послуг для будівництва, реконструкції, капітального або поточного ремонту, облаштування захисних споруд цивільного захисту, у т. ч. подвійного призначення, найпростіших споруд, укриттів.

* Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджені постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178.

З огляду на це, без жодних сумнівів, ви можете укласти прямий договір на придбання генератора на суму 170 тис. грн.

До речі, для підтвердження цієї підстави замовнику не потрібно збирати будь-які спеціальні документи. Принаймні постанова № 1178 не містить такої вимоги. Втім, планувати та здійснювати видатки на облаштування укриття установи почали заздалегідь, ще влітку. При розробленні підготовчих заходів з облаштування укриття слід орієнтуватися на Вимоги № 579*. А ось про складання необхідних документів та проведення підготовчих робіт читайте в матеріалі «Укриття в закладі освіти: як облаштувати?» (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2022, № 26).

* Вимоги щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджені наказом МВС від 09.07.2018 № 579.

Для приведення захисної споруди, укриття в готовність до використання за призначенням мають бути розроблені відповідні плани підготовки. Саме в таких документах й варто зазначити потребу у придбанні генератора. Тож, маючи на руках відповідні документи, ви зможете пояснити органам контролю, чому для укладання прямого договору було обрано п. 13 постанови № 1178.

При цьому замовник повинен пам’ятати і дотримуватися трьох важливих правил. Так, йому необхідно:

— по-перше, мати належне обґрунтування для прийняття рішення про укладання прямого договору. Для цього уповноважена особа має скласти відповідний протокол;

— по-друге, додати таку закупівлю до річного плану. Цю інформацію потрібно оприлюднити протягом п’яти робочих днів із дня затвердження змін до річного плану;

— по-третє, оприлюднити звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. Строк оприлюднення — 10 робочих днів з дня укладання договору. Тоді як сам договір оприлюднювати не обов’язково.

Бюджетна бухгалтерія, грудень, 2022/№ 45

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×