Інформація по темі "" | Публікації по тегу
04.10.21
322 0
Друкувати
Обране

Погодинна орендна плата: приклад розрахунку

Заклад культури надає в оренду приміщення без аукціону для проведення занять у гуртках (карате, танці, малювання тощо). Заняття в гуртках проводять декілька разів на тиждень в певні години. Як розрахувати орендну плату за користування приміщенням?


Механізм визначення розміру орендної плати за державне майно прописано в Методиці № 630.

Так, у цьому документі визначено формули для розрахунку річної, місячної, добової або погодинної орендної плати (пп. 6 — 9). Окремим п. 14 Методики № 630 визначено орендні ставки для різного виду іншого індивідуально визначеного майна.

Методикою № 630 передбачено окремі формули для розрахунку добової та погодинної орендної плати. При цьому для розрахунку погодинної орендної плати спочатку необхідно визначити добову плату, а вже потім обчислювати розмір погодинної.

Пояснимо, коли та як здійснювати розрахунок цих показників (див. таблицю нижче).

Порядок розрахунку добової та погодинної орендної плати

Добова орендна плата

Погодинна орендна плата

Розраховують на основі розміру місячної орендної плати з розрахунку кількості днів у місяці фактичного користування

Розраховують на основі розміру добової орендної плати з розрахунку 24 години на добу

Розрахунок здійснюють за формулою:

де Опл.доб. — розмір добової орендної плати;

Розрахунок здійснюють за формулою:

де Опл.год. — розмір погодинної орендної плати;

Опл — розмір річної орендної плати;

Х — кількість днів у місяці фактичного користування

Визначають у разі, коли орендар використовує об’єкт оренди кілька днів на місяць

Визначають у разі, коли орендар використовує об'єкт оренди декілька годин на добу

Отже, головна умова для використання погодинного розрахунку орендної плати — орендар користується орендованим майном (приміщенням) протягом обумовленого часу (певних годин). Для цього орендар складає графік (режим) використання майна та узгоджує його з балансоутримувачем. Ну і, звісно, цей момент обов’язково прописують у договорі оренди.

А тепер переходимо до найцікавішого — обчислення погодинної орендної плати. На перший погляд начебто формула нескладна, але є певні нюанси, на які не всі звертають увагу.

Розрахунок погодинної орендної плати виконуємо в такій послідовності:

1. Визначаємо річну орендну плату.

Для цього використовуємо формулу, наведену в п. 6 Методики № 630:

де Опл — розмір річної орендної плати, грн;

Вп — вартість орендованого майна, визначена шляхом проведення незалежної оцінки (без урахування ПДВ), грн;

Сор — орендна ставка, визначена згідно з додатком 1 до Методики № 630.

2. Обчислюємо орендну плату за базовий місяць. Базовим місяцем є той місяць, за який відомий індекс інфляції на дату укладання договору оренди.

Для обчислення цього показника застосовуємо таку формулу:

Опл.міс = Опл.річ. : 12 х Ім ,

де Ім — індекси інфляції з дати проведення незалежної оцінки до дати укладання договору.

3. Визначаємо орендну плату за перший місяць оренди. Цей показник розраховуємо на підставі розміру орендної плати за базовий місяць оренди та індекс інфляції за перший місяць оренди.

4. Визначаємо добову орендну плату.

Для цього обчислений розмір орендної плати за перший місяць оренди ділимо на кількість днів у місяці фактичного користування.

5. Розраховуємо погодинну оренду плату.

Розмір добової орендної плати ділимо на 24 години. Отриманий результат (погодинну орендну плату) слід помножити на кількість годин, на яку укладено договір оренди. Таким чином, ми визначимо суму орендної плати за час фактичного користування об’єктом оренди.

Приклад. Заклад культури надає в оренду приміщення без аукціону для проведення занять гуртків (карате, танці, малювання тощо). Орендна ставка з урахуванням додатку 1 до Методики розрахунку орендної плати становить 3 % вартості об’єкта оренди. Вартість майна згідно зі звітом про незалежну оцінку станом на 01.06.2021 р. — 340000 грн. Договір оренди було укладено 01.08.2021 р. Орендар займає приміщення 80 год на місяць.

Значення індексів інфляції згідно зданими Держстату:

за червень — 100,2 %;

за липень — 100,1 %;

за серпень — 99,8 %.

Розрахунок орендної плати — у таблиці нижче.

Показник

Розрахунок

Річна орендна плата

340000 грн х 3 % = 10200 грн

Орендна плата за базовий місяць*

10200 грн : 12 міс. х 100,2 % х 100,1 % = 852,55 грн

Орендна плата за перший місяць оренди (серпень 2021 року)

852,55 грн х 99,8 % = 850,84 грн

Добова орендна плата (серпень)

850,84 грн : 31** к. дн. = 27,45 грн/дн.

Погодинна орендна плата

27,45 грн/дн. : 24 год = 1,14 грн/год

Орендна плата за місяць фактичного користування приміщенням

1,14 грн/год х 80 год = 91,20 грн

* Базовим місяцем оренди буде липень 2021 року (на момент укладення договору — на 01.09.2021 р. — ще не було опубліковано індекс інфляції за серпень 2021 року).

** Кількість календарних днів у серпні.

Матвєєва Вікторія

Бюджетна бухгалтерія, жовтень, 2021/№ 37

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.