Інформація по темі "" | Публікації по тегу
29.08.18
23196 7
Друкувати
Обране

Як здійснити додаткову закупівлю за рахунок економії коштів

Після проведення тендеру на закупівлю природного газу виникла економія коштів в сумі 139268 грн. 10 коп. На даний час є потреба в додатковій закупівлі природного газу. Чи потрібно проводити нову процедуру закупівлі газу, якщо вартість предмету закупівлі не перевищує 200 тис. грн.? Чи можна укласти прямий договір на закупівлю?


У цій ситуації необхідно керуватися загальними нормами, передбаченими Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. № 922-VIII (далі — Закон № 922).

Як зазначено в абз. 2 ч. 1 ст. 2, цей Закон застосовується до замовників (до яких належать і бюджетні установи) за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тис. грн., а робіт — 1,5 млн грн.

Нагадаємо, що предмет закупівлі — це товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі замовник визначає у порядку, встановленому Уповноваженим органом (п. 18 ч. 1 ст. 1 Закону № 922). При цьому основним документом з цього питання є Порядок визначення предмета закупівлі, затверджений наказом Мінекономрозвитку від 17.03.2016 р. № 454.

Відповідно до абз. 2 п. 1 розд. І зазначеного Порядку замовник визначає предмет закупівлі товарів і послуг згідно з пп. 17 і 32 ч. 1 ст. 1 Закону № 922 та на основі Національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 23.12.2015 р. № 1749, за показником четвертої цифри основного словника із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги.

Додамо, що товарами є продукція, об’єкти будь-якого виду та призначення, у тому числі сировина, вироби, устаткування, технології, предмети у твердому, рідкому і газоподібному стані, а також послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів (п. 32 ч. 1 ст. 1 Закону № 922).

Водночас згідно з ч. 1 ст. 4 Закону № 922 замовники здійснюють закупівлі відповідно до річного плану. У свою чергу тендерний комітет або уповноважена особа (особи) замовника планує закупівлі, складає та затверджує річний план закупівель, здійснює вибір процедури закупівлі та проводить такі процедури закупівель.

При цьому майте на увазі: відповідно до ч. 7 ст. 2 Закону № 922 замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону.

Таким чином, якщо в замовника існує потреба в додатковій закупівлі товару й очікувана вартість такого предмета закупівлі для забезпечення необхідної потреби не дорівнює і не перевищує вартісний поріг для застосування Закону № 922, то замовник може не проводити відкриті торги.

У нашому випадку потреба в закупівлі газу не перевищує 200 тис. грн. (вартісний поріг для товарів), а саме, складає 139268 грн. 10 коп., яка була «зекономлена» за попередньо проведеними відкритими торгами. Тож замовник може або укласти «прямий» договір, або закупити газ через Prozorro шляхом електронних допорогових торгів.

При цьому не забуваймо: таку закупівлю необхідно спланувати в додатку до річного плану закупівель та оприлюднити через електронну систему Prozorro зміни до додатку. Такі вимоги передбачено ч. 1 ст. 4 Закону № 922.

Нагадаємо, що строк для оприлюднення таких змін становить 5 календарних днів з дня затвердження змін. Крім того, при укладенні «прямого» договору не забудьте потім ще оприлюднити звіт про укладені договори (ч. 1 ст. 10 Закону № 922). Що стосується звіту, то для нього строк оприлюднення — 1 календарний день з дня укладення договору.

БЮДЖЕТНА БУХГАЛТЕРІЯ
Серпень , 2018/№ 32

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Газета «Бюджетна бухгалтерія»Коментарі
(7)
Інша думка
29.08.2018
не згодна. Перша закупівля проводилася через відкриті торги і це свідчить про те, що вже на початку року замовником була запланована сума на закупівлю газу понад 200 тис. грн. В результаті проведення торгів виникла економія і це прекрасно, адже на те електронні торги і створені, щоб економити кошти. Але, запланована річна сума закупівлі за кодом як була понад 200 тис.грн., так і залишилася. Додаткових коштів на придбання не надходило і в кошторисі організації сума на закупівлю природного газу залишиться незмінною (понад 200 тис.грн.). Тому в річний план (за яким проводилася перша закупівля) вносимо зміни і проводимо нову закупівлю газу шляхом оголошення відкритих торгів.
Ikar Інша думка
29.08.2018
не згоден .. в статті вказано що процедура проводиться при закупівлі більше 200 тисяч .. цим часто і користуються щоб уникати тендеру
Інша думка Ikar
30.08.2018
Якщо перша процедура була відкриті торги, то чому на зекономлені від процедури ті самі кошти (не додаткове фінансування, не нові надходження) планується прямий договір? Тільки тому що сума економії складає менше 200 тис.грн? А як щодо річного плану, в якому зазначається річна потреба підприємства і вже на цьому етапі треба визначитися з процедурою закупівлі?
За вашою логікою, якщо в мене є річна потреба в товарі на суму в 300 тис грн, то я щомісяця можу проводити допорогові закупівлі (а то і укладати прямий договір) на суму 25 тис. грн.
Ikar Інша думка
31.08.2018
допустимо....а як бути коли розмір закупівлі планується на 200 тис., а по кошторису дають меньше? з Вашою логікою все одно треба проводити тендер так як по річному плану це планувалось
валера Інша думка
20.06.2019
торги на 300 тыс., договор подписан на 285 тыс. А на 15 тыс. я должен проводить открытые торги и терять месяц? Не смешите мои тапочки, тогда это не прозорро, а опять бюрократический совок
Роман Інша думка
29.03.2019
Ви не праві, Закон вимагає планувати закупівлі по конкретному предмету закупівель, у даному випадку природний газ, але може бути будь, що. Отож замовник дотримався норми Закону і провів відкриті торги на даний предмет закупівлі (в даному випадку природний газ. а саме його обсяг, наприклад 100тис.кубів). У подальшому виникла потреба у докупці додаткового обсягу газу(як правило наприкінці бюджетного року) вартістю менше порогової. Тут Замовник відповідно до Закону планує закупівлю НОВОГО!!! предмету закупівлі. І хоча назва і код співпадає все ж це зовсім нова, відмінна від вже проведеної закупівлі. Звичайно ту потрібно буде доводити що вона виникла раптом і непередбачувано але це довести можливо!!!
Шановний, якби було так як Ви висловили свою думку то всі тендерні комітети, уповноважені особи, головні бухгалтера, керівники підприємств систематично 1 раз на рік притягувалися б до відповідальності за порушення законодавства у сфері публічних закупівель.
josh_ua
29.08.2018
Моя думка чому така склалася ситуація. Замовником було проведено відкриті торги де один учасник на аукціонів занизив суму що б виграти торги. Потім почав сипати додатковими угодами на збільшення ціни не більше 10% що б підігнати реальну вартість газу. При тому обсяг газу зменшується за договором, а вартість договору не змінюється. І в кінці виходить так, що оплата за договором пройшла, а потреба газу залишилась. І ті самі "зекономлені кошти" знову потрібно тратити на той самий газ.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
pw-image
Доступ до сайту за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн