Інформація по темі "" | Публікації по тегу
01.03.21
1088 0
Друкувати
Обране

Е-декларація «перед звільненням»: якщо вихідна допомога спізнилась

Посадова особа місцевого самоврядування звільнилась 26.02.2021 р. (останній день виконання повноважень). Вихідну допомогу нарахували 26.02.2021 р., а виплатили 01.03.2021 р. Чи відображати її в декларації «перед звільненням»?

Ні, вихідну допомогу, нараховану, але не виплачену у звітному періоді, зазначати у декларації «перед звільненням» не потрібно. Вона потрапить до декларації «після звільнення». Такий висновок випливає із роз’яснень НАЗК від 03.02.2021 р. № 11.

1 Роз’яснення Національного агентства із запобігання корупції «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни в майновому стані)» від 03.02.2021 р. № 1.

Зауважимо: оновлені відповіді на майже 200 запитань про заповнення декларації особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, можна знайти у розділі «Декларування» Бази знань НАЗК за посиланням wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya.

Нагадаємо особливості подання декларації «перед звільненням». Її потрібно подати не пізніше 20 робочих днів з дня припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у пп. «а» та «в» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 17002.

2 Закон України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII.

Така декларація охоплює період, який не було охоплено раніше поданими е-деклараціями. Вона містить інформацію станом на останній день такого періоду — день припинення відповідної діяльності.

УВАГА!

Відлік 20-денного строку для подання декларації «перед звільненням» починається із дня, наступного за днем припинення діяльності.

Відомості про нараховану, але не виплачену у звітному періоді зарплату (інші платежі) слід навести у декларації наступного звітного періоду (в якому вона була фактично виплачена).

Що стосується ситуації, розглянутої у запитанні, то тут фахівці НАЗК рекомендують подавати 2 декларації: «щорічну» та «перед звільненням».

Спочатку потрібно подати «щорічну» декларацію за 2020 рік.

А потім — декларацію «перед звільненням» за період з 01.01.2021 р. до 26.02.2021 р. включно.

А як же вихідна допомога?

Не хвилюйтеся, вона не загубиться. Адже потрапить до декларації «після звільнення» (абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону № 1700).

Цю декларацію потрібно подати у строк з 1 січня до 1 квітня 2022 року (року, наступного за роком звільнення). Вона охопить весь 2021 рік (з 1 січня до 31 грудня включно).

До речі, про розрахунок вихідної допомоги на прикладах ви можете прочитати у журналі «Бюджетна бухгалтерія», 2020, № 43, с. 19.

Жиленко Катерина

Бюджетна бухгалтерія, березень, 2021/№ 9

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цеКоментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×