Інформація по темі "" | Публікації по тегу
19.07.21
268 0
Друкувати
Обране

Додаткова база ЄСВ у Д1: лікарняні та декретні нюанси

Виконувати правило про сплату ЄСВ з МЗП зобов'язані усі роботодавці щодо основних працівників без інвалідності. При цьому якщо МЗП вища за фактичну базу нарахування ЄСВ, слід розрахувати додаткову базу та донарахувати ЄСВ. Як правильно це зробити під час нарахування лікарняних та декретних, розповімо у цій статті.


Головні аспекти

У Д1 додаткову базу нарахування (різницю) показуємо в окремому рядку.

При цьому в графі 08 проставляємо код КЗО:

• «1» — якщо у звітному місяці працівнику нараховували зарплату;

• «29» — якщо у звітному місяці є тільки лікарняні або в поточному звітному періоді відображаємо доплату до мінімального страхового внеску за минулий період, яка пов’язана з лікарняними, нарахованими в поточному звітному періоді за минулі звітні періоди;

• «42» — якщо у звітному місяці є тільки декретні або в поточному звітному періоді відображаємо доплату до мінімального страхового внеску, яка пов’язана з декретними, нарахованими в минулому звітному періоді за поточний звітний період (або у поточному звітному періоді за минулий).

У графі 09 проставляємо:

• КТН «13» — якщо відображаємо доплату в поточному місяці за поточний місяць (у графі 08 код категорії «1», «29», «42») або в поточному місяці за попередній місяць (місяці) у зв’язку з нарахуванням лікарняних/декретних (у графі 08 код категорії «29», «42»);

• КТН «14» — якщо відображаємо доплату в поточному звітному періоді за попередній звітний період, яка виникла у зв’язку з перерахунком відпускних при звільненні;

• КТН «2» — якщо виправляємо помилку: в минулих звітних періодах не нараховували або не відобразили доплату;

• КТН «3» — якщо виправляємо помилку: в минулих звітних періодах завищили або помилково відобразили доплату.

У графі 10 вказуємо місяць та рік, за який визначаємо додаткову базу нарахування ЄСВ.

У графі 18 відображаємо безпосередньо суму нарахованої додаткової бази.

У графі 20 зазначаємо суму ЄСВ (22 %), нарахованого на додаткову базу.

У графі 21 проставляємо позначку «1» (так). Адже, вимога про сплату ЄСВ з МЗП виконується тільки щодо основних працівників.

Особливості для лікарняних та декретних

Лікарняні. Для цілей порівняння з МЗП лікарняні слід відносити до місяців, за які вони нараховані. Якщо з урахуванням суми лікарняних фактична база нарахування ЄСВ за відповідний місяць виявилася нижчою за МЗП, розраховуємо різницю між цими величинами й нараховуємо на неї ЄСВ.

Майте на увазі: якщо місяць закінчується, а працівник не надав лікарняний (запізнілий чи перехідний лікарняний), то в місяці початку хвороби нараховуємо ЄСВ на фактичну базу нарахування ЄСВ. Вимогу про ЄСВ з МЗП не застосовуємо.

Після отримання листка непрацездатності для цілей порівняння з МЗП лікарняні відносимо до місяців, за які вони нараховані. Якщо після такого розподілу у місяцях, на які припала тимчасова непрацездатність, база нарахування ЄСВ менша за МЗП, на кожну таку окрему різницю між базою нарахування та МЗП донараховуємо ЄСВ.

Декретні. Для цілей порівняння з МЗП суми допомоги по вагітності та пологах також слід відносити до місяців, за які вони нараховані.

Якщо в якомусь місяці фактична база нарахування ЄСВ виявиться нижчою за МЗП, на різницю між цими двома величинами донараховуйте ЄСВ.

Порівняльні розрахунки робимо місяць у місяць.

Наперед донарахування ЄСВ не проводимо. Пояснюється це тим, що чинне законодавство не зобов’язує наперед нараховувати ЄСВ на додаткову базу у майбутніх місяцях.

Тому у місяці безпосереднього нарахування декретних ЄСВ за майбутні місяці нараховуємо на фактичну базу.

Далі на прикладах розглянемо, як відображати додаткову базу в Д1.

Приклад 1 (лікарняні). Працівник (основне місце роботи, без інвалідності) хворів з 20 по 31 травня 2021 року (12 к. дн.). Лікарняні нараховані в червні 2021 року у розмірі 1955,73 грн (ЄСВ 430,26 грн). За 10 р. дн. травня працівнику нарахована зарплата у розмірі 3333,33 грн (ЄСВ 733,33 грн). За червень йому нараховано зарплату в розмірі 6000,00 грн (ЄСВ — 1320 грн).

Для наочності вихідні дані щодо нарахованої зарплати та лікарняних зведемо в таблицю.

Нарахована зарплата та лікарняні

Місяць 2021 року

Кількість к. дн.

Сума зарплати, грн

Сума лікарняних, грн

ЄСВфакт, грн

Додаткова база, грн

ЄСВ на додаткову базу, грн

Травень

31

3333,33

733,33

Червень

30

6000,00

1955,73

1750,26

710,94травень

156,41травень

Як бачимо, у травні 2021 року фактична база нарахування ЄСВ менше МЗП (3333,33

А ось у червні з’ясовуємо, чи є необхідність у нарахуванні додаткової бази за травень.

Загальна база нарахування за травень з урахуванням лікарняних складає:

3333,33 + 1955,73 = 5289,06 грн.

Це менше МЗП (5289,06

6000 - 5289,06 = 710,94 грн.

У Д1 за червень 2021 року заповнюємо на працівника 3 рядки (див. рис. 1).

завантажити файл

Рис. 1. Лікарняні та додаткова база у Д1

Приклад 2 (декретні). Працівниці (основне місце роботи, без інвалідності) нарахована допомога по вагітності та пологах у березні 2021 року в сумі 24948 грн (за 126 днів). Декретна відпустка оформлена з 26.03.2021 р.

Нарахована допомога по вагітності та пологах

Місяць 2021 року

Кількість к. дн.

Сума декретних, грн

ЄСВфакт, грн

Додаткова база, грн

ЄСВ на додаткову базу, грн

Березень

6

1188,00

261,36

Квітень

30

5940,00

1306,80

60,00

13,20

Травень

31

6138,00

1350,36

Червень

30

5940,00

1306,80

60,00

13,20

Липень

29

5742,00

1263,24

Разом

126

24948,00

5488,56

У даному випадку вся сума нарахованої допомоги по вагітності та пологах була відображена у об’єднаному звіті за 1 квартал 2021 року.

За квітень та червень 2021 року нарахована сума допомоги виявилася меншою за МЗП на 60 грн (6000 - 5940). Тому за ці місяці донараховуємо ЄСВ у сумі 13,20 грн (60,00 х 22 %) (див. рис. 2). У липні 2021 року також доведеться нараховувати додаткову базу. Адже цього місяця матуся, найімовірніше, оформить «доглядову» відпустку. Як наслідок — іншого доходу не буде і сума зарплати буде менше МЗП. Але це справа вже 3 кварталу.

Рис. 2. Декретні та додаткова база у Д1

Прикріплені файли

Остапчук Олександр

Бюджетна бухгалтерія, липень, 2021/№ 27

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.