Інформація по темі "" | Публікації по тегу
02.08.21
474 0
Друкувати
Обране

Місяць «за свій рахунок» + премія: відображаємо в Об'єднаному звіті

Працівник (без інвалідності, основне місце роботи) увесь червень 2021 року був у «карантинній» відпустці без збереження зарплати. Цього ж місяця йому нараховано і виплачено премію за травень 2021 року у сумі 5000 грн (згідно із Положенням про преміювання місячні премії виплачують у поточному місяці за попередній). Як відобразити цю виплату в Об'єднаному звіті? (запитання учасника групи Фейсбук «Спільнота бухгалтерів бюджетних установ»)


Для того, щоб правильно відобразити таку премію в Об’єднаному звіті, потрібно розібратися із ЄСВ.

Важливе ЄСВ-правило: коли працівник перебував у трудових відносинах із роботодавцем повний календарний місяць або відпрацював усі робочі дні звітного місяця, потрібно сплачувати єдиний соцвнесок із МЗП. Це передбачено ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ і п. 6 розд. III Інструкції № 4491.

1 Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджена наказом Мінфіну від 20.04.2015 р. № 449.

Цією ж нормою Інструкції № 449 передбачено ситуації, коли вимога про сплату ЄСВ з МЗП не застосовується. Зокрема, якщо працівник увесь місяць перебував у відпустці «за свій рахунок» відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки (на період АТО, заходів з оборони від збройної агресії Російської Федерації).

У нашому випадку цей аргумент не підходить. Адже працівник був у «карантинній» відпустці без збереження зарплати. Нагадаємо: вона надається на період дії карантину в країні і не обмежена у кількості днів (ч. 3 ст. 26 Закону про відпустки).

Враховуйте: якщо працівник має інвалідність, то вимогу ЄСВ з МЗП виконувати не потрібно. Проте в описаній ситуації йдеться про працівника без інвалідності.

Далі звернемось до листа ДФСУ від 10.02.2017 р. № 2649/6/99-99-13-02-03-15. Тут податківці озвучили алгоритм нарахування ЄСВ у разі, коли працівник був у неоплачуваній відпустці. Якщо відпустка «за свій рахунок» тривала повний календарний місяць, то ЄСВ не нараховується, оскільки відсутня база для його нарахування.

Отже, передусім слід відштовхуватись від того, чи є база для нарахування ЄСВ. Якщо ні (виплат немає), то ЄСВ не нараховуємо. Якщо ж виплати є (наприклад, та ж премія), то ЄСВ потрібно нарахувати. Причому розрахунок слід здійснювати не з суми премії, а з МЗП. Отже, в описаній ситуації треба нарахувати ЄСВ з мінімальної зарплати (6000 грн).

ЄСВ, нарахований за місяць відпустки «за свій рахунок», становитиме:

• на суму премії:

5000 грн х 22 % = 1100 грн;

• на додаткову базу ЄСВ:

(6000 грн - 5000 грн) х 22 % = 220 грн.

Отже, при заповненні Об’єднаного звіту маємо справу із донарахованим ЄСВ.

УВАГА!

Якщо нарахування зарплати проводиться за попередній період, нараховані суми слід включати до зарплати того місяця, в якому були здійснені нарахування (п.п. 2 п. 2 розд. IV Інструкції № 449)

Премію, нараховану у червні за травень, слід відобразити у червневих додатках до Розрахунку2. Як це виглядатиме — дивіться далі.

2Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затверджений наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4.

Додаток Д1

Оскільки має місце додаткова база нарахування ЄСВ, то за цим працівником у додатку Д1 заповнюємо два рядки.

У рядку 1 заповнюємо (див. рисунок нижче):

• «особисті» графи 05 — 08, 11;

• графу 10 — зазначаємо місяць червень «6|2021»;

• графи 13 та 14 — зазначаємо кількість днів відпустки за свій рахунок та перебування у трудових відносинах. У нашому випадку вони однакові — «30»;

• графи 16 та 17 — сума премії 5000 грн, графа 20 — нарахований на неї ЄСВ — 1100 грн.

У рядку 2 заповнюємо (див. рисунок нижче):

• «особисті» графи 05 — 08, 11;

• графу 9 — КТН «13»;

• графу 10 — зазначаємо місяць червень «6|2021»;

• графу 18 — сума додаткової ЄСВ-бази 1000 грн, графа 20 — нарахований на неї ЄСВ — 220 грн.

Додаток 4ДФ

Премію за травень, нараховану в червні, відображаємо у червневому додатку 4ДФ.

Зверніть увагу: про доплату до МЗП навіть не йдеться. Адже працівник увесь місяць не працював. Тому в додатку 4ДФ за червень відображаємо суму премії — фактично нараховану та виплачену: у графах 3а та 3 зазначаємо «5000». Також у графах 4а, 4 та 5а, 5 відображаємо утримані з неї ПДФО та ВЗ у сумі 900 грн та 75 грн відповідно.

У графі 6 зазначаємо ознаку доходу «101». Адже місячна премія входить до складу зарплати.

«Головний» Розрахунок

При заповненні Розрахунку також не забуваємо про донарахований ЄСВ. Додаткову базу (1000 грн) відображаємо у рядку 2.5, а суму донарахованого ЄСВ (220 грн) — у рядку 3.5.

Важливий момент: суми у рядках 1 та 2 Розрахунку за місяць із донарахованим ЄСВ будуть відрізнятись на суму додаткової бази нарахування ЄСВ. У квитанції № 2 про прийняття Об’єднаного звіту ви побачите відповідне попередження. Але нехай це вас не лякає. Адже це не скасовує правильності заповнення звітності.

Фрагмент Д1 за червень 2021 року (премія та додаткова база ЄСВ)

Жиленко Катерина

Бюджетна бухгалтерія, серпень, 2021/№ 29

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.