Інформація по темі "" | Публікації по тегу
11.05.21
47163 12
Друкувати
Обране

Об’єднаний звіт: «Звітний» як «Довідковий»

Перший місяць другого кварталу добіг кінця. Отже, у роботодавців за окремими працівниками може виникнути потреба подати довідковий Об’єднаний звіт з ЄСВ та ПДФО (далі — Розрахунок). Як формувати та заповнювати такий Розрахунок? Яке його наповнення? У які строки здавати? Відповіді на ці запитання ви знайдете в нашій статті.


Навіщо потрібен?

Мабуть, кожен із вас вже знає відповідь на запитання: «навіщо?». На цей довідковий Розрахунок чекають:

— Пенсійний фонд, у разі призначення пенсії працівникові вашого підприємства;

— ФСС, якщо застрахована особа претендує на виплати з цього Фонду (допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу по вагітності та пологах, страхові виплати у зв’язку з нещасним випадком або профзахворюванням тощо). Разом з тим довідковий Розрахунок немає потреби формувати, якщо, наприклад, працівник хворів, але період хвороби оплачується за рахунок коштів роботодавця (хвороба тривала не більше 5 календарних днів);

— Центр зайнятості, якщо особа, яка раніше працювала у вас, стає на облік як безробітна з виплатою допомоги по безробіттю. Якщо ж працівник, що звільняється, планує самостійно працевлаштовуватися, то формувати довідковий Розрахунок не потрібно. У випадку якщо його плани зміняться, ви, за потреби, просто отримаєте звернення від Центру зайнятості про необхідність подання Розрахунку.

Узагальнюємо сказане. Довідковий Розрахунок потрібен тоді, коли у фондів не вистачає даних за окремими місяцями для обчислення та призначення виплат застрахованим особам, а Розрахунок з типом «Звітний» за цей період ще не подано.

Строки подання

Нагадаємо, що Податковий розрахунок з типом «Звітний» подається за звітний (податковий) квартал. На його подання дано 40 календарних днів, що йдуть за останнім днем звітного кварталу.

А ось для довідкового Розрахунку такого суворого строку не встановлено Порядком № 4. Його слід подавати протягом звітного кварталу в разі настання події, що вимагає такого подання (призначення пенсії або інших соціальних виплат застрахованій особі).

Тобто, наприклад, у разі призначення пенсії у травні 2021 року довідковий Розрахунок з інформацією про нараховані доходи та сплачений ЄСВ у квітні 2021 року (тобто місяці, що передує місяцю призначення пенсії), є можливість подати до кінця червня 2021 року.

Такий же граничний термін, а саме до кінця червня 2021 року, матимемо й у разі подання заяви на призначення пенсії у червні 2021 року. Проте до розрахунку увійде інформація про нараховані доходи у квітні та травні 2021 року.

Якщо ж підприємство не встигає подати довідковий Розрахунок до кінця червня, то далі за ІІ квартал 2021 року подає Розрахунок з типом «Звітний».

Окремо формувати довідковий Розрахунок після закінчення звітного кварталу за місяці звітного кварталу, не потрібно.

Особливості формування та заповнення

Почнемо з питань формування.

Довідковий Розрахунок формуєте окремо на кожну застраховану особу, інформацію щодо якої зазначаєте

Тобто якщо у вас, наприклад, у травні 2021 року захворіли два працівники, то для фінансування виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності від ФСС на кожного працівника слід сформувати окремий довідковий Розрахунок.

Він складатиметься безпосередньо з самого Розрахунку та додатків, необхідних для призначення пенсії чи матеріального забезпечення застрахованій особі.

Зверніть увагу, що у довідковому Розрахунку заповнюємо лише рядки 01 — 06 заголовної частини. А ось інші рядки, як і показники у розділі І, заповнювати роботодавцям не потрібно.

Тип Розрахунку.Довідковий Розрахунок має подвійний тип. При його формуванні проставляєте в заголовній частині Розрахунку та відповідному додатку дві позначки: в рядках 011 — тип «Звітний» та 014 — тип «Довідковий».

Причину подання Розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий», а саме для призначення пенсії чи матеріального забезпечення, страхових виплат, указуєте в «шапці» відповідного додатка (у Д1 — це рядок 035, у Д5 — рядок 036, у Д6 — рядок 034), який подаєте в складі такого Розрахунку.

Додатки Розрахунку.Довідковий Розрахунок:

— для призначення пенсії обов’зково міститиме додаток Д1 за місяці у межах звітного кварталу, за які подається інформація. Якщо особа зі спецстажем, то також формуєте Д6. А ось Д5 додаєте до скаладу довідкового Розрахунку лише у випадку, якщо інформація, що міститься у ньому, може вплинути на розрахунок пенсійних виплат;

— для призначення матеріального забезпечення, страхових виплат складатиметься з Д1 за місяці у межах звітного кварталу, за які подається інформація. За потреби (наприклад, якщо ви прийняли/звільнили працівника, надали чи у нього закінчилися «декретні*» відпустки, що може вплинути на суму виплат) формуєте також Д5.

* У зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до 3 (від 3 до 6) років.

А ось 4ДФ до складу довідкового Розрахунку потрапити не повинен.

Інформацію в додатках до Розрахунку відображаєте в загальному порядку.

Помилки.Якщо в поданому довідковому Розрахунку виявили помилку, просто повторно подайте такий Розрахунок з типом «Звітний» як «Довідковий» із правильними відомостями на особу.

Увага! Подання Розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий» на працівника не скасовує обов’язку роботодавця зазначити ці ж дані у Розрахунку з типом «Звітний». Тобто під час подання Розрахунку за звітний квартал до нього та його додатків необхідно включати відомості про нарахування ЄСВ щодо осіб, стосовно яких раніше було надано податковий розрахунок типу «Довідковий» (див. лист Пенсійного фонду від 22.01.2021 р. № 2800-050102-1/2832).

Закріпимо теорію на конкретних прикладах.

Практика покаже

Приклад 1. Працівник (повна зайнятість, основне місце роботи, спецстаж не формується) був прийнятий на роботу 12 квітня 2021 року сторожем. 24 травня він подав заяву на призначення пенсії і повідомив про це роботодавця. База нарахування за квітень — 8000 грн (ЄСВ — 1760 грн).

Для обчислення та призначення пенсії Пенсійному фонду знадобляться відомості щодо бази нарахування ЄСВ за квітень 2021 року, визначеної за працівником, та суми ЄСВ, нарахованого на неї, які відсутні в Держреєстрі загальнообов’язкового соціального страхування на день подання заяви.

Тож роботодавець сформує Розрахунок з типом «Звітний» як «Довідковий», який буде складатися безпосередньо із самого Розрахунку із заповненими рядками 01 — 06 заголовної частини та двох додатків: Д1 за квітень 2021 року з сумами ЄСВ та Д5 з відомостями про прийняття працівника на роботу.

Наведемо приклад заповнення додатків на рис. 1.

завантажити файл

Рис. 1. Фрагменти Д1 та Д5 до Розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий»

Приклад 2. Працівник (повна зайнятість, основне місце роботи, спецстаж не формується) хворів з 1 по 9 червня 2021 року. Листок непрацездатності надано роботодавцеві 10 червня, а лікарняні за ним призначені комісією із соцстрахування 14 червня 2021 року.

Для перевірки правильності визначення страхового стажу за працівником та розрахунку суми допомоги ФСС знадобляться, серед іншого, дані щодо бази нарахування ЄСВ за квітень та травень 2021 року, які відсутні в Держреєстрі загальнообов’язкового соціального страхування.

Тож роботодавцеві слід сформувати Розрахунок з типом «Звітний» як «Довідковий», який буде складатися безпосередньо із самого Розрахунку з заповненими рядками 01 — 06 заголовної частини та додатків Д1 за квітень та травень 2021 року.

Припустимо, що у квітні працівник увесь місяць перебував у відпустці без збереження заробітної плати у зв’язку з карантином.

Травень відпрацьовано ним повністю. Загальна сума зарплати за травень — 10000 грн (ЄСВ — 2200 грн).

Наведемо приклад заповнення додатків на рис. 2.

завантажити файл

Рис. 2. Фрагменти Д1 до Розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий»

 

Боршовська Валентина, заступник директора департаменту з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Пенсійного фонду України, Ушакова Лілія, експерт з питань оплати праці

ПОДАТКИ & БУХОБЛІК ТРАВЕНЬ, 2021/№ 37

 

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Податки & бухоблік»коментарі
(12)
!!
11.05.2021
Запитання для законотворців (раптом хтось прочитає):Чому не можна здати у травні довідковий за квітень на всіх працівників, якщо звіт формується автоматично?А для чого ознака "для пенсії/соціальних виплат", багато місця займає Додаток №6?І насамкінець, об'єднаний звіт задумано як "4 звіти в рік замість 16"!
!!
11.05.2021
Трохи статистики: на великому підприємстві в лютому було 50 лікарняних, що розпочалися в січні, а в березні було понад 100 лікарняних, що розпочалися в лютому.
Любов
11.05.2021
Відправила довідковий. Все як в прикладах. Звіт не прийнято. Помилка: документ не може бути подано за майбутній період(ІІ квартал 2021 року).
Майя Любов
11.05.2021
Аналогічна помилка.
Людмила Любов
11.05.2021
В мене така ж проблема. Ні в 2 кварталі не приймає - майбутній період пише. Вже і в 1 кварталі пробувала - пише надо звітний. Коли вони вже з довідковим розберуться як подавать. На всіх вебінарах писала запитання, на одному тількі відповили, що податкова ще не надала алгоритм довідкового звіту. Тому программа автоматом всі довідкові повертає
Олена
17.05.2021
Ще раз "дякуємо" за спрощений звіт усім "світлим головам", що його придумали
Світлана
18.05.2021
Неможливо подати Довідковий, зробила за квітень у 2-му кварталі, пише період не тот, а де ж його подавати??? Виявлені помилки/зауваження:[J0500106/-3] Зазначено недостовірне значення обов’язкового реквізиту звітний (податковий) період - початок подання з 01.07.2021 (перевірено відповідно до п. 49.8 ст. 49 Податкового кодексу України на підставі вимог п. 49.18 ст. 49).[J0500106] Форма(або вказана версія форми) не подається в цьому звітному періоді[J0510106] Форма(або вказана версія форми) не подається в цьому звітному періоді
Лука Пачолі
03.06.2021
І все таки? Чому по одній особі? Що робити,якщо сотня лікарняних?
Наталя
15.06.2021
Подала довідковий звіт за квітень, де одна людина без стажу , то пройшло, а от де є стаж прийматись не хоче(((((
Маряна Наталя
18.06.2021
У Довідковому звіті не потрібно ставити галочку "спец. стаж" і не потрібно подавати Додаток 6
Лариса
22.06.2021
Доброго дня, ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ-ЛАСКА, у мене робітниця перебуває у відпусці по догляду за дитиною до 3-х років і з 09.06.21 знов іде у декретну відпустку. Яку довідкову звітну форму я маю подати на неї, і де (вибачте за погані слова) в цьому долбаному звіті знаходиться рядок 035. (для пенсій/соцвиплат)
Аня
30.06.2021
Допоможіть будь ласка розібратися, коли подаю довідковий за травень то вже попередньо поданий довідковий за квітень у фонді соціального страхування не бачать.чому накладається звіт на звіт ?
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн