Інформація по темі "" | Публікації по тегу
11.05.21
82166 13
Друкувати
Обране

Об’єднаний звіт: «Звітний» як «Довідковий»

Перший місяць другого кварталу добіг кінця. Отже, у роботодавців за окремими працівниками може виникнути потреба подати довідковий Об’єднаний звіт з ЄСВ та ПДФО (далі — Розрахунок). Як формувати та заповнювати такий Розрахунок? Яке його наповнення? У які строки здавати? Відповіді на ці запитання ви знайдете в нашій статті.

Навіщо потрібен?

Мабуть, кожен із вас вже знає відповідь на запитання: «навіщо?». На цей довідковий Розрахунок чекають:

— Пенсійний фонд, у разі призначення пенсії працівникові вашого підприємства;

— ФСС, якщо застрахована особа претендує на виплати з цього Фонду (допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу по вагітності та пологах, страхові виплати у зв’язку з нещасним випадком або профзахворюванням тощо). Разом з тим довідковий Розрахунок немає потреби формувати, якщо, наприклад, працівник хворів, але період хвороби оплачується за рахунок коштів роботодавця (хвороба тривала не більше 5 календарних днів);

— Центр зайнятості, якщо особа, яка раніше працювала у вас, стає на облік як безробітна з виплатою допомоги по безробіттю. Якщо ж працівник, що звільняється, планує самостійно працевлаштовуватися, то формувати довідковий Розрахунок не потрібно. У випадку якщо його плани зміняться, ви, за потреби, просто отримаєте звернення від Центру зайнятості про необхідність подання Розрахунку.

Узагальнюємо сказане. Довідковий Розрахунок потрібен тоді, коли у фондів не вистачає даних за окремими місяцями для обчислення та призначення виплат застрахованим особам, а Розрахунок з типом «Звітний» за цей період ще не подано.

Строки подання

Нагадаємо, що Податковий розрахунок з типом «Звітний» подається за звітний (податковий) квартал. На його подання дано 40 календарних днів, що йдуть за останнім днем звітного кварталу.

А ось для довідкового Розрахунку такого суворого строку не встановлено Порядком № 4. Його слід подавати протягом звітного кварталу в разі настання події, що вимагає такого подання (призначення пенсії або інших соціальних виплат застрахованій особі).

Тобто, наприклад, у разі призначення пенсії у травні 2021 року довідковий Розрахунок з інформацією про нараховані доходи та сплачений ЄСВ у квітні 2021 року (тобто місяці, що передує місяцю призначення пенсії), є можливість подати до кінця червня 2021 року.

Такий же граничний термін, а саме до кінця червня 2021 року, матимемо й у разі подання заяви на призначення пенсії у червні 2021 року. Проте до розрахунку увійде інформація про нараховані доходи у квітні та травні 2021 року.

Якщо ж підприємство не встигає подати довідковий Розрахунок до кінця червня, то далі за ІІ квартал 2021 року подає Розрахунок з типом «Звітний».

Окремо формувати довідковий Розрахунок після закінчення звітного кварталу за місяці звітного кварталу, не потрібно.

Особливості формування та заповнення

Почнемо з питань формування.

Довідковий Розрахунок формуєте окремо на кожну застраховану особу, інформацію щодо якої зазначаєте

Тобто якщо у вас, наприклад, у травні 2021 року захворіли два працівники, то для фінансування виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності від ФСС на кожного працівника слід сформувати окремий довідковий Розрахунок.

Він складатиметься безпосередньо з самого Розрахунку та додатків, необхідних для призначення пенсії чи матеріального забезпечення застрахованій особі.

Зверніть увагу, що у довідковому Розрахунку заповнюємо лише рядки 01 — 06 заголовної частини. А ось інші рядки, як і показники у розділі І, заповнювати роботодавцям не потрібно.

Тип Розрахунку.Довідковий Розрахунок має подвійний тип. При його формуванні проставляєте в заголовній частині Розрахунку та відповідному додатку дві позначки: в рядках 011 — тип «Звітний» та 014 — тип «Довідковий».

Причину подання Розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий», а саме для призначення пенсії чи матеріального забезпечення, страхових виплат, указуєте в «шапці» відповідного додатка (у Д1 — це рядок 035, у Д5 — рядок 036, у Д6 — рядок 034), який подаєте в складі такого Розрахунку.

Додатки Розрахунку.Довідковий Розрахунок:

— для призначення пенсії обов’зково міститиме додаток Д1 за місяці у межах звітного кварталу, за які подається інформація. Якщо особа зі спецстажем, то також формуєте Д6. А ось Д5 додаєте до скаладу довідкового Розрахунку лише у випадку, якщо інформація, що міститься у ньому, може вплинути на розрахунок пенсійних виплат;

— для призначення матеріального забезпечення, страхових виплат складатиметься з Д1 за місяці у межах звітного кварталу, за які подається інформація. За потреби (наприклад, якщо ви прийняли/звільнили працівника, надали чи у нього закінчилися «декретні*» відпустки, що може вплинути на суму виплат) формуєте також Д5.

* У зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до 3 (від 3 до 6) років.

А ось 4ДФ до складу довідкового Розрахунку потрапити не повинен.

Інформацію в додатках до Розрахунку відображаєте в загальному порядку.

Помилки.Якщо в поданому довідковому Розрахунку виявили помилку, просто повторно подайте такий Розрахунок з типом «Звітний» як «Довідковий» із правильними відомостями на особу.

Увага! Подання Розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий» на працівника не скасовує обов’язку роботодавця зазначити ці ж дані у Розрахунку з типом «Звітний». Тобто під час подання Розрахунку за звітний квартал до нього та його додатків необхідно включати відомості про нарахування ЄСВ щодо осіб, стосовно яких раніше було надано податковий розрахунок типу «Довідковий» (див. лист Пенсійного фонду від 22.01.2021 р. № 2800-050102-1/2832).

Закріпимо теорію на конкретних прикладах.

Практика покаже

Приклад 1. Працівник (повна зайнятість, основне місце роботи, спецстаж не формується) був прийнятий на роботу 12 квітня 2021 року сторожем. 24 травня він подав заяву на призначення пенсії і повідомив про це роботодавця. База нарахування за квітень — 8000 грн (ЄСВ — 1760 грн).

Для обчислення та призначення пенсії Пенсійному фонду знадобляться відомості щодо бази нарахування ЄСВ за квітень 2021 року, визначеної за працівником, та суми ЄСВ, нарахованого на неї, які відсутні в Держреєстрі загальнообов’язкового соціального страхування на день подання заяви.

Тож роботодавець сформує Розрахунок з типом «Звітний» як «Довідковий», який буде складатися безпосередньо із самого Розрахунку із заповненими рядками 01 — 06 заголовної частини та двох додатків: Д1 за квітень 2021 року з сумами ЄСВ та Д5 з відомостями про прийняття працівника на роботу.

Наведемо приклад заповнення додатків на рис. 1.

завантажити файл

Рис. 1. Фрагменти Д1 та Д5 до Розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий»

Приклад 2. Працівник (повна зайнятість, основне місце роботи, спецстаж не формується) хворів з 1 по 9 червня 2021 року. Листок непрацездатності надано роботодавцеві 10 червня, а лікарняні за ним призначені комісією із соцстрахування 14 червня 2021 року.

Для перевірки правильності визначення страхового стажу за працівником та розрахунку суми допомоги ФСС знадобляться, серед іншого, дані щодо бази нарахування ЄСВ за квітень та травень 2021 року, які відсутні в Держреєстрі загальнообов’язкового соціального страхування.

Тож роботодавцеві слід сформувати Розрахунок з типом «Звітний» як «Довідковий», який буде складатися безпосередньо із самого Розрахунку з заповненими рядками 01 — 06 заголовної частини та додатків Д1 за квітень та травень 2021 року.

Припустимо, що у квітні працівник увесь місяць перебував у відпустці без збереження заробітної плати у зв’язку з карантином.

Травень відпрацьовано ним повністю. Загальна сума зарплати за травень — 10000 грн (ЄСВ — 2200 грн).

Наведемо приклад заповнення додатків на рис. 2.

завантажити файл

Рис. 2. Фрагменти Д1 до Розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий»

 

Боршовська Валентина, заступник директора департаменту з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Пенсійного фонду України, Ушакова Лілія, експерт з питань оплати праці

ПОДАТКИ & БУХОБЛІК ТРАВЕНЬ, 2021/№ 37

 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Податки & бухоблік»



Коментарі
13
!!
11.05.2021
Запитання для законотворців (раптом хтось прочитає):Чому не можна здати у травні довідковий за квітень на всіх працівників, якщо звіт формується автоматично?А для чого ознака "для пенсії/соціальних виплат", багато місця займає Додаток №6?І насамкінець, об'єднаний звіт задумано як "4 звіти в рік замість 16"!
!!
11.05.2021
Трохи статистики: на великому підприємстві в лютому було 50 лікарняних, що розпочалися в січні, а в березні було понад 100 лікарняних, що розпочалися в лютому.
Любов
11.05.2021
Відправила довідковий. Все як в прикладах. Звіт не прийнято. Помилка: документ не може бути подано за майбутній період(ІІ квартал 2021 року).
Майя Любов
11.05.2021
Аналогічна помилка.
Людмила Любов
11.05.2021
В мене така ж проблема. Ні в 2 кварталі не приймає - майбутній період пише. Вже і в 1 кварталі пробувала - пише надо звітний. Коли вони вже з довідковим розберуться як подавать. На всіх вебінарах писала запитання, на одному тількі відповили, що податкова ще не надала алгоритм довідкового звіту. Тому программа автоматом всі довідкові повертає
Олена
17.05.2021
Ще раз "дякуємо" за спрощений звіт усім "світлим головам", що його придумали
Світлана
18.05.2021
Неможливо подати Довідковий, зробила за квітень у 2-му кварталі, пише період не тот, а де ж його подавати??? Виявлені помилки/зауваження:[J0500106/-3] Зазначено недостовірне значення обов’язкового реквізиту звітний (податковий) період - початок подання з 01.07.2021 (перевірено відповідно до п. 49.8 ст. 49 Податкового кодексу України на підставі вимог п. 49.18 ст. 49).[J0500106] Форма(або вказана версія форми) не подається в цьому звітному періоді[J0510106] Форма(або вказана версія форми) не подається в цьому звітному періоді
Лука Пачолі
03.06.2021
І все таки? Чому по одній особі? Що робити,якщо сотня лікарняних?
Наталя
15.06.2021
Подала довідковий звіт за квітень, де одна людина без стажу , то пройшло, а от де є стаж прийматись не хоче(((((
Маряна Наталя
18.06.2021
У Довідковому звіті не потрібно ставити галочку "спец. стаж" і не потрібно подавати Додаток 6
Лариса
22.06.2021
Доброго дня, ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ-ЛАСКА, у мене робітниця перебуває у відпусці по догляду за дитиною до 3-х років і з 09.06.21 знов іде у декретну відпустку. Яку довідкову звітну форму я маю подати на неї, і де (вибачте за погані слова) в цьому долбаному звіті знаходиться рядок 035. (для пенсій/соцвиплат)
Аня
30.06.2021
Допоможіть будь ласка розібратися, коли подаю довідковий за травень то вже попередньо поданий довідковий за квітень у фонді соціального страхування не бачать.чому накладається звіт на звіт ?
Олександр
04.06.2022
Сьогодні 4-те червня 2022р.
В звязку з військовим станом та окупацією, не подав звіт за перший квартал 2022 року.
Як подати звітний звіт, термін подачі якого минув?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×