Інформація по темі "" | Публікації по тегу
20.07.16
28788 5
Друкувати
Обране

Податковий розрахунок за формою № 1ДФ: від рядка до рядка

На порозі — подання Податкового розрахунку за формою № 1ДФ за 2 квартал 2016 року. І хоча в новій версії більшість роботодавців подають його вже не вперше, знання зайвими не бувають. Тому, щоб у найвідповідальніший момент не вскочити в халепу, пропонуємо вам ще раз уважно пройтися рядками цієї форми звітності та врахувати всі важливі нюанси її заповнення. Готові? Тоді почнемо, друзі!


Автор: Білова Наталя, податковий експерт, buhgalter911@mail.ua

Форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі — Податковий розрахунок за формою № 1ДФ) і Порядок його заповнення (далі — Порядок № 4)затверджені наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4. Хто, куди і коли подає цей Податковий розрахунок?

Хто і куди подає?

Самозайняті особи (у тому числі фізособи-підприємці) подають Податковий розрахунок за формою № 1ДФ до податкового органу за своєю податковою адресою (тобто за місцем свого проживання, за яким вони перебувають на обліку як платники податків), решта — до податкового органу за своїм місцезнаходженням.

Зауважте: уповноважені відокремлені підрозділи самостійно за себе формують і подають Податковий розрахунок (абз. 1 п.п. «б» п. 176.2 ПКУ).

При цьому в реквізитах форми № 1ДФ уповноважений відокремлений підрозділ наводить свої дані.

Головне підприємство дані за таким підрозділом у своїй формі № 1ДФ не показує.

А якщо відокремлений підрозділ — неуповноважений? У цьому випадку про доходи, нараховані працівникам такого підрозділу, звітує головне підприємство, але з певними особливостями. Якими? Про це ми з вами поговоримо трохи нижче. Тут же зауважимо таке.

Важливо! Якщо протягом звітного кварталу податковий агент не нараховував та не виплачував доходи фізособам, у тому числі й фізособам-підприємцям, та/або не нараховував і не сплачував до бюджету ПДФО і військовий збір з таких доходів, то форму № 1ДФ за звітний квартал він не подає.

Якими способами подаємо?

Подати Податковий розрахунок на папері можна, тільки якщо в його табличній частині кількість заповнених рядків не більше 10 (п. 2.3 Порядку № 4). Якщо кількість рядків у формі № 1ДФ 11 і більше, то його подають:

— або засобами електронного зв’язку в електронній формі з накладенням цифрового підпису,

— або на папері разом з електронною формою на електронному носії інформації.

Податковий розрахунок податкові агенти подають так:

— зі штатною чисельністю до 1000 працівників — однією порцією. Тобто, наприклад, подавати окремою порцією форму № 1ДФ на фізосіб, які не мають реєстраційного номера облікової картки платника податків, не потрібно (див. консультацію податківців у підкатегорії 103.25 ЗІР);

— зі штатною чисельністю більше 1000 працівників — можна декількома порціями, кожна з яких є окремим Податковим розрахунком зі своїм номером порції. Але всі порції мають бути подані у встановлені строки. При цьому, якщо Податковий розрахунок-порція подається на папері разом з електронною формою, то його аркуші зшиваються.

Також податковому агенту доведеться повозитися з порціями, якщо в нього є неуповноважений відокремлений підрозділ. За такий підрозділ форму № 1ДФ у вигляді окремої порції з даними його працівників подає головне підприємство до податкового органу за своїм місцезнаходженням.

Далі копію такого розрахунку воно надсилає до податкового органу за місцезнаходженням неуповноваженого відокремленого підрозділу (абз. 2 п.п. «б» п. 176.2 ПКУп. 2.6 Порядку  4).

Заповнюємо

Якщо подаємо Податковий розрахунок на папері, ураховуємо, що виправлення, помарки, закреслення та уточнення в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ не допускаються. Незаповнені поля прокреслюємо. А ось в електронній формі вони залишаються незаповненими (порожніми).

Податковий розрахунок заповнюємо у гривнях з копійками.

Для вашої зручності порядок заповнення реквізитів і граф розділів І і II Податкового розрахунку за формою № 1ДФ наведемо в табл. 1, 2 і 3 відповідно.

Таблиця 1. Заповнюємо реквізити Податкового розрахунку за формою № 1ДФ

Реквізит

Як заповнюємо

«(податковий номер юридичної особи (податковий номер або серія та номер паспорта самозайнятої фізичної особи))»

Зазначаємо тут:

— якщо податковий агент — юрособа, її податковий номер;

— якщо податковий агент — фізособа, то її реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта, якщо згідно з відміткою в паспорті така фізособа має право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.

Увага! Комірки заповнюємо зліва направо. Якщо податковий номер юрособи містить менше 8 значущих цифр, доповнюємо його ліворуч нулями до 8 цифр (п. 3.1 Порядку № 4)

«Стор.»

Проставляємо порядкові номери сторінок Податкового розрахунку

«Звітний/Звітний новий/Уточнюючий»

Проставляємо відмітку в комірці навпроти відповідного поля:

— «Звітний», якщо формуємо документ за звітний період уперше;

— «Звітний новий», якщо виправляємо допущені помилки до закінчення граничного терміну подачі Податкового розрахунку;

— «Уточнюючий», якщо виправляємося після закінчення строку подання Податкового розрахунку

«Юридична особа» або «Самозайнята фізична особа»

Проставляємо відмітку в комірці навпроти відповідного поля

«Звітний період»

Зазначаємо арабськими цифрами порядковий номер звітного кварталу і рік. Наприклад, у комірці «квартал» проставляємо «02»

«Працювало за трудовими договорами (контрактами)»

Тут податківці хочуть бачити кількість працівників, які у звітному кварталі фактично працювали на благо роботодавця. Тих же, за ким зберігалося місце роботи (наприклад, мобілізовані, декретниці), при заповненні цього реквізиту враховувати не потрібно, навіть якщо їм нараховувався дохід (див. роз’яснення в категорії 103.25 ЗІР).

До цієї графи включаємо і зовнішніх сумісників. А ось працівників, які в цього роботодавця працюють і за основним місцем роботи, і за сумісництвом (внутрішнє сумісництво), на наш погляд, потрібно враховувати один раз.

Майте на увазі: якщо протягом звітного періоду кількість працівників змінювалася у зв’язку з прийняттям/звільненням, тут зазначаємо найбільшу кількість працівників, які фактично працювали за трудовими договорами протягом звітного кварталу.

Увага! Цю графу заповнюємо тільки в першій порції форми № 1ДФ, зазначаючи відомості щодо всіх осіб, які працювали в податкового агента за трудовими договорами (контрактами) (абз. 9 п. 3.1 Порядку № 4)

«Працювало за цивільно-правовими договорами»

Як і у випадку з попереднім реквізитом, можемо керуватися тільки роз’ясненнями контролерів (у категорії 103.25 ЗІР). Вони пропонують тут проставляти кількість фізосіб, які у звітному кварталі виконували роботи (надавали послуги) за цивільно-правовими договорами і яким було нараховано дохід. А ось фізосіб, з якими були укладені договори оренди чи інші цивільно-правові договори, а також підприємців при заповненні цього реквізиту враховувати не потрібно.

Якщо договір на роботи/послуги укладено зі штатним працівником, то його також враховують при заповненні цього реквізиту.

Увага! Цю графу заповнюємо тільки в першій порції форми № 1ДФ, зазначаючи дані за всіма особами, які працювали в податкового агента за цивільно-правовими договорами (абз. 9 п. 3.1 Порядку № 4)

«Порція»

Тут наводиться номер порції. Декілька порцій може бути, якщо у вас штатна чисельність працівників більше 1000 або якщо у вашого підприємства є неуповноважені відокремлені підрозділи

Таблиця 2. Заповнюємо розділ І Податкового розрахунку за формою № 1ДФ

Графа

Як заповнюємо

Графа 1 «№ з/п»

У цій графі проставляємо порядковий номер заповнюваного рядка. У загальному випадку на кожну фізособу заповнюємо стільки рядків, скільки видів доходів з різними ознаками йому нарахували/виплатили у звітному кварталі. Перелік можливих ознак доходів ви можете знайти в п. 1 додатка до Порядку № 4.

Заповнювати декілька рядків з однією ознакою доходів (зарплатною «101») можна тільки у двох випадках:

1) якщо працівника у звітному кварталі звільнили з роботи, а потім прийняли на неї (або неодноразово приймали на роботу та звільняли з неї). Тоді на цього працівника заповнюємо стільки рядків з однією ознакою доходу, скільки разів інформація про зміну його місця роботи зустрічається у звітному кварталі;

2) якщо до зарплати працівника у звітному кварталі застосовували податкову соціальну пільгу з різними ознаками. У цьому випадку кількість рядків з ознакою доходу «101» (зарплата) дорівнюватиме кількості пільг з різними ознаками

Графа 2 «Податковий номер або серія та номер паспорта»

Тут зазначаємо реєстраційний номер облікової картки платника податків — фізособи, про якого наводимо інформацію в Податковому розрахунку.

Якщо фізособа відмовилася від отримання такого номера і має відповідну відмітку в паспорті, у цій графі проставляємо серію та номер її паспорта. Причому в цьому випадку доповнити незаповнені клітинки нулями не потрібно. Клітинки заповнюємо зліва направо без пропусків між серією та номером

Графа 3а «Сума нарахованого доходу (грн, коп.)»

Відображаємо суми доходів (як оподатковуваних, так і не оподатковуваних ПДФО), нарахованих фізособі у звітному кварталі, у розрізі ознак доходів і ознак податкової соцпільги (за наявності права на неї) згідно з пп. 1 і 2 додатка до Порядку № 4 відповідно. Нарахований дохід зазначаємо незалежно від того, виплачений він фізособі у звітному кварталі чи ні.

Суму доходу проставляємо без вирахування ПДФО, військового збору (ВЗ) і податкової соцпільги (за наявності права на неї).

Якщо фізособі у звітному кварталі нарахували дохід у натуральній формі, його суму до цієї графи вписуємо з урахуванням «натурального» коефіцієнта, передбаченого п. 164.5 ПКУ (див. консультацію податківців у категорії 103.25 ЗІР)

Графа 3 «Сума виплаченого доходу (грн, коп.)»

У розрізі ознак доходів і податкової соцпільги відображаємо суми фактично виплачених фізособі доходів (також без вирахування ПДФО, військового збору та податкової соцпільги (за наявності права на неї)).

Виняток — дохід у вигляді зарплати. Якщо виплачуємо зарплату в установлені строки в місяці, що настає за місяцем нарахування, то її суму також відображаємо як виплачену у графі 3 форми № 1ДФ за той квартал, до якого належить місяць нарахування зарплати

Графа 4а «Сума утриманого податку (грн, коп.), нарахованого»

У цій графі проставляємо суму ПДФО, що утримана з конкретного доходу, нарахованого фізособі

Графа 4 «Сума утриманого податку (грн, коп.), перерахованого»

Тут зазначаємо суму ПДФО, що була фактично перерахована до бюджету з конкретного виду доходу. А ось ПДФО, сплачений зі своєчасно виплаченої зарплати, відображаємо у формі № 1ДФ за той звітний квартал, до якого входить місяць її нарахування

Графа 5 «Ознака доходу»

Тут проставляємо ознаки доходів згідно з довідником, наведеним у п. 1 додатка до Порядку № 4

Графа 6 «Дата прийняття на роботу (дд/мм/рррр)»

Цю графу заповнюємо тільки на тих фізосіб, яких у звітному періоді прийняли на роботу за трудовими договорами (контрактами) і яким у цьому звітному періоді було нараховано дохід. Якщо у звітному кварталі працівник був прийнятий на роботу, але зарплата йому не нараховувалася, рядок без сумових показників, але з датою прийняття на роботу у графі 6 на нього не формуємо!

Дату прийняття фізособи на роботу проставляємо так: число, порядковий номер місяця, рік.

В усіх інших випадках (у тому числі, якщо з фізособою було укладено цивільно-правовий договір) графу 6 не заповнюємо

Графа 7 «Дата звільнення з роботи (дд/мм/рррр)»

Цю графу заповнюємо тільки на тих працівників, які працювали за трудовими договорами (контрактами) і:

— були звільнені у звітному періоді

або

— звільнені до початку звітного періоду, але їм була нарахована/виплачена зарплата у звітному періоді

Якщо звільненому у звітному кварталі працівнику ви не нараховували зарплату, то рядок без сумових показників, але з датою звільнення у графі 7 форми № 1ДФ на нього не заповнюємо.

Дату звільнення фізособи з роботи проставляємо в такому самому форматі, як і дату прийняття на роботу

Графа 8 «Ознака подат. соц. пільги»

Тут зазначаємо ознаку податкової соцпільги згідно з довідником, наведеним у п. 2 додатка до Порядку № 4.

Цю графу заповнюємо тільки за працівниками, до зарплати яких у звітному кварталі застосовували соцпільгу.

Урахуйте: навіть якщо працівник користувався соцпільгою не в усіх місяцях звітного кварталу, на нього формуємо один рядок із зарплатною ознакою «101». При цьому у графі 8 проставляємо ознаку застосованої соцпільги. Тобто заповнення графи 8 свідчить про те, що до зарплати працівника хоча б в одному місяці застосовувалася соцпільга з такою ознакою.

Якщо ж протягом звітного кварталу до зарплати працівника застосовувалися пільги з різними ознаками, кількість рядків із зарплатою (ознака доходу «101») відповідатиме кількості пільг з різними ознаками

Графа 9 «Ознака (0, 1)»

Цю графу заповнюємо, тільки якщо подаємо «Звітний новий» або «Уточнюючий» Податковий розрахунок.

Важливо! Порядок виправлення помилки через «Звітний новий» і «Уточнюючий» Податковий розрахунок ідентичний! У розділі I таких форм № 1ДФ має бути наведена тільки інформація за рядками, які ви виправляєте/додаєте/видаляєте.

При цьому діємо так:

 щоб виключити помилковий рядок з раніше введеної інформації, дублюємо всі його графи і у графі 9 зазначаємо «1» — на виключення рядка;

— щоб ввести новий рядок, формуємо рядок з потрібною інформацією і у графі 9 зазначаємо «0» — на введення рядка;

— щоб замінити рядок з помилковою інформацією на правильну, повторюємо рядок з помилковою інформацією, у графі 9 зазначаючи «1» — рядок на виключення, і формуємо рядок з правильною інформацією, проставляючи в її графі 9 — «0» — рядок на введення

Рядок «Всього»

Тут наводимо загальні суми:

— нарахованого доходу — за графою 3а;

— виплаченого доходу — за графою 3;

— нарахованого ПДФО — за графою 4а;

— перерахованого ПДФО — за графою 4

А що, якщо у звітному кварталі провели перерахунок з ПДФО? За таких обставин результат перерахунку відображаємо в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ за той звітний квартал, до якого входить місяць його проведення.

Тепер переходимо до порядку заповнення рядків розділу ІІ Податкового розрахунку за формою № 1ДФ. Звичайних роботодавців у цьому розділі цікавлять тільки рядки з військовим збором. Тому про них і поговоримо.

Інформацію в рядках з військовим збором відображаємо загальними сумами без персоніфікації. Як саме — вам розповість табл. 3.

Таблиця 3. Заповнюємо графи рядка «Військовий збір» розділу ІІ Податкового розрахунку за формою № 1ДФ

Графа

Як заповнюємо

«Загальна сума нарахованого доходу»

Починаючи зі звіту за 1 квартал 2016 року, в цій графі зазначаємо загальну суму доходів, що були нараховані фізособам, у тому числі й самозайнятим особам, у звітному кварталі, — як оподатковуваних, так і не оподатковуваних військовим збором (див. консультацію податківців у журналі «Бухгалтер 911», 2016, № 12, с. 20).

Так, наприклад, у вас до цієї графи потраплять суми нецільової благодійної допомоги, допомоги по вагітності та пологах, а також доходи, нараховані фізособам-підприємцям, у тому числі підприємцям-єдиноподатникам, тощо

«Загальна сума виплаченого доходу»

У графі показуємо загальну суму виплачених доходів у звітному кварталі, як оподатковуваних, так і не оподатковуваних військовим збором. При заповненні цієї графи врахуйте особливий порядок відображення зарплатних доходів, виплачених своєчасно. Тобто суми своєчасно виплаченої зарплати слід відносити до місяця її нарахування. Відомості про несвоєчасно виплачувану зарплату та/або інший дохід відображаємо за фактом

«Загальна сума утриманого податку, збору (грн, коп.)» нарахованого/перерахованого

У цих графах відображаємо нарахований у звітному кварталі і перерахований до бюджету ВЗ відповідно. При цьому ВЗ, сплачений із зарплати, що була виплачена в установлені строки, слід віднести до місяця його нарахування

Таким чином, у загальному випадку, підсумкові значення граф 3а і 3 розділу I форми № 1ДФ збігатимуться із значеннями граф «Загальна сума нарахованого доходу» і «Загальна сума виплаченого доходу» за рядком «Вiйськовий збiр» розділу II відповідно.

Розбіжності можуть бути, якщо, наприклад, платнику податків нарахували доходи, що не обкладаються ПДФО, але включаються до бази обкладення військовим збором. До таких доходів належать, зокрема, реінвестовані дивіденди; доходи від здавання (продажу) вторсировини, побутових відходів, брухту кольорових металів тощо.

Формуєте «Звітний новий» або «Уточнюючий» Податковий розрахунок, оскільки припустилися помилок в рядку з військовим збором? Тоді:

— у рядку «Військовий збір — виняток****» повторіть усі графи помилкового рядка з уже поданого Податкового розрахунку;

— у рядку «Військовий збір» відобразьте правильну інформацію.

Зауважте: якщо помилка в раніше поданому звіті була допущена тільки в рядку з військовим збором і ви її зараз виправляєте, то дублювати правильну інформацію, яку ви відображали в розділі I форми № 1ДФ, не потрібно!

Тобто в такій ситуації ви заповнюєте тільки «дотабличну» частину нової звітної (уточнюючої) форми № 1ДФ та її розділ II, інформацію якого коригуєте.

Звертаємо увагу тих, хто подає Податковий розрахунок за формою № 1ДФ декількома порціями. У такій ситуації всю інформацію за ВЗ слід відобразити один раз у розділі ІІ першої порції форми № 1ДФ (див. консультацію фіскалів у категорії 103.25 ЗІР).

Це справедливо і для випадку з неуповноваженими відокремленими підрозділами.

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»коментарі
(5)
Маряна
22.07.2016
Мені надали роз'яснення в ДПІ, що в рядку Військовий збір загальна сума нарахованого та виплаченого доходу включає лише ОПОДАТКОВУВАНІ доходи військовим збором, а неоподатковувані доходи не включаються. А в цій статті з цього приводу дещо інші роз'яснення...
Євген Маряна
22.07.2016
Це в різних податкових різні роз'яснення :))
Юра
26.07.2016
Я показав так як в статті, підсумкові значення граф 3а і 3 розділу I форми № 1ДФ збігатимуться із значеннями граф «Загальна сума нарахованого доходу» і «Загальна сума виплаченого доходу» за рядком «Вiйськовий збiр» розділу II відповідно. А в законі прямо цього не сказано?
Катерина
07.08.2016
Підкажіть, будь-ласка, якщо підприємство ліквідується в середині 2 кварталу 2016 року, то коли подавати форму 1 дф за 2 квартал 2016 року (до 21.04.2016 року ще працювала людина)?
Марина
31.08.2016
подскажите,пожалуйста,есть ли штраф за ошибку в ИНН в отчете 1 ДФ?нужно ли подавать уточнение и как правильно это сделать?
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.