Інформація по темі "" | Публікації по тегу
12.05.22
13582 6
Друкувати
Обране

Залишки продуктів харчування: передаємо та обліковуємо

На підставі рішення виконкому міської ради заклади освіти передали залишки продуктів харчування дитячому садку. Ці продукти садок використовує для харчування переселенців. Як організовувати передачу та отримання залишків продуктів харчування? Як показати такі операції в бухобліку?

У зв’язку з введенням воєнного стану переважна більшість закладів освіти припинили свою діяльність. Але в багатьох із них залишились продукти харчування. Як наслідок, постало цілком закономірне запитання щодо подальшої долі таких запасів. Безумовно, з метою недопущення псування продуктів харчування максимально злагоджено та оперативно мають діяти як очільники ОМС, так і керівники закладів освіти.

Організаційні питання

Крок 1. Моніторинг залишків продуктів харчування

Насамперед варто провести перевірку всіх продуктів харчування в харчоблоці та на складі закладу освіти. При цьому доцільно встановити фактичну наявність продуктів харчування, їх стан та перевірити умови зберігання. Також необхідно виявити і відокремити зіпсовані продукти, ті, строк придатності яких добігає кінця, та продукти, яким не загрожує псування найближчим часом. Проведення такого огляду виконують з урахуванням вимог п.п. 4 п. 4 розд. ІІІ Положення № 879*.

Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затверджене наказом Мінфіну від 02.09.2014 № 879.

Зазвичай за результатами такого обстеження складають акт довільної форми. У цьому документі доцільно зазначити найменування продуктів, одиницю виміру, їх фактичну кількість та стан на момент перевірки, а також кінцеву дату споживання згідно з рекомендаціями виробника.

За результатами перевірки стану і наявності продуктів харчування всі матеріали слід передати керівнику закладу освіти для вирішення їх подальшої долі.

Крок 2. Прийняття рішення про передачу продуктів харчування

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Платне користування сайту передбачає:
  • доступ до новин, статтей, довідників
  • безлімітні завантаження всіх бланків
  • відсутність реклами
60
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплати праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»



Коментарі
6
Тетяна
12.05.2022
А що робити коли продукти харчування втратили термін зберігання та зіпсувалися. Чи можна їх списати і утилізувати, як оформити?
EVGENIY Тетяна
16.06.2022
Не можна а нужно списати!
Тамара
08.06.2022
Підскажіть будь ласка якщо йде передача продуктів харчування в межах одного головного розпорядника. Обов'язково надавати Довідку в нат. формі до Казначейства чи достатньо рішення і передача йде згідно акту?
EVGENIY Тамара
16.06.2022
Внутрівідомча передача це не гуманітарка і не дарунок, ніякої довідки не треба
Олександра
25.06.2022
Здрастуйте, підкажіть як бути у такій ситуації. Я комірник у школі. Одразу після початку війни усі продукти які мали короткий термін дії були передані волонтерам на війну та лікарні для подальшого використання для приготування їжі. Директор сказала що документи будуть зроблені бухгалтером потім у процесі роботи. Через деякий час було передано масло для приготування їжі переселенців. Тепер бухгалтер вимагає від мене доповідну записку на продукти у яких закінчився термін дії а саме масло, лимони та твердий сир буцімто вони зіпсувалися...але ці продукти були передані масла на приготування їжі, лимони та сир волонтерам. Тож я не розумію чому я повинна писати доповідну, чи не буду я цапом відбувайло у цій ситуації. Дякую.
Аліна
04.08.2022
Доброго дня.
Списання продуктів харчування для осіб переселенців можна здійсники за актом який склали і ухвалили комісія ?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі