Інформація по темі "" | Публікації по тегу
30.03.23
6472 2
Друкувати
Обране

Зібрали комп власними силами: що в обліку?

Бюджетна установа зібрала (виготовила) власними силами системний блок для комп’ютера. Для цьому було використано запчастини, придбані за рахунок спецфонду, та комплектуючі, які залишились після списання іншого комп’ютера. Як показати в обліку такі операції?

Процес формування собівартості активів, створених (виготовлених) власними силами, має особливі правила, які розглянемо детальніше.

Правило 1. Формуємо первісну вартість створених активів

Первісною вартістю необоротних активів, виготовлених власними силами, є собівартість їх виробництва (виготовлення). пряму вказівку на це містить п. 4 розд. ІІ НП(С)БО 121*. При цьому собівартість виробництва (створення) активу складається з витрат, понесених на його виготовлення (створення), з урахуванням витрат, передбачених п. 5 розд. ІІ цього Стандарту.

Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 «Основні засоби», затверджене наказом Мінфіну від 12.10.2010 № 1202.

Які саме витрати слід вважати пов’язаними з виготовленням (створенням) комп’ютера власними силами? Ані НП(С)БО 121, ані Методрекомендації з обліку ОЗ* не містять переліку витрат, які слід включати до собівартості виготовлених основних засобів (далі — ОЗ) або інших необоротних матеріальних активів (далі — ІНМА). Тому вважаємо, що до собівартості виготовленого власними силами об’єкта необоротних активів доцільно включати передусім прямі витрати. Тобто ті, які безпосередньо пов’язані з процесом виготовлення певного об’єкта.

Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектору, затверджені наказом Мінфіну від 23.01.2015 № 11.

З огляду на це, до собівартості виробництва об’єкта ОЗ або ІНМА, виготовленого власними силами, слід відносити такі витрати, як:

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Платне користування сайту передбачає:
  • доступ до новин, статтей, довідників
  • безлімітні завантаження всіх бланків
  • відсутність реклами
70
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплати праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»



Коментарі
2
Наталія
30.03.2023
Не можу зрозуміти звідки в прикладі 163,00 грн, на які подається довідка про натуралку?
EVGENIY Наталія
30.03.2023
Дякую, що звернули увагу, була помилочка, вже виправили 😊
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×