Інформація по темі "" | Публікації по тегу
19.07.24
2016 0
Друкувати
Обране

Залишок благодійних коштів: на що можна витратити?

Чи можна витрачати залишок від благодійних коштів на будь-які цілі? Благодійні кошти надійшли минулого року на відшкодування витрат на електроенергію.

Отримання «благодійки» у грошовій формі

Отримання благодійної допомоги у грошовій формі цілком можливе.

Свого часу Кабмін постановою № 1222* затвердив Порядок отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування (далі — Порядок № 1222).

* Постанова КМУ «Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування» від 04.08.2000 № 1222.

Цим нормативним документом установлено вимоги до отримання, використання та обліку благодійної допомоги саме бюджетними установами.

При цьому благодійні внески можуть надходити як до каси установи, так і на її розрахунковий рахунок. Другий варіант наразі є більш поширеним.

Також зауважимо: надходження благодійної допомоги не має постійного характеру та не планується розпорядниками бюджетних коштів у своїх кошторисах.

З огляду на це, у разі фактичного отримання благодійної допомоги необхідно внести зміни до кошторису в частині спеціального фонду за власними надходженнями. Такою є вимога п. 49 Порядку № 228*.

* Порядок складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затверджені постановою КМУ від 28.02.2002 № 228.

Докладніше про це читайте у матеріалі «Благодійна допомога: оформлення та облік» // «Бюджетна бухгалтерія», 2023, № 28.

На що витратити залишок благодійних коштів?

Порядком № 1222 передбачено можливість отримання благодійних внесків у грошовій формі для потреб установ за напрямами видатків, визначеними благодійником.

ВАЖЛИВО!

Якщо благодійник не визначив конкретні цілі використання благодійного внеску, подальшу долю таких коштів вирішує керівник установи — бенефіціара допомоги

При цьому спрямовувати такі кошти слід відповідно до першочергових потреб, пов’язаних виключно з основною діяльністю установи. Цього вимагає п. 2 Порядку № 1222.

У випадку нашого читача благодійник чітко визначив напрямок використання благодійних коштів — покриття витрат на електроенергію.

Якщо з певних причин після витрачання благодійних коштів за напрямком, визначеним благодійником, утворився їх залишок, у такому разі слід письмово звернутися до благодійника з проханням визначити подальші цілі витрачання таких коштів або ж надати дозвіл на їх витрачання за розсудом керівника.

Ще раз наголошуємо: витрачати благодійні кошти слід саме на першочергові потреби установи.

Висновок

  • Залишок благодійних коштів можливо витрати на інші цілі, ніж були передбачені початково, тільки з дозволу благодійника, який ці кошти надав.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×