Інформація по темі "" | Публікації по тегу
12.04.16
13163 6
Друкувати
Обране

Індексуємо зарплату окремих категорій працівників: «дивимося в корінь» оновленої норми

Якщо у вашому полку прибуло, то обов’язково пригадайте про спеціальні приписи, установлені п. 102 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078 (далі — Порядок № 1078). Контингент прибулих може різнитися, але для зарплатної індексації тепер їх об’єднує одна норма. І незважаючи на видиму схожість загального правила, у його застосуванні є істотні нюанси. Про них зараз і розповімо.


Автор: Трохименко Людмила, заступник головного редактора (e-mail: l.trokhimenko@id.factor.ua)

З грудня минулого року в нормі п. 102 Порядку № 1078 повний «ребрендинг»: і за суттю, і за формою. Адже тепер вона охоплює не тільки переведених працівників, а й новоприйнятих, а також тих, що вийшли на роботу після декретної відпустки. Та й саме спецправило звучить абсолютно інакше.

З 1 грудня 2015 року в оновленому п. 102 Порядку № 1078 закріпили механізм обчислення індексу споживчих цін (ІСЦ) для таких працівників:

— переведених на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі чи організації, а також переведених на роботу на інше підприємство, в установу або організацію чи до іншої місцевості і у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці в разі продовження такими працівниками роботи;

— новоприйнятих;

— які вийшли з відпустки для догляду за дитиною до 3 років і після відпустки без збереження заробітної плати, передбачених законодавством про відпустки (зокрема, йдеться про відпустки для догляду за дитиною до 6 або 16 років згідно зі ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР).

Для таких категорій працівників обчислення ІСЦ для проведення індексації здійснюється з місяця, що настає за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку займає працівник.

Тобто для індексації зарплати такої аудиторії тепер

єдиний підхід і орієнтир — на місяць останнього підвищення окладу за посадою!

Це також означає, що тепер для випадків переходу на іншу посаду (на цьому ж підприємстві або від інших роботодавців) не має жодного значення зміна зарплати на новому місці роботи (її збільшення або зниження). На нове місце роботи не потрібно приносити довідки від екс-роботодавців після звільнення за переведенням.

Для нових працівників розрахунок ІСЦ не прив’язаний до місяця прийняття на роботу. Важливим є тільки факт підвищення посадових окладів за посадою.

Ми ретельно проаналізували всі істотні нюанси у застосуванні п. 102 Порядку № 1078. Для наочності та зручності у використанні представимо їх у таблиці нижче.

Важливо! Наші логічні міркування підкріплені й позицією фахівця Мінсоцполітики (див. с. 7 цього номера).

Подія / категорії працівників

Ключові індексаційні моменти: що врахувати

1

2

«Новачок»

У місяці прийняття за займаною посадою: — оклад збільшується або — це нова штатна посада

1. Індексації немає (у місяці прийняття).

2. Право на індексацію настане, коли ІСЦ перевищить новий поріг — 103 %.

3. Місяць підвищення (встановлення) окладу за посадою є базовим

Приймаємо на посаду, за якою оклад збільшували раніше

1. Індексація поточна (якщо настало право) від місяця останнього збільшення окладу.

2. «Новачок» не «успадкує» фіксовану індексацію, що була в попереднього працівника за цією посадою.

3. У місяці прийняття індексацію (поточну) нараховують пропорційно фактично відпрацьованому часу.

4. Залишається раніше визначений базовий місяць

«Переведений»

Переведення на іншу посаду (роботодавець той самий) або прийняття на роботу після звільнення за переведенням з іншого підприємства.

У місяці переведення за новою обійманою посадою:

За новою обійманою посадою:

— оклад збільшується

або

— це нова штатна посада

1. Індексації немає.

2. Право настане, коли ІСЦ перевищить новий поріг — 103 %.

3. Місяць підвищення (установлення) окладу за посадою є базовим

Переведення на вже існуючу посаду, за якою оклад збільшували раніше

1. Індексація може бути поточною* (якщо настало право) від місяця останнього збільшення окладу за посадою (на яку перевели).

2. У «переведеного» не зберігається його фіксована (або поточна) індексація, яку він отримував за попередньою посадою.

3. Залишається раніше визначений базовий місяць

* Якщо на новій посаді оклад менший, то протягом двох тижнів після переведення на нову посаду згідно зі ст. 114 КЗпП за працівником зберігається його середній заробіток. Тоді з метою індексації робочий час (дні або години) за період збереження середнього заробітку виключаємо з фактично відпрацьованого часу (виплати з середньої зарплати не індексують).

Екс-декретниця

У місяці виходу з декретної відпустки (для догляду за дитиною до 3 (6) років) на свою посаду:

Оклад збільшується

1. Можлива індексація = фіксована (за наявності) + поточна (від місяця останнього збільшення окладу за посадою).

2. Право на індексацію цього місяця визначають у результаті порівняльних розрахунків.

3. Індексацію нараховують пропорційно фактично відпрацьованому часу.

4. Місяць виходу на роботу є базовим

Оклад без змін

1. Індексація, що склалася = фіксована (за наявності) + поточна (від місяця останнього збільшення окладу за посадою).

2. Індексацію нараховують пропорційно фактично відпрацьованому часу

Істотні нюанси для індексаційної практики за «новачками», «переведеними» та екс-декретницями

Закріпимо озвучену відповідь на запитання, що надійшло до нашої редакції.

Приклад. У результаті реорганізації на підприємстві з 01.12.2015 р. зі штатного розпису було виведено посаду «перший заступник начальника» і введено посаду «заступник начальника служби — головний інженер» з тими самими посадовими обов’язками та окладом. У наказі зазначено: «Переведено на посаду… згідно із заявою». Як у цьому випадку виплачуватиметься індексація працівнику у грудні та наступних місяцях, якщо в нього була фіксована сума індексації в розмірі 915 грн.?

Для розрахунку індексації працівнику, якого у грудні 2015 року перевели на нову посаду, використовуємо новий п. 102 Порядку № 1078.

Для нової посади виплата фіксованої індексації (915 грн.) у цьому випадку не має значення. Орієнтир для нарахування поточної індексації у грудні-2015 — виключно на місяць останнього підвищення окладу за посадою заступника начальника служби (новою посадою). Якщо аналогічна посада вже існувала у штатному розписі і підвищення окладу у грудні-2015 за нею не було, то індексацію за грудень визначимо так: у нашій індексаційній таблиці шукаємо коефіцієнт навпроти місяця останнього підвищення окладів за цією посадою.

Якщо це нова посада (раніше у штатному розписі заступників начальника служби взагалі не було), то ІСЦ обчислюють з місяця, що настає за місяцем переведення на нововведену посаду, тобто в таблиці орієнтиром буде грудень-2015.

Отримуємо, що зарплата такого працівника за грудень-2015 і січень — березень 2016 року не індексується.

Така сама ситуація буде, якщо посада заступника начальника вже існувала, але підприємство підвищило оклади всім у грудні-2015, тоді орієнтиром для подальшої індексації для переведеного працівника також буде грудень-2015.

Висновки:

— Якщо починаючи з 1 грудня 2015 року працівник належить до однієї з категорій: новоприйнятих, переведених на іншу роботу на тому самому підприємстві або ж від іншого роботодавця, які вийшли на роботу після відпустки для догляду за дитиною, — з метою індексації його зарплати застосовуємо оновлену норму — п. 10Порядку № 1078.

— Базовим місяцем для нарахування індексації буде місяць, в якому відбулося підвищення тарифної ставки (окладу) за посадою, яку зараз займає співробітник.

— Якщо посада нова, то базовим місяцем буде місяць введення посади (установлення окладу) до штатного розпису підприємства.

 

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Оплата праці»коментарі
(6)
Надія
12.04.2016
Дуже цікаво виходить!!!! Працівники, які працювали протягом 2015 р. і раніше залишилися у 2016 р. з голим окладом!!!!! А працівник, який вийшов з декректної відпустки у січні 2016 р. отримує індексацію по повній програмі((((((((((((. Де є справедливість?????
Галина
12.04.2016
Все одно не зрозуміло, чому базовий місяць - грудень 2015, а не січень 2016р.
Коля
15.04.2016
Ереба дивитися дійсно в корінь: не тарифи і ціни зростають, а знецінюються українські гроші -- лише зовні це виглядає як підвищення цін і тарифів.
Коля Коля
15.04.2016
Знецінення грошей -- це не що інше, як тихий грабунок людей владою, оскільки українських грошей влада може надрукувати скільки завгодно.
Роман
07.06.2016
наша влада робить тільки гірше. для чого було міняти п 10.2, вони тільки погіршили сутуацію для переведених працівників!!!
Роман
07.06.2016
п 10.2 непродуманий, і прирівює переведеного працівника до новоприйнятого. а це неправильно!!!!
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн