Інформація по темі "" | Публікації по тегу
05.07.21
1239 0
Друкувати
Обране

«Чорнобильська» відпустка: алгоритм дій роботодавця

Страшна катастрофа на Чорнобильській АЕС прогриміла більше трьох десятиліть тому. Та пожинати її наслідки людство буде ще не одне століття. Потерпілі від аварії та учасники ліквідації її наслідків мають низку пільг та гарантій. Одна з них — додаткова оплачувана відпустка. Сьогодні розповімо, як діяти, якщо ваш працівник звернувся із проханням її надати.


Право на відпустку

Перш за все потрібно перевірити, чи має працівник право на «чорнобильську» відпустку. Таке право мають особи, віднесені до 1 і 2 категорій постраждалих (п. 22 ч. 1 ст. 20 і п. 1 ч. 1 ст. 21 Закону № 7961). Хто саме до них належить, визначено у ч. 1 ст. 14 Закону № 796.

1 Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.91 р. № 796-ХII.

• особи з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою;

• хворі внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу.

• учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які працювали у зоні відчуження:

• з моменту аварії до 1 липня 1986 року — незалежно від кількості робочих днів;

• з 1 липня по 31 грудня 1986 року — не менше 5 календарних днів;

• у 1987 році — не менше 14 календарних днів, а також потерпілі від Чорнобильської катастрофи;

• евакуйовані у 1986 році із зони відчуження (у тому числі особи, які на момент евакуації перебували у стані внутрішньоутробного розвитку, після досягнення ними повноліття);

• особи, які постійно проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення.

Підтвердженням права на додаткову відпустку є посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС або потерпілого від Чорнобильської катастрофи. Вони є одним із компонентів документального оформлення «чорнобильської» відпустки.

Далі поговоримо про це докладніше.

Документальне оформлення

Щоб оформити «чорнобильську» відпустку, слід виконати таки дії.

Отримайте заяву від працівника з проханням надати додаткову оплачувану відпустку. До заяви додається копія документа, що підтверджує право працівника на отримання такої відпустки, тобто «чорнобильського» посвідчення. Форму та порядок його видачі регламентує постанова № 5512.

2 Постанова Кабміну «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» від 11.07.2018 р. № 551.

Постанова № 551 набула чинності 25 липня 2018 року. Цим документом Кабмін уніс корективи у бланки «чорнобильських» посвідчень, а також затвердив нові їх зразки для окремих категорій потерпілих.

При цьому було встановлено контрольні дати:

до 01.01.2019 р. дозволили видавати посвідчення старого зразка;

до 01.01.2020 р. зобов’язали держадміністрації замінити посвідчення старих зразків на нові. Проте фактично процес заміни й досі триває. Крайній строк кілька разів переносили. Наразі — це 01.01.2022 р.

У результаті склалася ситуація, коли дійсними можуть вважатися і частина посвідчень «чорнобильців» старого зразка, і посвідчення нового зразка. І ті, й інші можуть підтверджувати право працівника на додаткову відпустку.

Видайте наказ про надання працівникові додаткової оплачуваної відпустки.

Відзначте у табелі обліку використання робочого часу період «чорнобильської» відпустки. Для цього можна використати буквений код «Ч» або цифровий — «10». Також можна затвердити власні позначення.

Тривалість відпустки

Законодавчо встановлена тривалість «чорнобильської» відпустки становить 14 робочих днів на рік (п. 22 ч. 1 ст. 20 і п. 1 ч. 1 ст. 21 Закону № 796). А в перерахунку в календарні дні16. Такого висновку Мінпраці дійшло розрахунковим шляхом (див. лист від 14.06.2006 р. № 206/13/116-06).

Отже, для оформлення використовуйте 16 к. дн.

Золоті правила надання

Відпустка працівнику-«чорнобильцю», по суті, є пільгою і компенсацією за шкоду, нанесену здоров’ю Чорнобильською катастрофою. Така відпустка не належить до щорічних. Її відносять до інших видів відпусток, установлених законодавством (ч. 2 ст. 4 Закону про відпустки).

Тому слід пам’ятати правила її надання (див. рис.).

Золоті правила надання «чорнобильської» відпустки

Відпускна «середня»

«Чорнобильська» відпустка є оплачуваною. Тому потрібно розраховувати й виплатити відпускні. Але їх фінансує держава.

Середню зарплату розраховуємо за загальними нормами відповідно до Порядку № 100. Після апґрейду цей документ містить припис, що він застосовується для надання працівникам усіх видів відпусток, передбачених законодавством (крім відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами). А отже, безсумнівно, застосовуємо Порядок № 100 до додаткової відпустки працівника-«чорнобильця».

Відпускні обчислюємо виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки.

Правила розрахунку відпускних ви можете знайти у журналі «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 20, с. 27; № 21, с. 15.

Для виплати «чорнобильських» відпускних діє загальний строк — не пізніше ніж за три календарних дні до початку відпустки. При цьому слід пам’ятати, що фінансування надходить від органів соцзахисту. Тож потрібно дещо врахувати. Докладніше про це — далі.

Фінансування

Як ми вже сказали, витрати на «чорнобильську» відпустку бере на себе держава. Посередником виступають органи соцзахисту населення. Саме до них слід звертатись для отримання фінансування. І подбати про це варто заздалегідь: щоб отримати фінансування у наступному бюджетному році, необхідно зареєструватися у поточному році. Розглянемо все поетапно.

Реєстрація в органі соцзахисту

Реєструватися потрібно щороку не пізніше ніж за два місяці до початку бюджетного року. При реєстрації до органу соцзахисту треба подати такий пакет документів (абз. 1 п. 6 Порядку № 9363):

3 Порядок використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджений постановою КМУ від 20.09.2005 р. № 936.

• відомості про установу з визначенням кількості постраждалих осіб за категоріями одержувачів компенсацій і допомоги певних видів — Паспортом даних підприємства за формою № 2, затвердженою наказом № 9284;

4 Наказ Мінсоцполітики «Про затвердження типових форм документів» від 22.06.2018 р. № 928.

• списки громадян із зазначенням прізвища, імені і по батькові, категорії, серії і номера посвідчення, місця проживання (перебування), ідентифікаційного номера кожного;

• графік відпусток працівників-«чорнобильців» (звичайні щорічні та інші відпустки включати не потрібно);

• розрахунок витрат на додаткові відпустки на наступний бюджетний рік. Враховуйте не лише «чисту» суму відпускних, а й ПДФО, ВЗ та ЄСВ.

Усі ці відомості подаємо тільки на «чорнобильців», які працюють в установі за основним місцем роботи і підтвердили свій статус документально (відповідним посвідченням).

ВАЖЛИВО!

У разі зміни наданої інформації обов’язково повідомте про це орган соцзахисту не пізніше 20-го числа місяця, що настає за місяцем змін

Тут йдеться про зміни як щодо самої установи (назви, місцезнаходження, розрахункових рахунків для перерахування коштів), так і стосовно працівників-«чорнобильців» (їх списку, графіків відпусток тощо).

Тож якщо мають місце такі зміни, не зволікайте та надайте уточнення до органу соцзахисту. Це дозволить уникнути проблем із фінансуванням.

Отримання фінансування

Для отримання фінансування з бюджету необхідно до 25-го числа місяця, за який проводять нарахування «чорнобильських» відпускних, подати до органу соцзахисту такі документи (абз. 4 п. 6 Порядку № 936):

• Розрахунок видатків (сума відпускних і нарахованого на неї ЄСВ), понесених у зв’язку з «чорнобильською» відпусткою, за формою № 3, затвердженою наказом № 928;

• реєстр одержувачів компенсаційних виплат із зазначенням прізвища, імені та по батькові, категорії, номера посвідчення, ідентифікаційного номера, відомостей про нараховані виплати, суму компенсацій.

Органи соцзахисту перевіряють, реєструють, обліковують розрахунки та подають органам Казначейства платіжні документи для здійснення відповідних видатків, що провадяться в установленому законодавством порядку.

УВАГА!

Порядком № 936 не передбачено відшкодування уже здійснених витрат на «чорнобильські» відпустки (лист Мінсоцполітики від 10.10.2019 р. № 136/0/205-19)

Це означає, що, виплативши відпускні за власний кошт, отримати відшкодування згодом не вийде. І це особливо суттєво для бюджетних установ. Адже, порушивши зазначене правило, можна «нарватися» на нецільове використання коштів. Що за це «світить» — читайте у кінці статті.

Як же тоді укластися у строки: виплатити відпускні за три дні до початку відпустки і встигнути отримати на це кошти? Маємо для вас пораду: узгоджуйте з працівником час «чорнобильської» відпустки так, аби її початок припадав на кінець місяця.

Пояснимо. Із термінів фінансування «чорнобильської» відпустки визначено лише те, що документи слід подати до 25-го числа місяця, за який нараховують відпускні. Строки перерахування коштів не встановлено. Тому можна зробити так: працівник бере «чорнобильську» відпустку, починаючи з останніх днів місяця, а документи на її фінансування подайте у перших числах цього місяця. Тоді буде максимум часу (майже місяць), аби отримати кошти і вчасно виплатити відпускні працівникові.

Оподаткування

ЄСВ. Сума «чорнобильських» відпускних входить до фонду оплати праці у складі додаткової зарплати як оплата за невідпрацьований час (абз. 5 п.п. 2.2.12 Інструкції № 55). Отже, вона включаються до бази нарахування ЄСВ відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ.

5 Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату України від 13.01.2004 р. № 5.

Також про це свідчить норма п. 7 розд. 1 Переліку № 11706. Це підтвердили й фахівці ДФСУ у листі від 29.09.2016 р. № 21108/6/99-99-13-02-03-15 (ср. USER_SHOW_ID).

6 Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений постановою КМУ від 22.12.2010 р. № 1170.

Отже, ЄСВ на «чорнобильські» відпускні слід нараховувати за загальною ставкою — 22 %. Якщо працівник-чорнобилець має інвалідність, тоді застосовуйте ставку 8,41 %.

Нагадаємо: ставка 8,41 % діє з дати встановлення групи інвалідності, але не раніше одержання роботодавцем завіреної копії довідки до акта огляду МСЕК, і по дату скасування інвалідності на підставі рішення цієї комісії.

ПДФО та ВЗ. Сума «чорнобильських» відпускних оподатковується ПДФО в загальному порядку згідно з п.п. 164.2.1 ПКУ. А отже, такі виплати одночасно є об’єктом оподаткування ВЗ (п. 161 підрозд. 10 розд. XX ПКУ).

Пам’ятайте про ПСП. Право на «підвищену» пільгу мають особи, віднесені до 1 або 2 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, включаючи осіб, нагороджених грамотами Президії Верховної Ради УРСР у зв’язку з їх участю в ліквідації наслідків катастрофи. У 2021 році розмір такої ПСП становить 1702,50 грн, а максимальний місячний дохід, що дає на неї право, — 3180 грн (п.п. «в» п.п. 169.1.3 ПКУ).

Звітність. В об’єднаному звіті з ЄСВ, ПДФО та ВЗ додаткову відпустку працівнику-«чорнобильцю» відображайте так само, як і звичайну щорічну відпустку.

Бухоблік

На відміну від порядку оподаткування, порядок обліку «чорнобильських» відпускних не має практично нічого спільного з обліком звичайних відпускних.

Це й зрозуміло, адже за своєю суттю перші фактично є компенсаційними виплатами громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. А от другі — це заробітна плата працівника за час його відпустки.

ВАЖЛИВО!

Бюджетні установи не планують видатку на виплату допомоги і компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у своїх кошторисах

З огляду на це, при нарахуванні таких виплат та надходженні коштів для їх здійснення ні доходи, ні витрати показувати в обліку не треба.

Ба більше, і кошти, отримані для проведення зазначених виплат, і розрахунки за цими платежами слід відокремити в бухобліку від інших операцій. Зокрема, для обліку надходжень грошових коштів на здійснення «чорнобильських» виплат варто застосовувати субрахунок 2314 «Інші рахунки в Казначействі».

При цьому облік розрахунків за надходженнями на виплату допомоги і компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, слід вести за субрахунком 6414 «Розрахунки за спеціальними видами платежів».

Безпосередньо інформацію про розрахунки за виплатами працівникам відображайте за загальним правилом на субрахунку 6511 «Розрахунки із заробітної плати». Порядок відображення «чорнобильських» виплат на рахунках бухобліку прописано в пп. 8.14 — 8.17 Типової кореспонденції. Як правильно відобразити ці операції в бухобліку, покажемо на умовному прикладі.

Приклад. Працівник бюджетної установи — особа з інвалідністю з числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи (категорія 1) — звернувся із заявою про надання йому додаткової оплачуваної відпустки з 25.06.2021 р. на 16 календарних днів.

Згідно з розрахунком розмір середньоденної зарплати працівника для оплати додаткової відпустки становить 181,27 грн. Таким чином, працівнику було нараховано заробітну плату за відпрацьовані дні червня та «чорнобильські» відпускні у сумі 2900,32 грн. На суму цих відпускних нараховано ЄСВ (8,41 %) — 243,92 грн, а також утримано ПДФО (18 %) — 522,06 грн та ВЗ (1,5 %) — 43,50 грн.

Сума до виплати працівнику — 2334,76 грн (2900,32 - 522,06 - 43,50).

Бюджетна установа підготувала і надала до органу соцзахисту розрахунок видатків, понесених у зв’язку з «чорнобильською» відпусткою, та реєстр одержувачів компенсаційних виплат. Усі документи надано заздалегідь з метою отримання фінансування до початку відпустки працівника.

Відпускні виплачено працівнику 22.06.2021 р. шляхом перерахування коштів на його картковий рахунок. Одночасно установою було сплачено ЄСВ та перераховано ПДФО і ВЗ.

№ з/п

Зміст господарської операції

Кореспонденція субрахунків

Сума, грн

№ м/о

дебет

кредит

1

Нараховано відпускні за час додаткової «чорнобильської» відпустки

6414

6511

2900,32

5

2

Нараховано ЄСВ

6414

6313

243,92

5

3

Утримано ПДФО з відпускних

6511

6311

522,06

5

4

Утримано ВЗ з відпускних

6511

6311

43,50

5

5

Надійшли кошти на рахунок установи для виплати «чорнобильських» відпускних (2900,32 грн + 243,92 грн)

2314

6414

3144,24

2*

6

Сплачено ЄСВ

6513

2314

243,92

2*, 5

7

Перераховано відпускні на картковий рахунок працівника

6511

2314

2334,76

2*, 5

Одночасно перераховано:

• ПДФО

6311

2314

522,06

2*, 5

• ВЗ

6311

2314

43,50

2*, 5

* За кожним реєстраційним (іншим, поточним) рахунком, відкритим на установи в органах Казначейства, необхідно складати окремі накопичувальні відомості. При цьому меморіальні ордери слід нумерувати №№ 2-1, 2-2, 2-3 тощо.

І ще один важливий нюанс. Якщо раптом так сталося, що «чорнобильські» відпускні нарахували, але на кінець звітного періоду не виплатили, не забудьте показати таку заборгованість у бюджетній звітності. А конкретно, її суму слід зазначити у Довідці про дебіторську та кредиторську заборгованість за операціями, які не відображаються у формі № 7д, № 7м «Звіт про заборгованість за бюджетними коштами» (додаток 20 до Порядку № 44) за кодом рядка 011. Цю форму подаємо за підсумками звітного кварталу та року.

Відповідальність

Якщо роботодавець відмовить у наданні «чорнобильської» відпустки, це може бути розцінено як порушення трудового законодавства. У такому разі установі загрожує штраф у розмірі однієї мінзарплати (абз. 9 ч. 2 ст. 265 КЗпП), а її посадовим особам — адмінштраф у загальному випадку в розмірі від 510 до 1700 грн (ст. 41 КУпАП).

«Чорнобильські» виплати здійснюються за рахунок бюджетних коштів. Контроль за цільовим використанням таких коштів проводять посадові особи Мінсоцполітики, Держаудитслужби, обласних і Київської міської адміністрацій у межах їх компетенції (п. 16 Порядку № 936).

За нецільове використання бюджетних коштів на посадових осіб установи може бути накладено штраф від 1190 до 1445 грн (ст. 16412 КУпАП). Також нецільове використання бюджетних коштів є порушенням бюджетного законодавства (п. 24 ч. 1 ст. 116 БКУ). Установі-порушнику це загрожує застосуванням таких заходів впливу, як:

зупинення операцій з бюджетними коштами (п. 2 ч. 1 ст. 117 БКУ);

призупинення бюджетних асигнувань — припинення повноважень на взяття бюджетного зобов’язання на відповідну суму на строк від одного до трьох місяців до кінця поточного бюджетного періоду (п. 3 ч. 1 ст. 117 БКУ);

зменшення бюджетних асигнувань — позбавлення повноважень на взяття бюджетного зобов’язання на відповідну суму до завершення поточного бюджетного періоду (п. 4 ч. 1 ст. 117 БКУ).

Утім, це доволі песимістичний сценарій перебігу подій. На практиці ж контролюючі органи здебільшого застосовують до порушників бюджетного законодавства такий захід впливу, як попередження. Звісно, невід’ємною частиною останнього є вимога усунення порушення (п. 1 ч. 1 ст. 117 БКУ). До речі, зробити це слід протягом 30 календарних днів.

У будь-якому разі краще взагалі не допускати таких порушень. Тож проводьте виплату «чорнобильських» відпускних вчасно й виключно за рахунок коштів, спеціально виділених на ці цілі з держбюджету.

ВИСНОВКИ

• Право на додаткову відпустку зі збереженням заробітної плати мають особи, віднесені до 1 і 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

• Тривалість «чорнобильської» відпустки становить 14 робочих (16 календарних) днів на рік

• «Чорнобильські» відпускні слід обчислювати виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки

• Відпускні за період «чорнобильської» відпустки виплачує роботодавець, але не за власний кошт, а за рахунок коштів держбюджету

• Суми «чорнобильських» відпускних підлягають оподаткуванню ЄСВ, ПДФО та ВЗ у загальному порядку

• При нарахуванні таких відпускних та надходженні коштів для їх виплати ані доходи, ані витрати відображати в обліку не потрібно

Крот Юлія

Бюджетна бухгалтерія, липень, 2021/№ 25

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.