Інформація по темі "" | Публікації по тегу
22.07.21
1749 0
Друкувати
Обране

Перейменовуємо посаду у зв'язку зі зміною обов'язків працівника

Бувають ситуації, коли під час трудової діяльності змінюються посадові обов'язки працівника. Як наслідок, доводиться вносити зміни до назви посади, зазначеної в кадровій документації. Як правильно це зробити?

Переведення на іншу посаду

Якщо відбувається переведення працівника з однієї посади на іншу у зв’язку зі зміною його трудової функції, то тут слід чітко розуміти, що ви маєте справу зі зміною істотних умов праці працівника.

І про це працівника потрібно повідомити не пізніше ніж за 2 місяці (ч. 3 ст. 32 КЗпП)*.

* Детальніше про переведення читайте в статтях «Переведення працівників: різновиди та правила», «Особливості переведення в держслужбі та ОМС» // «ОП», 2021, № 6, с. 8 і с. 13.

Ну а якщо ви не хочете чекати і працівник не заперечує проти переведення, тоді діємо таким чином.

Вводимо нову посаду до штатного розпису, видавши відповідний наказ (розпорядження).

Отримуємо від працівника заяву з проханням перевести його на нову посаду.

Видаємо наказ (розпорядження) про переведення працівника зі старої посади на нову.

Виключаємо зі штатного розпису стару посаду (штатну одиницю, яку обіймав працівник), видавши відповідний наказ (розпорядження).

Вносимо запис про переведення до трудової книжки працівника.

Робимо це так:

• у графі 1 ставимо порядковий номер запису;

• у графі 2 зазначаємо дату, з якої працівника перевели;

• у графі 3 пишемо «Переведений на посаду (вказуємо нову посаду) до такого-то цеху, відділу, підрозділу, на дільницю, виробництво»;

• у графі 4 наводимо назву, дату та номер документа (наказу (розпорядження)), на підставі якого вносимо запис.

Вносимо зміни до кадрових документів.

Переведення на іншу посаду обов’язково слід відобразити в додатку Д5 об’єднаного Податкового розрахунку.

А якщо не дотримуватися Класифікатора?

У разі невідповідності назв посад Класифікатору професій усе, що може вам загрожувати, — це припис і «робота над помилками». Якщо виправите порушення у строк, установлений у приписі, то штрафів не буде.

У протилежному разі роботодавцю може загрожувати штраф за порушення інших вимог законодавства про працю в розмірі однієї мінімальної зарплати, а в разі повторного вчинення такого ж порушення протягом року — у розмірі двох мінімальних зарплат (абз. 9, 10 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

На винних посадових осіб може бути накладений адмінштраф за ч. 1 ст. 41 КпАП.

Біляєва Олена

Оплата праці, липень, 2021/№ 14/1 спецвипуск

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі