Інформація по темі "" | Публікації по тегу
29.04.21
6457 0
Друкувати
Обране

Робота у день вибуття/прибуття та відрядження у вихідний

Здається, вже всі бухгалтери вздовж та впоперек вивчили Інструкцію № 591. Але запитань про оформлення відрядження не меншає. У сьогоднішній статі ми зібрали найпопулярніші запитання про роботу у день вибуття/прибуття та ситуації, коли час відрядження припав на вихідні, свята. Тож отримуйте зручну шпаргалку із цієї теми!


1 Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.98 р. № 59.

Робота у день вибуття/прибуття

Чи повинен працівник у день виїзду у відрядження виходити на роботу?

Головний документ про відрядження — Інструкція № 59. Проте чіткої відповіді на це запитання вона не надає.

Пункт 12 розд. І Інструкції № 59 лише зазначає, що питання виходу працівника на роботу в день вибуття у відрядження та в день прибуття з відрядження регулюється правилами внутрішнього трудового розпорядку.

Тут слід враховувати, що згідно з п. 7 розд. І Інструкції № 59 при відправленні транспортного засобу до 24-ї години включно днем вибуття у відрядження вважається поточна доба, а з 00:00 години та пізніше — наступна доба. Якщо станція, пристань, аеропорт розташовані за межами населеного пункту, де працює відряджений працівник, у строк відрядження зараховується час, який потрібний для проїзду до станції, пристані, аеропорту. Аналогічно визначається день прибуття відрядженого працівника до місця постійної роботи.

Отже, формулюючи умову щодо виходу на роботу у день вибуття/прибуття, доцільно буде врахувати час відправлення (прибуття) транспорту. Адже якщо, наприклад, поїзд відправляється о 22:30, то в працівника є достатньо часу і щоб попрацювати, і щоб зібратись у дорогу. Так само й прибути до місця роботи працівник може, наприклад, о 6:15, тобто до початку робочого дня.

Різноманітних ситуацій може бути чимало. Тому цей момент слід закріпити у «внутрішньому» документі установи. Наприклад, можна використати таке формулювання:

«Працівник може не виходити на роботу:

  • у день вибуття у відрядження за домовленістю із безпосереднім керівником або якщо час відправлення поїзду, літака, автобусу (іншого транспорту) до місця відрядження (пересадочного пункту) припадає на 13:00 та пізніше;
  • у день прибуття з відрядження за домовленістю із безпосереднім керівником або якщо час прибуття поїзду, літака, автобуса (іншого транспорту) до місця постійної роботи припадає на 11:00 та пізніше.»

Якщо ж питання виходу на роботу в день відрядження правилами внутрішнього трудового розпорядку не врегульовано, то в кожному конкретному випадку рішення має прийняти керівник установи.

Не зайвим буде зафіксувати таке рішення документально, наприклад, у наказі про відрядження.

УВАГА!

Дні вибуття/прибуття табелюють та оплачують за правилами відрядження. Навіть якщо у цей день працівник працював.

Дня вибуття/прибуття у Табелі обліку робочого часу зазначаються під літерним кодом «ВД» або числовим «07».

За такі дні відрядження за працівником зберігається місце роботи. Йому в загальному порядку нараховується оплата та добові.

Отже, навіть якщо транспорт відправляється о 23:50, то формально працівник у цей день перебуває у відрядженні. І якщо питання виходу на роботу в день вибуття/прибуття документально не врегульовано, то примушувати працювати працівника не варто.

Працівник працював у день виїзду у відрядження. Як правильно оплатити такий день: як роботу чи як відрядження?

Відповідно до ст. 121 КЗпП за відрядженими працівниками зберігається протягом усього часу відрядження місце роботи (посада). Оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.

Тому навіть якщо працівник буде працювати у день вибуття у відрядження та у день прибуття з нього, оплата праці за такі дні здійснюється тільки як за відрядження відповідно до ст. 121 КЗпП. Жодної додаткової оплати за відпрацьований час нараховувати не потрібно.

Правила виходу у день вибуття/прибуття не прописані. Чи можна звільнити працівника за прогул, якщо він не з’явився у такий день на роботі?

Відповідно до п. 4 ст. 40 КЗпП можна розірвати трудовий договір з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (у тому числі у випадку відсутності на роботі більше 3 годин протягом робочого дня) без поважних причин.

Якщо працівник у такий день не з’явиться на роботі, то це не можна вважати прогулом. Аргумент: правила виходу на роботу у день вибуття/прибуття не встановлені. Загальних законодавчих норм, які б зобов’язали у цей день працівника працювати, також немає. До того ж день вибуття/прибуття оформлений як відрядження. Розцінювати невихід на роботу як прогул і, відповідно, звільняти його за це немає підстав.

Відрядження у вихідні

Вихідний, святковий (неробочий день) припав на день вибуття/прибуття або на день роботи у відрядженні. Чи потрібно надавати інший день відпочинку?

Тут потрібно чітко розділяти:

  • у вихідний день працівник їде у відрядження або ж повертається з нього;
  • дорога чи саме робота у вихідний;
  • робота у вихідний день «приймаючої» сторони, який є робочим чи вихідним днем за графіком «своєї» сторони.

Усі ці ситуації ми зібрали у таблиці нижче.

Працівник працює на умовах неповного робочого тижня. У свій вільний від роботи день він їде у відрядження (повертається з нього) та/або працює у відрядженні. Чи потрібно йому компенсувати такий день?

Фахівці Мінсоцполітики та Мінфіну доходять висновку, що вільний від роботи день можна прирівнювати до вихідного. А отже, на їх думку, якщо працівник у такий день перебуває у дорозі або безпосередньо працює у відрядженні, то він має право на компенсацію.

Робота у день вибуття/прибуття та відрядження у вихідний

День вибуття/прибуття — вихідний (святковий, неробочий)

Працівник відбуває у відрядження у вихідний день

Після повернення з відрядження йому надається інший день відпочинку. Це обов’язок роботодавця

п. 10 розд. І Інструкції № 59

Працівник повертається з відрядження у вихідний день

Працівникові може надаватися інший день відпочинку. Це право роботодавця

п. 11 розд. І Інструкції № 59

Працівник відбуває/повертається у вихідний (святковий, неробочий день) і в наказі не сказано, що цей день є його робочим днем

Оплачувати такий вихідний (святковий, неробочий) день в подвійному розмірі не потрібно. Адже коли він лише перебуває у дорозі, то фактично не здійснює свої посадові обов’язки в такий день. Тобто не залучається до роботи. Тому тут не йдеться про компенсацію за роботу у вихідний (святковий, неробочий) день згідно зі ст. 72 КЗпП. За такий день йому виплатять лише добові

лист Мінсоцполітики від 07.11.2013 р. № 998/13/155-13

Робота у вихідний, святковий, неробочий день

Працівник спеціально направлений для роботи у його вихідний день

Компенсація за роботу в цей день виплачується відповідно до чинного законодавства. Тобто працівнику здійснюються виплати у розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад, оскільки робота провадилася з перевищенням місячної норми в його вихідний день

п. 9 розд. I Інструкції № 59, ст. 107 КЗпП

Працівник спеціально направлений для роботи у вихідний день «приймаючої» установи, але робочий день «рідної» установи

На працівника, який перебував у відрядженні, поширюється режим робочого часу тієї установи (організації), до якої він направлений. Але оплата періоду відрядження проводиться за усі робочі дні за графіком, установленим за місцем постійної роботи. Тому подвійна оплата не проводиться

пп. 8 і 13 розд. I Інструкції № 59

Працівник працював у відрядженні у святковий (неробочий) день, який за постійним місцем роботи для нього був:

• робочим днем

Оплата проводиться у розмірі одинарної годинної або денної ставки понад оклад.

п. 9 розд. I Інструкції № 59, ст. 107 КЗпП

• святковим (неробочим)

Оплата проводиться у розмірі подвійної часової або денної ставки понад оклад, якщо робота провадилася понад його місячну норму

пп. 8 і 13 розд. I Інструкції № 59

Неповний робочий тиждень

Працівник відбуває* у відрядження у вільний від роботи день

За рішенням керівника працівнику можна надати інший день відпочинку, як це передбачено у випадку відбуття у відрядження у вихідний день

лист Мінфіну від 24.06.2020 р. № 08030-16/К-605/5/1576

Працівник працює у відрядженні у свій вільний від роботи день

Оплата за роботу в ці дні може компенсуватися за згодою сторін наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі відповідно до ст. 72 КЗпП

лист Мінсоцполітики від 12.02.2018 р. № 238/0/101-18/284

* Вочевидь, у ситуації із прибуттям із відрядженням можна діяти аналогічно.

 

Жиленко Катерина, експерт з питань оплати праці

БЮДЖЕТНА БУХГАЛТЕРІЯ ВЕРЕСЕНЬ, 2020/№ 35

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн