Інформація по темі "" | Публікації по тегу
22.07.21
229 0
Друкувати
Обране

Щодо визначення страхового стажу

Лист від 30.06.2021 р. № 3608/0/290-21/45

Управління нагляду Міністерства соціальної політики розглянуло лист редакції газети «Оплата праці» та повідомляє.

Відповідно до статті 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» страховий стаж — період (строк), протягом якого особа підлягала соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється в місяцях за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Водночас зазначаємо, що Порядком заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. № 4 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 р. № 773, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.12.2020 р. за № 1304/35587), передбачено щоквартальне подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Розрахунок).

При цьому в разі необхідності призначення застрахованим особам матеріального забезпечення передбачено подання Розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий», у додатках якого наявна інформація щодо призначення застрахованим особам матеріального забезпечення, страхових виплат.

Разом з цим повідомляємо, що листи міністерств не є нормативно-правовими актами та мають інформаційно-рекомендаційний характер.

Заступник начальника Управління — начальник відділу Олена БОБРИК

Оплата праці, липень, 2021/№ 14

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цеКоментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×