Інформація по темі "" | Публікації по тегу
26.08.21
274 0
Друкувати
Обране

Співбесіда з кандидатом на посаду: оцінюємо особистісні якості

Був у мене випадок на початку професійного шляху: разом із керівником однієї компанії ми підбирали підлеглого йому співробітника. У призначений час зустрічаємося втрьох — керівник, кандидат і я. Знайомлю керівника і кандидата. І на третій хвилині співбесіди вони починають сваритися. Не вести цікавий діалог, а саме лаятися. Такою була вся співбесіда. Роботу людина не отримала. І враження у всіх трьох сторін залишилися неоднозначними. Поговоримо про те, як уникнути подібних ситуацій й оцінювати особистісні якості.


Якщо в компанії є фахівець, який відповідає за пошук нових працівників (HR-менеджер або рекрутер), то головне його завдання в процесі підбору потрібного співробітника — оцінити його мотивацію, стресостійкість, тип мислення. Вивчити емоційний стан — чи не вигоріла людина професійно, чи не токсичне її ставлення до колег. Зрозуміти, чи відповідає людина корпоративній культурі компанії. Якщо HR-а немає або в підборі допомагає кадрова агенція, вивчіть усі ці якості на тому рівні, на якому можливо.

Запитання, про які час забути

Почнемо від зворотного. Є запитання, які або вже стали частиною анекдотів на ринку праці, або перетинають особисті кордони поки ще не знайомої людини, або не мають сенсу.

1. Ким ви бачите себе через 5 — 10 років? Ринок праці змінюється досить швидко. Ми живемо в епоху, коли людина проходить курси й змінює вид діяльності за рік. Не всі люди планують своє життя на 5 — 10 років уперед. Якщо це запитання про те, чи працюватиме людина в професії довго, послухайте, що вона говорить про те, що здається невивченим у професії.

2. Чому ви обрали саме нас? Імовірніше, кандидат надіслав своє резюме не тільки на вашу вакансію. І, можливо, ще не дивився сайт або не вивчав інформацію про компанію. Він активно шукає роботу і ви зустрілися, щоб зрозуміти, чи підходите ви один одному як претендент на посаду та роботодавець.

3. Чому ми повинні обрати саме вас? Знову ж, ринок праці виглядає наразі так, що обирає не лише роботодавець, а й кандидат відвідав низку співбесід, перш ніж прийти до вас. Можливо, якась компанія вже запропонувала йому роботу й він порівнює та обирає. Тому якщо ви хочете дізнатися, чи приваблива ваша компанія для кандидатів, так і запитайте: наскільки наша пропозиція приваблива для вас? Чи є щось, що викликає сумніви? Чи є інші актуальні пропозиції? Що в цих пропозиціях найпривабливіше? Так ви дізнаєтеся, наскільки цікава ваша компанія як роботодавець, ще й мотивацію кандидата почуєте — привертає увагу рівень компенсації, зручність розташування офісу, додаткові пільги тощо.

4. Хто ви за гороскопом? Навряд це буде основним фактором, за яким ви обираєте підлеглого. Тому подумайте, які якості вам важливі в людині як керівнику, й запитайте про них.

5. Запитання без розуміння «щоб що?». Не варто ставити запитання, якщо ви не розумієте, що з його допомогою ви хочете з’ясувати. Такі запитання збільшують тривалість співбесіди, але в них немає цінності. Вони не наближають до розуміння, підходить людина чи ні.

Три інструменти для оцінки особистісних якостей

Є кілька видів інтерв’ю, не обов’язково обирати лише один. Навіть краще, якщо ви побудуєте бесіду, використовуючи запитання різного типу.

1. Біографічне інтерв’ю. Тут зрозуміло з назви. Є резюме кандидата, ви його прочитали до співбесіди й зрозуміли, якої інформації про професійний шлях не вистачає: причини звільнення з попередніх місць роботи, періоди роботи, які завдання виконував, працював один або в команді, як краще для нього і чому?..

2. Кейсове інтерв’ю. На мою думку, дає найбільш об’єктивну інформацію про патерни (моделі) поведінки людини в різних ситуаціях. Розберемо на прикладі. Ви знаєте, що на вакантній посаді людині доведеться працювати одночасно над різними завданнями та швидко переключати увагу. І важливо з’ясувати її здатність до цього. Запропонуйте подумати над такою ситуацією: ось у вас одночасно 3 — 4 завдання з короткими строками виконання. Як побудуєте роботу, що допоможе впоратися з усіма завданнями?

Підготуйте 1 — 2 ситуації, які виникають у роботі або в яких ви хочете бачити певну поведінку у співробітника, і запропонуйте подумати про те, як людина діятиме.

3. Проєктивне інтерв’ю. Чудовий спосіб ставити запитання, на які люди часто дають соціально схвалювані відповіді. Наприклад, якщо ви запитаєте прямо про особисті якості, людина, імовірніше, назве парочку позитивних. Але якщо ви запитаєте: у вас велике коло спілкування? Є друзі? Якби хтось із друзів сидів тут, якими б трьома словами він вас описав? І ось ви вже більш точно розумієте, якою людина буде в комунікаціях. Через непрямі запитання розкривається більше інформації про особистість, оскільки психіка сприймає їх як безпечну ситуацію.

Рекомендації з минулих місць роботи людини

Вважаю, що в кожному випадку рекомендації не потрібні. Але є кандидати, щодо яких інформація з минулого місця роботи корисна. Якщо залишилися сумніви про правдивість сказаного кандидатом або думка ще однієї людини допоможе «скласти пазл» — рекомендації будуть доречними.

Якщо ви вирішили взяти рекомендації про людину, попередьте її про це або попросіть у неї контакти попередніх роботодавців. Коли телефонуєте за наданими контактами, назвіться, скажіть, що ви розглядаєте на посаду людину Х, яка раніше працювала з тим, кому ви телефонуєте. Не забирайте багато часу, запропонуйте формат «кілька запитань — кілька хвилин». Запитайте загалом про професіоналізм, особистісні якості людини. Про те, в чому ви сумніваєтеся в етичній формі.

Найкраще запитання в цьому разі: якби ви розглядали цю людину до себе повторно на роботу, ви б її взяли?

Упередження та стереотипи

Можливо, з минулого досвіду ви пам’ятаєте, як молоді дівчата приходили на роботу і швидко йшли в декретну відпустку. Або люди віком старше 40 років не виправдовували очікування від результатів їх роботи. Або люди з певного міста виявлялися конфліктними.

Це не означає, що всі претенденти будуть саме такими.

Оцінюйте окремо взяту людину за її професійними навичками та особистісними якостями, а не виключно за тим, як підказує минулий досвід. Досвід — чудова штука, він дуже допомагає приймати правильні рішення в короткі строки. Але не давайте упередженням відсівати потенційно цікавих кандидатів.

Ефективна співбесіда

Ви провели насправді гарну співбесіду, якщо після неї у вас є комплексне уявлення про кандидата і як про спеціаліста, і як про особистість. Ви не дізнаєтеся все на 100 відсотків за одну годину. Але якщо у вас або у вас з HR-менеджером майже не залишилося сумнівів і ви розумієте, що ви дізналися в людини те, що для вас важливо, — співбесіда була ефективною.

Уклеїна Світлана

Оплата праці, серпень, 2021/№ 16/1 спецвипуск

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.