Інформація по темі "" | Публікації по тегу
08.10.20
8032 0
Друкувати
Обране

Трудові гарантії учасникам виборів

На вашому підприємстві, в установі, організації є кандидати на посади голів або депутатів місцевих рад? Ваші працівники беруть участь у виборчому процесі як члени виборчої комісії або спостерігачі? Пропонуємо вам порцію роз’яснень: як оформити відсутність таких працівників на роботі у зв’язку з участю у виборах.


Долга Ірина, експертка з питань оплати праці 

ОПЛАТА ПРАЦІЖОВТЕНЬ, 2020/№ 19

 

Трудові гарантії «від роботодавця»

Виборчий процес передбачає не тільки участь кандидатів та виборців у одноденному голосуванні. Не менш важлива підготовка, агітація, робота з документацією тощо. Для цього залучають додаткові кадри. Багато з них мають основне місце роботи. Законодавець потурбувався про ці моменти, встановивши для учасників виборів певні трудові гарантії залежно від їх статусу. У цьому випадку оперувати будемо нормами Виборчого кодексу України від 19.12.2019 р. № 396-IX (далі — Виборчий кодекс).

Розберемо обов’язки роботодавців щодо їх працівників, які задіяні у виборчому процесі в різних статусах.

Кандидат. У Виборчому кодексі закріплені гарантії для кандидатів у депутати місцевих рад. А от щодо кандидатів на посади сільського, селищного, міського голови таких норм не передбачено. Тому свою відсутність на роботі вони оформлюють на власний розсуд за погодженням з роботодавцем.

Це може бути відпустка без збереження зарплати (ст. 25 чи 26 Закону про відпустки), щорічна відпустка тощо.

Згідно з ч. 1 ст. 237 Виборчого кодексу роботодавець не має права відмовити кандидату в депутати в наданні неоплачуваної відпустки. Про що йдеться?

1. Роботодавець не повинен змушувати кандидата у депутати оформлювати відпустку без збереження зарплати, але й не має права відмовити працівнику (за його бажанням) у оформленні такої відпустки.

2. Працівнику, що зареєструвався кандидатом, надане право, а не обов’язок оформлювати неоплачувану відпустку. Тож якщо в нього є не використані інші види відпусток (наприклад, щорічні), то він може скористатися ними (за погодженням з роботодавцем) у виборчий період. І це не буде порушенням законодавства. Але не для кандидата-держслужбовця.

Трудові відносини у держслужбовців регулює Закон України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII (далі — Закон № 889). Відповідно до ч. 4 ст. 10 цього Закону у разі реєстрації державного службовця кандидатом у депутати, він:

а) зобов’язаний в одноденний строк письмово повідомити про це керівника держслужби;

б) надати заяву та оформити відпустку без збереження заробітної плати на час участі у виборчому процесі. Така відпустка надається за рішенням керівника держслужби з дня його повідомлення про участь у виборчому процесі і до дня його завершення відповідно до виборчого законодавства.

Зауважте, відповідальність щодо оформлення відпустки без збереження на період участі у виборчому процесі покладено на держслужбовця. Тому скористатися іншим видом відпустки у цей час він не може, бо це буде підставою для притягнення державного службовця до відповідальності за дисциплінарний проступок. Роз’яснення щодо відпустки для участі у виборах держслужбовця – кандидата у депутати надало Управління Держпраці у Волинській області (lutsk.dsp.gov.ua)

Наведемо на рис. 1 гарантії, які передбачені для кандидатів у депутати.

Рис. 1. Гарантії для кандидата у депутати

* Можна використати ці коди, але краще запровадити власні позначки.

Довірена особа, представник, уповноважена особа від партії. Працівники, які у виборах беруть участь як довірені особи кандидатів у депутати, кандидатів на посади міських, сільських, селищних голів, представників організацій партій у відповідній виборчій комісії (далі — ВК) та уповноважених осіб організацій партій, мають право на звільнення від виконання виробничих або службових обов’язків за місцем роботи на період виборчого процесу без збереження заробітної плати за погодженням із роботодавцем (п. 9 ст. 238, п. 8 ст. 236 Виборчого кодексу).

Гарантії для працівників з таким статусом у період виборів наведені на рис. 2.

Рис. 2. Гарантії для довіреної особи, представника, уповноваженої особи

Спостерігачі. Відповідно до ст. 239 Виборчого кодексу у виборчому процесі на місцевих виборах можуть брати участь офіційні спостерігачі від організацій партій.

Та, на жаль, Виборчий кодекс не передбачає для них гарантій у сфері праці.

Питання відсутності на роботі спостерігач повинен вирішити з роботодавцем у рамках трудового законодавства. Варіанти оформлення роботодавцем відсутності працівника, який є спостерігачем на місцевих виборах, на виборчий період зображено на рис. 3.

Рис. 3. Варіанти оформлення увільнення від основної роботи спостерігача

Члени виборчої комісії. Найбільш захищені учасники виборів — члени ВК. На час безпосереднього виконання обов’язків члена ВК (участь у засіданнях комісії, інших заходах) на кожного члена ВК поширюються гарантії і компенсації, передбачені законодавством для працівників на час виконання ними державних або громадських обов’язків у робочий час (ч. 5 ст. 38 Виборчого кодексу).

Відразу відзначимо, що їх робота як членів комісії оплачується у будь-якому разі:

• роботодавцем, якщо вони залучені до виборчого процесу на безоплатній основі (>ст. 119 КЗпП);

• виборчою комісією — якщо вони залучені до виборів на платній основі ( title = ст. 212 Виборчого кодексу).

Але це вже інша історія, про яку ви дізнаєтесь у статті «Оплатна сторона участі у виборах» цього номера. А зараз про трудові гарантії членів ВК за їх основним місцем роботи.

Члени ВК звільняються від виконання службових обов’язків за місцем постійної роботи на час, необхідний для здійснення обов’язків члена комісії (скликання засідання або участі в інших заходах, передбачених "Виборчим кодексом).

Зауважте, Виборчий кодекс не передбачає виконання обов’язків членом ВК безперервний виборчий період або повний день. Член комісії може бути залучений до роботи у ВК на декілька годин на день і не кожного дня. Такі дані повинні бути підкріплені письмовим повідомленням або рішенням ВК. Гарантії для працівників за основним місцем роботи, що є членами виборчої комісії, наведені на рис. 4.

Рис. 4. Гарантії за основним місцем роботи члена ВК

Зауважте, роботодавець не може відмовити в увільненні працівнику — члену виборчої комісії на період виборчого процесу.

Оформляємо увільнення від трудових обов’язків працівника — члена ВК

На прикладі члена ВК, який бере участь у виборах на безоплатній основі, покроково пройдемо шлях оформлення увільнення від основної роботи.

Ви бачите лише частину матеріалу
Доступ до повного тексту можливий лише для зарєестрованих користувачів.
Авторизуватися Зареєструватися

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Газета «Оплата праці»Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
pw-image
Доступ до сайту за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн