28.02.17

Перший декрет → Відпустка до 3 років → Другий декрет: розраховуємо допомогу

Працівниця, перебуваючи у відпустці для догляду за першою дитиною до 3 років (до 29.04.2017 р.), очікує другу дитину. У результаті з 28 лютого 2017 року (на 126 к. дн.) вона йде у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами. Чи потрібно переривати відпустку для догляду за дитиною до 3 років, щоб оформити відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами? Протягом останніх 12 місяців жінка заробітку не мала. Як у такій ситуації їй розраховувати допомогу по вагітності та пологах: виходячи з окладу (6527 грн.) чи двох МЗП (6400 грн.)?


Автор : Огай Олена, експерт з питань оплати праці

Право на декретну відпустку та допомогу

На практиці нерідкісними бувають випадки, коли жінка, перебуваючи у відпустці для догляду за одним малюком (до досягнення ним 3 років), приносить роботодавцю листок непрацездатності, що свідчить про появу найближчим часом ще однієї крихітки. Так, у цієї жінки на зміну одній відпустці виникає право на іншу — відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами.

Скажемо одразу: жодних «документально-кадрових оформлень» щодо цього ані їй, ані роботодавцю робити не потрібно. Річ у тім, що незалежно від того, що жінка, перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3 років, вона має право на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами і відповідно на допомогу по вагітності та пологах (див. ст. 25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV, далі — Закон № 1105). Причому на загальних підставах. Причиною всьому — лікарняний лист (копія — у випадку із сумісниками). Його так само, як і у звичайному випадку виходу в декрет, виписують, коли приходить цьому строк (див. п. 6.12 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 р. № 455). І саме він є «тим самим кадровим документом», на підставі якого жінку відправляють у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами. Він же є «тим самим документом», на підставі якого призначають і виплачують жінці допомогу по вагітності та пологах.

Що стосується переривання відпустки для догляду за дитиною до 3 років, то чинним законодавством не передбачено перебування у двох соціальних відпустках одночасно. Але й переривати відпустку для догляду за дитиною до 3 років у разі виникнення права на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами якоюсь додатковою заявою і наказом не потрібно. Вона переривається автоматично — декретним лікарняним листом.

З правом та оформленням розібралися, ідемо далі.

Розрахунок допомоги

Що стосується розрахунку допомоги по вагітності та пологах, то керуватися в цьому випадку слід Порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Так-от, згідно з п. 28 цього Порядку:

«Якщо в розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа з поважних причин не мала заробітку <…> середня заробітна плата визначається виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, установленої на день настання страхового випадку».

При цьому відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку згідно з п. 4 того самого Порядку якраз належить до таких поважних причин.

За умовами поставленого запитання працівниці надано декретну відпустку з 28.02.2017 р. На весь 12-місячний розрахунковий період (лютий 2016 року — січень 2017 року) у неї припадає відпустка для догляду за дитиною до 3 років. Тобто в розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку немає заробітку з поважної причини, що повністю відповідає умовам зазначеного вище пункту Порядку № 1266.

Тому допомогу по вагітності та пологах цій працівниці необхідно розрахувати виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу), установленої на момент настання страхового випадку, тобто на лютий 2017 року.

При цьому фактичну середньоденну зарплату за один календарний день визначають шляхом ділення тарифної ставки (посадового окладу) на середньомісячну кількість календарних днів (30,44) ( абз. 8 п. 14 Порядку № 1266).

У цьому випадку фактична середньоденна заробітна плата дорівнює 214,42 грн./к. дн. (6527 грн. : 30,44 к. дн.).

Тепер торкнемося обмежень щодо сум декретних, що встановлені п. 2 ч. 4 ст. 19 Закону № 1105. Нагадаємо: у цій статті визначено обмеження щодо розміру декретної допомоги для працівниць, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру мають страховий стаж менше шести місяців. Це обмеження полягає в тому, що для таких осіб декретна допомога розраховується виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, але з розрахунку на місяць не вище двократного розміру мінімальної заробітної плати і не менше розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом у місяці настання страхового випадку.

Проте слід урахувати, що період відпустки для догляду за дитиною до 3 років уключається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску (п. 1 ст. 21 Закону № 1105). А це означає, що обмеження декретних «не вище двох МЗП з розрахунку на місяць» на жінок, які йдуть в декретну відпустку з відпустки для догляду за дитиною до 3 років, не поширюється.

Тому в такій ситуації сума допомоги по вагітності та пологах розраховується виходячи з фактичної середньоденної зарплати.

Сума допомоги по вагітності та пологах становитиме 27016,92 грн. (214,42 грн./к. дн. х 126 к. дн.).

Виплата цієї допомоги, як і у звичайному випадку з декретними, здійснюється з першого дня за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

 

 
Газета «Оплата праці»


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це

Коментарі (18)
Лена
28.02.2017
Де ви такий оклад (6527 грн.) в бюджетній сфері узяли?
Приведіть приклад з посадовим окладом за 8 тарифним розрядом за ЄТС (2624 грн.).
Ось тоді буде зрозуміло!!!!!
Наталья Лена
09.03.2017
А з чого Ви вирішили, що це в бюджетній сфері? в питанні нічого про це не сказано.
Анжела
28.02.2017
2624/30,44 *126=10861,50
Антон Анжела
28.02.2017
А нам в соцстрахе сказали с 3200 считать, а не с оклада
бухгалтерія - це любов
28.02.2017
хай нададуть офіційне розяснення - бо тоді не пришиєш, що вони це говорили
Читач
28.02.2017
"Пришийте" постанову 1266: "Сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску та не може бути меншою, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановлений на час настання страхового випадку."
Ольга
28.02.2017
А що в такому випадку робити з місяцями, в яких менше ніж 31 день? Наприклад лютий (3200/30,44=105,12грн.) 105,12*28=2943,36грн. в місяць. Чи треба донараховувати в цьому місяці до 3200?
інна
14.04.2017
а якщо були лікарняні в січні та лютому 2017 ?
Маріанна
27.09.2017
Доброго дня!Допоможіть,будь ласка.Приймали мене на роботу по строковому трудовому договору на період декретноі відпустки основного працівника.16.10 сама маю іти в декрет,а основний працівник виходить 29.10.На роботі сказали що лікарняний по вагітності і пологах оплатчть,після чого звільнять.Чи можу я претендувати на відпустку до досягнення дитини 3-х річного віку,щоб хотя б стаж був чи мене звільнять і все.
Камілла Маріанна
25.12.2017
Доброго дня ! Якщо Ви оформлeні офіційно, то Вас нe мають права звільнити до 3-х річчя дитини. В мeнe подібна ситуація була, мeнe хотіли звільнити, алe я звeрнулася до Управління праці і там мeні надали консультацію та допомогу. Я отримала дeкрeтні кошти, після народжeння дитини написала заяву по догляду за дитиною до трьох років, тeпeр я спокійно нe втрачаючи стаж доглядаю дитинку.
Юлія
03.10.2017
Доброго дня! Підскажи будь ласка яка буде виплата? Я до 22.09.17р була в декреті до 3 років, потім продовжила ще на рік. А за другою дитиною іти в декрет 29.12.17р. Як буде нараховуватися виплата?
Таня
03.11.2017
Як нарахувати декретний працівниці,яка знанохидиться в відпустці по догляду за дитиною і заробітку немає,на даний момент її посадовий оклад становить 2464,00 грн.
Тетяна
22.11.2017
Доброго дня) таке запитання — я знаходжусь к відп.по догляду за дитиною до 3 р. Мала б вийти на роботу 17.05.2018, але у звязку з другою вагітністю іду в декрет 4.06.2018. Тобто мені треба вийти на роботу на 3 тижні. Чи можна оформити так щоб не виходити з декрету?
Галина
28.12.2017
Доброго дня!Я пішла з декрету у декрет,хто має виплатити декретні-роботодавець чи соцстрах?
Юлія
02.01.2018
Доброго дня. Я працювала офіційно на декретному місці, сама пішла в декрат, і на даний час в ньому знаходжуся. З 2.01.2018 починається другий декрет. Мені в соц.страсі сказали, що до і після родові не виплаттять, тому що вийшла людина на своє місце роботи. Підскажіть будь ласка, чи маю право я на виплати?Куди здавати лікарняний лист?
Інна
06.01.2018
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, куди потрібно здавати лист непрацездатності, якщо я з 01.10.15р знаходжуся у декретному відпуску до 3 років і мала б вийти на роботу на прикінці 2018р, але у зв'язку з другою вагітністю іду в декрет 15.02.18р.Так сталося, що підприємство в травні 2017 року було визнане банкрутом і мене звільнили.
Аліна
19.01.2018
Мені потрібна допомога, я прийшла на роботу 17.06.17 р, з 2.01.18р. отримала лікарняний лист в зв'язку з вагітністю, виходить що не вистачило часу навіть до 6місяців, останні 2 місяці до декрету працювала на 1,5 ставки, (чиста ставка 2900), лікарняний лист ще не оплатити, до щорічної відпустки також не допрацювала. Скажіть, в якому розмірі мають бути виплати за лікарняний лист, та чи отримаю я виплати від держави (41тис.) і чи вплине те, що я працювала на 1,5 ставки на виплати до 3х років по догляду за дитиною, і хто мені має виплачувати ці виплати? Держава чи роботодавець?
Таня Аліна
22.01.2018
41 тис. це є допомога при народженні дитини. Цю суму держава виплатить в будь якому випадку до 3 років в не залежності від вашого роб.. стажу
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі