Інформація по темі "" | Публікації по тегу
12.08.24
1908 0
Друкувати
Обране

Компенсація відпустки при звільненні: чи варто економити на ЄСВ?

Ситуація. Бухгалтер підприємства завжди нараховував і виплачував відпускну компенсацію при звільненні в останній день роботи працівника. Відповідно цього ж дня сплачувалися податки та ЄСВ. Однак дізнавшися про те, що в разі нарахування компенсації в місяці, наступному після звільнення, можна уникнути сплати ЄСВ, він задався питанням: «А чи не зробити це постійною практикою заради економії?». Якщо вам також цікаво, чи можлива подібна економія, читайте нашу статтю.

У разі звільнення працівника роботодавець зобов’язаний виплатити йому грошову компенсацію за всі не використані ним дні щорічної відпустки та додаткової соціальної відпустки на дітей (за наявності права на неї). Такий обов’язок установлений ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 № 504-96/ВР. Виконувати його роботодавцю треба й під час дії воєнного стану. Про це прямо сказано в ч. 1 ст. 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136).

Які ж строки встановлені законодавством для виплати відпускної компенсації при звільненні працівника? І яка відповідальність передбачена за їх недотримання? Розповідаємо.

Строки нарахування та виплати компенсації

Виплата компенсації при звільненні за дні невикористаної відпустки, як і інших сум, що належать працівнику від підприємства, провадиться в день звільнення (див. ст. 47 та 116 КЗпП). Цього ж дня роботодавець зобов’язаний видати працівнику копію наказу (розпорядження) про звільнення та письмове повідомлення про нараховані та виплачені йому суми при звільненні із зазначенням окремо кожного виду виплати.

Якщо працівник у день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені йому не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Відповідно повідомлення про нараховані та виплачені суми роботодавець має надати працівнику в такий день проведення виплати (ст. 116 КЗпП).

Ексклюзивний матеріал для передплатників сайту
    Платне користування сайту передбачає:
  • доступ до новин, статтей, довідників
  • безлімітні завантаження всіх бланків
  • відсутність реклами
60
грн/
місяць
Вже сплатили? Увійти
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплати праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Журнал «Податки & бухоблік»



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі