Шпаргалки для бухгалтера



Фінзвітність: шпаргалка зі складання
168790
18
На черзі ще один етап підбиття підсумків. Цього разу складаємо фінансову звітність за перше півріччя 2025 року. Аби допомогти вам упоратись із цим завданням, ми підготували спеціальні підказки та пояснення. Ви зможете власноруч перевірити себе, швидко заповнити необхідні показники та визначити фінансовий результат.
Актуально про...
30.06.25
Журнал «Бюджетна бухгалтерія»
№13 вiд 26.09.2023
Відпустка не завжди вписується в рамки одного календарного місяця. Якщо вона починається в одному місяці, а закінчується в іншому, такі відпустки називають перехідними. При виплаті та оподаткуванні відпускних є певні особливості. Сьогодні нагадаємо їх.
Журнал «Оплата праці»
№10 вiд 23.05.2024
У XXI столітті цифрові технології проникли в усі сфери діяльності, однак разом із цим з’явилося й чимало запитань щодо їх правової та бухгалтерської природи. Будь-яке нове явище в господарському середовищі, поки не буде напрацьована усталена практика, викликає непорозуміння та суперечності. Зокрема, бухгалтерський облік — одна з найбільш консервативних складових підприємства, що часто реагує на новації з обережністю або за аналогією, яка не завжди є коректною. Наприклад, з комп’ютерною технікою все зрозуміло — це матеріальний об’єкт, який обліковується як основний засіб. Натомість програмне забезпечення, яке не має фізичної форми, викликає численні питання щодо його класифікації, обліку та амортизації.
Ексклюзив
04.06.25
Ведення військового обліку на підприємстві вимагає уважності та точності. Щоб полегшити вашу роботу, ми підготували короткі шпаргалки з ключових моментів військового обліку відповідно до Порядку №1487.
Шпаргалка яка повинна бути під рукою у кожного бухгалтера, ми зібрали багато прикладів в одному місці, все по розрахунку відпускних від а до я, додавайте в обране на сайті і перед сезоном відпусток читайте та згадуйте всі правила розрахунку.
Ексклюзив
22.05.25
На складі установи обліковуються запаси (краска, будівельні матеріали, санітарно-технічні матеріали, що залишились після ремонту), а також основні засоби (старий металевий сейф). Ці активи нам не потрібні. Також на обліку є деяке обладнання, в якому вже немає потреби. Використовувати запаси найближчим часом ми не збираємось, вони лише місце займають. Сейф за призначенням не використовується, як і обладнання. Яким чином можна списати такі активи з балансу? Або іх якось передати іншій установі, якій вони більш потрібні? Які взагалі існують варіанти для вирішення такої ситуації?
Коли компенсують відпустку? За які відпустки надають компенсацію? Які документи потрібні для оформлення? Оподаткування та бухоблік. Все це – у статті.
Допомога в натуральній формі завжди була порятунком для бюджетних установ. Під час надходження «натуралки» установи не витрачають власні кошти, але повинні документально оформити такі надходження та відобразити їх в бухобліку.
Код класифікації доходів (КДБ), код класифікації видатків (КЕКВ), програмна класифікація видатків (КПК)
Насамперед слід нагадати, що ч. 2 ст. 30 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 № 108/95-ВР зобов’язує всіх роботодавців забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку.