Інформація по темі "" | Публікації по тегу
13.12.21
678 0
Друкувати
Обране

COVIDне відсторонення: як бути з МЗП та ЄСВ?

Працівника терцентру соціального обслуговування з 9 грудня 2021 року відсторонено через відмову вакцинуватись від COVID-19. Якщо його зарплата за грудень буде менше мінімальної:
• чи нараховувати доплату до МЗП?
• як правильно нарахувати ЄСВ?

Із 9 грудня 2021 року МОЗ розширив межі обов’язкової вакцинації від COVID-19. До переліку «зобов’язаних» потрапили, зокрема, й працівники установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів.

За відмову або ухилення від вакцинації загрожує відсторонення від роботи. Причому безоплатне. Пам’ятайте: якщо працівник отримав першу дозу дводозної вакцині від COVID-19, то вже немає підстав говорити про відмову або ухилення від вакцинації. Тож відсторонення йому не загрожує (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 43, с. 6 — 8).

Трудова доплата

Нарахована зарплата має бути не меншою за мінімальну. Цього вимагає ст. 31 Закону про оплату праці. Головна умова — працівник має повністю виконати норму праці.

Якщо при виконанні цієї умови нараховано зарплату менше мінімалки, то її слід «дотягнути» до МЗП. Не забудьте: з 01.12.2021 розмір МЗП підвищили до 6500 грн. Тож порівнювати слід саме із цією сумою.

У разі якщо працівник не виконав повністю норму робочого часу, то слід провести порівняльні розрахунки пропорційно відпрацьованому часу.

Приклад. Працівник відпрацював у грудні 6 днів (з 01.12.2021 по 08.12.2021). Його відсторонено з 09.12.2021 і вже до кінця місяця (а по суті — до кінця року). За грудень йому нараховано 1582,00 грн.

Груднева МЗП за 6 робочих днів становить 1772,73 грн (6500МЗП : 22роб. дн. грудня х 6відпрац. дні). Отже, працівнику слід нарахувати трудову доплату в сумі 190,73 грн (1772,73 - 1582,00).

ЄСВ з МЗП

Бухгалтера вночі розбуди, він розкаже правило «ЄСВ з МЗП»: якщо загальна база нарахування за місяць менша за «мінімалку», ЄСВ сплачуємо з МЗП. Звісно, воно діє не для всіх і не завжди. Зрозуміти, коли «так», а коли «ні», допоможе наша стаття у журналі «Бюджетна бухгалтерія», 2021, № 13, с. 27 — 31.

Випадок, описаний у запитанні, є саме таким, коли ЄСВ слід нарахувати з МЗП. Але при цьому має бути дотримано таких умов:

1) працівник трудиться за основним місцем (не є сумісником);

2) ставка ЄСВ для працівника становить 22 % (не є особою з інвалідністю);

3) працівник має нарахування у грудні, тобто база нарахування ЄСВ не дорівнює нулю;

4) працівник перебував у трудових відносинах повний календарний місяць або в місяці прийняття/звільнення відпрацював усі робочі дні.

Нагадаємо: у зв’язку зі зростанням розміру МЗП зріс і розмір мінімального страхового внеску. Наразі він становить 1430 грн (6500 грн х 22 %).

Жиленко Катерина

Бюджетна бухгалтерія, грудень, 2021/№ 46

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі