Інформація по темі "" | Публікації по тегу
19.01.16
18548 11
Друкувати
Обране

Доплати працівникам комунальних закладів

Новорічні подарунки під ялинку на початку нового бюджетного року не закінчуються. Адже з 01.01.16 р. набрала чинності1 постанова КМУ від 09.12.15 р. № 1026 «Питання виплати працівникам державних і комунальних клубних закладів, парків культури та відпочинку, центрів (будинків) народної творчості, центрів культури та дозвілля, інших культурно-освітніх центрів доплати за вислугу років, допомоги для оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань»2. Тож давайте знайомитись, як саме потрібно виплачувати доплати працівникам комунальних закладів за прийнятим документом.


Автор: Ковшова О., економіст-аналітик ВБ «Фактор»

1 З дати, визначеної в документі. Вперше постанова опублікована в газеті «Урядовий кур’єр» (18.12.15 р., № 237).

2 Далі за текстом — постанова № 1026.

Розмір доплат

З 01.01.16 р. втратив чинність попередній документ, що регулював питання встановлення доплат працівникам комунальних закладів, — постанова КМУ від 15.09.10 р. № 840 «Про виплату працівникам державних і комунальних клубних закладів допомоги для оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань».

Треба сказати, що нова версія документа містить не лише новинки, але й значні уточнення, які були відсутні у попередній редакції. Тож зміст постанови № 1026 більш повний та зрозумілий. Тому бухгалтерам буде зручніше орієнтуватись у питаннях нарахування доплат та допомоги відповідним 
особам.

Так, постановою № 1026 установлено, що працівникам державних і комунальних клубних закладів, парків культури та відпочинку, центрів (будинків) народної творчості, центрів культури та дозвілля, інших культурно-освітніх центрів за переліком посад згідно з додатком до постанови виплачуються:

1

доплата за вислугу років залежно від стажу роботи на посадах, передбачених зазначеним переліком, у такому розмірі:

10 % посадового окладу

за наявності стажу роботи понад 3 роки

20 % посадового окладу

за наявності стажу роботи понад 10 років

30 % посадового окладу

за наявності стажу роботи понад 20 років

2

допомога для оздоровлення під час надання щорічної відпустки в межах фонду оплати праці, затвердженого на відповідний рік, у розмірі посадового окладу (ставки заробітної плати)

3

матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у межах фонду оплати праці, затвердженого на відповідний рік, в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) на рік за рішенням керівника державного або комунального клубного закладу, парку культури та відпочинку, центру (будинку) народної творчості, центру культури та дозвілля, іншого культурно-освітнього центру

Примітка. Пам’ятайте:

 керівникам державних і комунальних клубних закладів, парків культури та відпочинку, центрів (будинків) народної творчості, центрів культури та дозвілля, інших культурно-освітніх центрів зазначені види допомоги надаються за погодженням із органом, до сфери управління якого належить відповідний заклад;

— доплата за вислугу років працівникам державних і комунальних клубних закладів, парків культури та відпочинку, центрів (будинків) народної творчості, центрів культури та дозвілля, інших культурно-освітніх центрів виплачується за рахунок коштів спеціального фонду, коштів, отриманих від господарської діяльності, та інших не заборонених законодавством джерел.

Вимоги Порядку

Постановою № 1026 затверджено Порядок виплати працівникам державних і комунальних клубних закладів, парків культури та відпочинку, центрів (будинків) народної творчості, центрів культури та дозвілля, інших культурно-освітніх центрів доплати за вислугу років3.

3 Далі за текстом — Порядок.

Порядок визначає механізм виплати доплати за вислугу років4 працівникам державних і комунальних клубних закладів, парків культури та відпочинку, центрів (будинків) народної творчості, центрів культури та дозвілля, інших культурно-освітніх центрів, посади яких передбачено переліком5.

4 Далі за текстом — доплата.

5 Посади працівників державних і комунальних клубних закладів, парків культури та відпочинку, центрів (будинків) народної творчості, центрів культури та дозвілля, інших культурно-освітніх центрів, які мають право на виплату доплати за вислугу років, допомоги для оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, далі за текстом — перелік.

До стажу роботи, що дає право на встановлення доплати, зараховують час (п. 2 Порядку):

1

роботи в клубних закладах, парках культури та відпочинку, центрах (будинках) народної творчості, центрах культури та дозвілля, центрах дозвілля України, колишнього СРСР на посадах, зазначених у переліку

2

відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а в разі, коли дитина потребує домашнього догляду, — період відпустки без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною медичним висновком, але не більше ніж до досягнення дитиною шестирічного віку

3

відведений на підвищення кваліфікації з відривом від роботи, якщо працівник до і після підвищення кваліфікації працював на посаді, зазначеній у переліку

4

строкової військової служби, якщо працівник до призову на військову службу працював на посадах, що наведені в переліку, та протягом 3 місяців після звільнення з військової служби (без урахування часу переїзду на постійне місце проживання) був прийнятий на роботу на одну із зазначених посад

5

коли працівник фактично не працював, але за ним згідно із законодавством зберігалися місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково, у тому числі час оплачуваного вимушеного прогулу, спричиненого незаконним звільненням або переведенням на іншу роботу

Доплату працівникам державних і комунальних клубних закладів, парків культури та відпочинку, центрів (будинків) народної творчості, центрів культури та дозвілля, інших культурно-освітніх центрів:

— виплачують з дати прийняття на роботу за наявності стажу роботи, який дає право на її одержання;

— обчислюють виходячи з посадового окладу без урахування інших надбавок і доплат;

— нараховують та виплачують щомісяця за фактично відпрацьований час у межах коштів, передбачених на оплату праці за основним місцем роботи6.

6 Особам, які працюють за сумісництвом, доплата не виплачується.

Документом для визначення стажу роботи, який дає право на одержання доплати, є трудова книжка або інший документ, що відповідно до законодавства підтверджує наявність такого стажу (п. 2 Порядку).

До речі, доплату:

1

обчислюють виходячи з посадового окладу за основною посадою (місцем роботи) у разі, коли працівник тимчасово заміщує відсутнього працівника

2

встановлюють з початку наступного місяця працівникам, у яких право на одержання або підвищення розміру доплати виникло протягом календарного місяця

Перелік посад, які мають право на доплату та допомогу

Постановою № 1026 затверджено й перелік посад працівників державних і комунальних клубних закладів, парків культури та відпочинку, центрів (будинків) народної творчості, центрів культури та дозвілля, інших культурно-освітніх центрів, які мають право на виплату доплати за вислугу років, допомоги для оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

До таких посад віднесено посади:

1

директора (завідувача) клубного закладу, парку культури та відпочинку, центру (будинку) народної творчості, центру культури та дозвілля, іншого культурно-освітнього центру, його заступників

2

завідувача філіалу (центру), атракціону, театру (літнього), його заступників

3

начальника (завідувача) відділу (сектору) з основних видів діяльності*, його заступників

Примітка. Позначка «*» означає, що до цих посад віднесено усіх перелічених, крім підрозділів з фінансового, бухгалтерського, юридичного, господарського, матеріально-технічного забезпечення, режимно-секретного підрозділу, підрозділу з охорони праці та інших підрозділів, діяльність яких не належить до основних видів.

4

головного режисера, балетмейстера, художника, хормейстера, диригента

5

керівника художнього, диригента, хормейстера, балетмейстера, режисера, режисера-постановника

6

керівника студії, творчого колективу (за видами мистецтва та народної творчості), музичної частини дискотеки, гуртка, самодіяльного об’єднання, клубу за інтересами, творчої майстерні (лабораторії), методичної служби

7

методиста, акомпаніатора, концертмейстера, організатора культурно-дозвіллєвої діяльності, художника усіх категорій

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Газета «Місцеве самоврядування»Коментарі
11
Оксана
19.01.2016
что делать если денег нет на счете? вот что интересует! как поступать в такой ситуации? как отображать в отчетности такую задолженность? отображать ли ее вообще?
Євген
19.01.2016
Оксана, если деньги заложены в кошторысе т.е. есть план, то вам ничто не мешает начислить и показать в отчёте кредиторку!
Зоя
19.01.2016
І не тільки працівникам культури,а й медичним працівникам . Як бути,коли фонду оплати праці вистачає тільки на оклади? Що робити керівнику?
Світлана
25.01.2016
Чому до цих категорій не відноситься хореограф?
Ольга
08.12.2016
Постанова стосується тільки клубних закладів. А як бути бібліотекарям? Що чекати нам?
Юлія
16.08.2017
А інструктор по роботі з молоддю відноситься сюди?
Лариса
20.08.2017
Уточните,то есть совместителям выслугу лет не оплачивают? 30 лет -аккомпаниатор народного коллектива по совместительству. Обидно,если совместитель-человек другой касты.
Ірина Лариса
30.08.2017
Мене також цікавить це питання
Ірина
30.08.2017
В цьому році вислуга виплачується з бюджету. Але чому не виплачують її сумісникам?
Дар'я
14.03.2018
Доброго дня! У мене таке питання. Якщо директор музичної школи працює ще й керівником народного гуртка на 0,5 ставки, то він буде отримувати надбавку за роботу як керівник гуртка?
прошу дати відповідь якнайшвидше!
Надія
17.07.2018
Підскажіть будь ласка яким ноативним документом можна визначити клубний це заклад чи ні? Бо у нас в статуті прописано комунальний концертний заклад культури. Чи можна його вважати клубним? Можливо десь в законодавстві це прописано? Допоможіть
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі