Інформація по темі "" | Публікації по тегу
23.09.21
98 0
Друкувати
Обране

Допомога на соцпобут у держслужбі

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань є одним з видів фінансової підтримки працівників. Для працівників бюджетної сфери можливість її виплати передбачена нормативно-правовими документами. Які правила отримання такої допомоги передбачені для держслужбовців і працівників, що обслуговують держоргани, розглянемо в статті.


Порядок надання

Можливість виплати допомоги для вирішення соціально-побутових питань держслужбовцям передбачена ст. 54 Закону № 889*. На відміну від матеріальної допомоги на оздоровлення, допомога на соцпобут не має обов’язкового характеру виплати.

* Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII.

Порядок надання та розмір допомоги для вирішення соціально-побутових питань визначається Порядком № 500**. Допомога на соцпобут держслужбовцям може надаватися:

** Постанова КМУ «Про порядок надання державним службовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань» від 08.08.2016 р. № 500.

• з періодичністю 1 раз на календарний рік;

за особистою заявою держслужбовця;

• у розмірі середньомісячної зарплати;

у межах затвердженого фонду оплати праці.

Виплата допомоги на соцпобут можлива тільки після забезпечення працівників обов’язковими виплатами, тобто після виплати посадового окладу, надбавки за ранг та за вислугу років, грошової допомоги при наданні щорічної відпустки, щорічних відпусток та інших гарантованих виплат.

Допомога на соцпобут держслужбовцям видається в розмірі середньомісячної зарплати або не видається взагалі, якщо коштів на такий розмір допомоги недостатньо. Її не можна надавати у сумі, меншій середньомісячної зарплати (див. лист Нацдержслужби від 20.02.2017 р. № 1505/13-17).

Рішення про надання допомоги на соцпобут приймає керівник державної служби в державному органі шляхом видання відповідного наказу (розпорядження).

Рішення про надання керівнику держслужби у держоргані та його заступникам такої допомоги приймається керівником відповідного державного органу за погодженням із відповідним органом вищого рівня (у разі наявності такого органу).

При цьому оцінюється вагомість підстав для надання допомоги на соцпобут.

Такими підставами можуть бути скрутне матеріальне становище, тривале лікування, сімейні обставини тощо.

Умови та обставини, за яких допомога на соцпобут надається, прописують, як правило, у відповідному Положенні або в колективному договорі.

Також у цих внутрішніх документах можна передбачити і конкретні випадки для надання такої допомоги, і підстави для її виплати.

Матдопомога новачку

Досить часто виникає запитання, чи можна виплачувати допомогу на соцпобут новачку.

Порядок № 500 не містить заборони щодо виплати її новачкам та будь-якої прив’язки до стажу служби.

Тому держслужбовцю в його перший робочий рік може бути виплачена допомога на соцпобут за умови, що внутрішніми документами держоргану не встановлено обмежень щодо цього. Наприклад, якщо в положенні про надання матдопомоги (або в колдоговорі) не встановлено умови необхідного терміну відпрацювання. Він може становити, наприклад, 6 місяців.

Варто пам’ятати, що держслужбовцям, переведеним з одного держоргану до іншого, допомога на новому місці служби надається за умови, що вони не отримували її за попереднім місцем роботи у поточному році.

Тобто якщо попереднім місцем роботи держслужбовця був держорган і він уже отримав там матдопомогу на соцпобут у поточному році, новий роботодавець (держорган) таку допомогу не надає (див. лист Мінсоцполітики від 04.09.2013 р. № 963/13/84-13). Адже така допомога може надаватися лише один раз на рік.

Підтвердити те, що держслужбовець, який переведений з одного держоргану до іншого, не отримував матеріальної допомоги для вирішення соцпобутових питань у поточному році за попереднім місцем роботи, можна, на погляд НАДС, відповідною довідкою, наданою держслужбовцю держорганом, з яким він перебував у трудових відносинах (див. лист НАДС від 20.02.2017 р. № 1505/13-17).

Та навіть маючи інформацію (наприклад, довідку з попереднього місця роботи), що новачок не користувався допомогою на соцпобут за попереднім місцем роботи або у перший рік його роботи на держслужбі, рішення про виплату матдопомоги приймає керівник держоргану з урахуванням встановленого порядку її надання, умов, закріплених у відповідному положенні або колдоговорі та наявності на це коштів.

Працівники патронатних служб і обслуговуючі працівники

Механізм оплати праці працівників патронатних служб у держорганах та працівників, які обслуговують держоргани, урегульований постановою № 1112*. Цією постановою визначені умови оплати праці працівників патронатних служб у держорганах та «обслуговуючих» держоргани працівників.

* Постанова КМУ «Про умови оплати праці працівників державних органів, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну службу» від 24.12.2019 р. № 1112.

Так, зазначеним категоріям працівників держорганів може бути надана матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань:

• у розмірі, що не перевищує середньомісячної зарплати працівника;

• у межах фонду оплати праці;

• за особистою заявою працівника.

Рішення про надання допомоги на соцпобут:

• обслуговуючим працівникам держоргану (управління) — приймається керівником держслужби відповідного держоргану (керівником управління);

• працівникам патронатних служб — Керівником Апарату ВРУ, Керівником Офісу Президента України, Державним секретарем КМУ, державним секретарем міністерства, керівником держоргану або заступником керівника, на якого покладено функції керівника апарату, за пропозицією посадової особи, при якій утворено патронатну службу, або голови депутатської фракції (депутатської групи) у ВРУ.

Робітники держорганів

Робітникам, зайнятим обслуговуванням держорганів, наказом № 609** передбачена виплата однієї матеріальної допомоги протягом календарного року.

** Наказ Мінекономіки «Про умови оплати праці робітників, зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів» від 23.03.2021 р. № 609.

Тобто це може бути будь-яка (одна) матеріальна допомога або на оздоровлення до щорічної відпустки, або на соцпобут, або на лікування, або інша, яку може отримати робітник протягом календарного року. Але тільки одна!

Матдопомога обслуговуючим робітникам не має обов’язкового характеру і виплачується за наявністю коштів. Підстави для надання (причини виплати) краще прописати в колективному договорі або іншому локальному документі про оплату праці (наприклад, в окремому положенні про надання матдопомоги працівникам).

Долга Ірина

Оплата праці, вересень, 2021/№ 18

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.