Інформація по темі "" | Публікації по тегу
05.04.21
75 0
Друкувати
Обране

Кардинальні зміни в порядку розрахунку лікарняних: чого чекати?Кардинальні зміни в порядку розрахунку лікарняних: чого чекати?

Цього разу руки законотворців дійшли до порядку розрахунку лікарняних. Напевно, однією з причин цього стало додаткове навантаженням на ФСС через пандемію. Адже суттєво зросли видатки за лікарняними. Як наслідок — Фонд постійно затримував фінансування виплат з тимчасової непрацездатності працівників.

Безумовно, влада мала відреагувати. Але реакція виявилась дещо неочікуваною. Наразі на офіційному сайті Мінсоцполітики з’явився проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій Фонду соціального страхування України».

Цим законопроєктом планується внести зміни до низки нормативно-правових актів і, зокрема, до Закону про соцстрахування1.

1 Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. № 1105-XIV.

Що ж планується змінити?

По-перше, зміниться п. 2 ст. 22 Закону про соцстрахування. Саме ця норма встановлює порядок оплати лікарняних у співвідношенні роботодавець/Фонд. Планується, що ФСС буде оплачувати лікарняний з 11-го дня непрацездатності. Тоді як нині перші 5 днів хвороби оплачує роботодавець, а з 6-го дня — ФСС. Відповідно, якщо проєкт Закону буде прийнято, оплата перших 10 днів тимчасової непрацездатності ляже на плечі роботодавців.

По-друге, зміни торкнуться ст. 24 Закону про соцстрахування. Ця норма визначає розміри допомоги по тимчасовій непрацездатності залежно від страхового стажу. Таку допомогу будуть виплачувати застрахованим особам у таких розмірах:

50 % середньої зарплати — застрахованим особам, які мають страховий стаж до 5 років;

60 % середньої зарплати — застрахованим особам, які мають страховий стаж від 5 до 10 років;

70 % середньої зарплати — застрахованим особам, які мають страховий стаж від 10 до 15 років;

80 % середньої зарплати — застрахованим особам, які мають страховий стаж від 15 до 20 років;

100 % середньої зарплати — застрахованим особам, які мають страховий стаж понад 20 років.

Як бачимо, такі нововведення серйозно вдарять по гаманцю працівника. Адже раніше, аби отримати лікарняні у 100-відостоковому розмірі «середньої», достатньо було відпрацювати 8 років. А от після змін на виплату лікарняних у такому розмірі зможуть розраховувати лише ті, чий страховий стаж аж 20 років. Постраждають й інші працівники, страховий стаж яких становить від 5 до 20 років.

По-третє, змін зазнає ст. 23 Закону про соцстрахування. Тут наведено підстави для відмови в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності. До них планують додати:

• період простою, крім випадків, коли тимчасова непрацездатність настала до простою;

• період тимчасової непрацездатності, зазначений у медичному висновку з тимчасової втрати працездатності, визнаному необґрунтованим.

Серед інших запланованих змін, на які варто звернути увагу, — це виплата допомоги на поховання у двократному розмірі ПМПО, встановленого на дату смерті. На сьогодні розмір такої допомоги встановлено окремою постановою № 172 і становить 4100 грн.

2 Постанова Правління ФСС «Про встановлення розміру допомоги на поховання» від 08.02.2017 р. № 17.

Ну що ж, якщо проєкт Закону буде прийнято, то і на роботодавців, і на працівників чекають, без перебільшення, революційні зміни. І, на жаль, вони аж ніяк не на краще.

До речі, Закон пропонують увести в дію з 01.08.2021 р. Виняток — зміни щодо порядку розрахунку лікарняних за кошти ФСС. Вони повинні набрати чинності з 01.01.2022 р.

Договір позички продовжити НЕ можна, укласти договір оренди…

Розділові знаки у цьому реченні нещодавно розставив ФДМУ. Остаточно й безповоротно. Так, у своєму листі від 11.03.2021 р. № 10-16-5353 фахівці ФДМУ відповіли на запитання щодо пролонгування договорів позички державного та комунального майна.

Не секрет, що з 1 лютого 2020 року на передачу держкомунмайна в безоплатне користування або позичку накладено табу. Пряму вказівку на заборону містить ч. 2 ст. 9 Закону № 1571.

1 Закон України «Про оренду державного та комунального майна» від 03.10.2019 р. № 157-IX.

Та як бути з договорами позички, укладеними на підставі «попередника» цього Закону? Конкретні дії щодо таких договорів не визначено ні самим Законом № 157, ні Порядком № 4832.

2 Порядок передачі в оренду державного та комунального майна, затверджений постановою КМУ від 03.06.2020 р. № 483.

Звісно, договори позички, підписані до запровадження Законом № 157, є чинними й діють до закінчення строку, на який були укладені. Адже протягом строку дії договору існують господарські зобов’язання сторін, які виникли на основі цього договору (ч. 7 ст. 180 ГКУ, ч. 1 ст. 631 ЦКУ). Ба більше, обов’язковість для виконання підписаного договору ніхто не скасовував (ст. 629 ЦКУ).

А от продовжити такі договори не вийде. Якщо існує потреба у використанні такого майна, доведеться укладати іншу угоду — договір оренди. Тобто про безоплатне використання державного та комунального майна можна забути. І жодних тобі поблажок чи привілеїв для колишніх користувачів (за договорами позички) при оформленні орендних відносин. Усе на загальних підставах.

Але є інший варіант — передача майна на праві господарського відання (оперативного управління). Як передати транспортний засіб комунальному підприємству у господарське відання, читайте у статті «Транспорт від ОМС до КП: передача, ремонт, використання» цього номера.

Відповідальність за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки — посилено

30 березня парламентарі прийняли Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки» (законопроєкт № 4157).

Цим Законом передбачено зміни до ст. 270 ККУ3. Таким чином, буде запроваджено кримінальну відповідальність за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки. Це стосується випадків, коли наслідком такого правопорушення стала пожежа або аварії із заподіянням шкоди здоров’ю людей або майну у великому розмірі.

3 Кримінальний кодекс України від 13.04.2012 р. № 4651-VI.

Також Закон посилює адмінвідповідальність за недотримання вимог техногенної та пожежної безпеки. Зокрема, зросте розмір штрафів за:

невиконання приписів, розпоряджень чи постанов посадових осіб ДСНС (ст. 1888 КУпАП). За такі дії посадовим особам загрожуватиме штраф від 100 до 200 нмдг4 (від 1700 — 3400 грн).

4 нмдг — неоподатковуваний мінімум доходів громадян (17 грн).

Якщо ж порушники не засвоять урок і вчинять ті самі дії вдруге протягом року, штраф буде значно вищим — від 200 до 300 нмдг (від 3400 до 5100 грн);

завідомо неправдивий виклик рятувальників, поліціянтів або «швидкої» (ст. 183 КУпАП). Адмінштраф за такі витівки становитиме від 50 до 200 нмдг (від 850 грн до 3400 грн).

Редакція

Бюджетна бухгалтерія, квітень, 2021/№ 13

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.