Інформація по темі "" | Публікації по тегу
25.11.21
261 0
Друкувати
Обране

Компенсація: виплата зарплатних боргів у листопаді 2021 року

Якщо роботодавець вчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов'язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати і виплатити компенсацію.

Така компенсація належить у разі затримки виплати зарплати на один календарний місяць і більше. Причому компенсують «чисту» зарплату (за мінусом утриманих податків, зборів і внесків) і тільки у тому випадку, якщо ІСЦ наростаючим підсумком за період невиплати перевищить 100 %.

Суму компенсації (К) можна розрахувати за формулою:

К = С х Коеф : 100,

де С — сума виплачуваного зарплатного боргу («чиста» зарплата);

Коеф — коефіцієнт компенсації.

Для зручності читачів наведемо вже готові величини приросту ІСЦ (коефіцієнти компенсації) для розрахунку суми компенсації за затримку виплати доходів, нарахованих у 2011 — 2021 роках і виплачуваних у листопаді 2021 року (див. таблицю).

Користуватися таблицею легко. На перетині рядка з назвою відповідного місяця нарахування невиплаченої зарплати і графи з відповідним роком знайдете потрібний вам коефіцієнт компенсації. На нього ви множите суму зарплатного боргу, який виплачуєте в листопаді 2021 року.

Приклад. У листопаді 2021 року працівникові виплачується заборгованість із заробітної плати (після утримання ПДФО, ВЗ) за березень 2021 року у розмірі 6000 грн.

Величина приросту ІСЦ (коефіцієнт компенсації) в листопаді 2021 року за період невиплати доходу, нарахованого за березень 2021 року, складає 4,3 % (див. таблицю).

Сума компенсації за затримку зарплати при виплаті заборгованості в листопаді 2021 року складе:

6000 грн х 4,3 : 100 = 258 грн.

Кравченко Дар’я

Оплата праці, листопад, 2021/№ 22

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цеКоментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі