Надбавка за розроблення нормативно-правових актів в ОМС: чи можна встановити у воєнний час?
Перш за все з'ясуємо що таке НПА. Так, відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України від 28.04.2020 № 361-ІХ нормативно-правовий акт — це акт управління (рішення) суб’єкта владних повноважень, який установлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин та який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування.
Експертиза НПА — це розгляд, дослідження НПА з метою надання правильного висновку та правильної оцінки НПА.
Відповідно до ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування» від 21.05.97 № 280/97-ВР рада (сільська, селищна, міська, районна в місті (у разі її створення), районна, обласна) в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
У період воєнного стану діє Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX. Його ст. 10 передбачено, що заробітна плата виплачується працівникам на умовах, визначених трудовим договором.
Правові норми щодо оплати праці працівників органів місцевого самоврядування, у тому числі тих, які займаються розробленням та експертизою НПА, визначено ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III.
Конкретні умови оплати праці працівників ОМС визначені постановою КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268.
-
Платне користування сайту передбачає:
- доступ до новин, статтей, довідників
- безлімітні завантаження всіх бланків
- відсутність реклами
місяць