Інформація по темі "" | Публікації по тегу
07.02.22
2588 0
Друкувати
Обране

Надбавка за вислугу років: чи платити сумісникам?

У музичній школі є викладачі, які працюють за сумісництвом: як за внутрішнім, так і за зовнішнім. Чи мають вони право на надбавку за вислугу років?

Так, безумовно, педпрацівники-сумісники мають право на надбавку за вислугу років.

Музична школа — то в народі, а за документами — мистецька школа.

Мистецька школа є закладом позашкільної освіти сфери культури. Вона здійснює свою діяльність, зокрема, відповідно до Законів України «Про культуру», «Про освіту» та «Про позашкільну освіту». Це передбачено п. 2 Положення № 6861.

1 Положення про мистецьку школу, затверджене наказом Мінкультури від 09.08.2018 № 686.

Надбавку за вислугу років педагогам установлено приписами ч. 4 ст. 61 Закону про освіту2. Правила її виплати затверджено Порядком № 783.

2 Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII.

3 Порядок виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затверджений постановою КМУ від 31.01.2001 № 78.

«Вислужна» надбавка належить педагогічним і науково-педагогічним працівникам. Тобто працівникам, посади яких зазначені у Переліку № 9634. Посада викладача тут є, позашкільні заклади також. Тож викладачу мистецької школи встановлюють надбавку за вислугу років у відсотках до посадового окладу. Її розмір залежно від стажу педагогічної роботи може бути таким:

4 Перелік посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затверджений постановою КМУ від 14.06.2000 № 963.

• понад три роки — 10 % посадового окладу;

• понад 10 років — 20 % посадового окладу;

• понад 20 років — 30 % посадового окладу.

Якщо працівникові належить підвищення окладу, то надбавку розраховують виходячи з новоутвореного посадового окладу (ставки заробітної плати).

ВАЖЛИВО!

Право на «вислужну» надбавку мають і педпрацівники-сумісники: як внутрішні, так і зовнішні

Жодних обмежень щодо виплати надбавки за вислугу років педагогам-сумісникам законодавство не містить.

При цьому приписом п. 8 Порядку № 78 передбачено: коли педагогічні та науково-педагогічні працівники виконують роботу, яка за обсягом менше або більше норми, передбаченої ставкою зарплати, розмір надбавки за вислугу років зменшується або збільшується пропорційно навантаженню (обсягу роботи).

Тобто, якщо викладач працює за сумісництвом, припустимо, на 0,5 ставки, надбавку за вислугу років виплачуйте пропорційно виконаному обсягу роботи. Суму надбавки обчислюйте в розмірі 10 %, 20 % чи 30 % від суми окладу, нарахованого за посадою з обсягом роботи 0,5 ставки.

Бюджетна бухгалтерія, лютий, 2022/№ 5

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі