Інформація по темі "" | Публікації по тегу
27.05.21
306 0
Друкувати
Обране

Надбавка за вислугу років у держорганах

Надбавка за вислугу років є у більшості категорій працівників держорганів. Це один із видів заохочення до тривалої роботи в держорганах. «Вислужна» надбавка є складовою зарплати, а її розмір залежить від стажу роботи. Розглянемо основні моменти встановлення та розміри «вислужної» надбавки в держслужбі.


Держслужбовці

Право на надбавку за вислугу років для держслужбовців закріплено у ст. 46 Закону № 889*.

* Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889.

Розмір такої надбавки залежить від набутого держслужбовцем стажу державної служби. Тому спочатку поговоримо саме про стаж держслужби.

Із 1 травня 2016 року на виконання ч. 2 ст. 46 Закону № 889 був затверджений Порядок № 229**, за яким саме з цієї дати визначаються періоди роботи, що враховуються при визначенні стажу для «вислужної» надбавки.

** Порядок обчислення стажу державної служби, затверджений постановою КМУ від 25.03.2016 р. № 229.

До 01.05.2016 р. до стажу держслужби потрапляють періоди до цієї дати, які обчислюються відповідно до попереднього чинного Порядку № 283***.

*** Порядок обчислення стажу державної служби, затверджений постановою КМУ від 03.05.94 р. № 283.

Основним документом, який містить відомості про стаж, у тому числі стаж держслужби, є трудова книжка працівника. Поряд з нею застосовують ще інші законодавчо встановлені документи (копію послужного списку, військовий квиток, накази (розпорядження), відомості про виплату зарплати тощо), що підтверджують стаж роботи.

Стаж державної служби обчислюється у днях, місяцях і роках.

Згідно з Порядком № 229 до держстажу зараховують:

• час перебування на посаді державної служби;

• час перебування на посаді народного депутата України;

• час перебування на посадах працівників дипломатичної служби;

• час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування;

• час перебування на посадах суддів;

• час перебування на посадах прокурорів;

• час перебування на посадах, на яких присвоюються військові та спеціальні звання;

• час професійного навчання державного службовця з відривом від служби, якщо не пізніше 75 днів після його завершення така особа повернулася на державну службу, крім випадків, установлених Законом № 889;

• період, коли державний службовець не працював з поважних причин, але залишався у трудових відносинах з державним органом;

• час перебування державного службовця у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а в разі коли дитина потребує домашнього догляду — у відпустці без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку;

• час перебування на посадах радників, помічників, уповноважених та прессекретаря Президента України, працівників секретаріатів Голови Верховної Ради України, його Першого заступника та заступника, працівників патронатних служб Прем’єр-міністра України та інших членів Кабінету Міністрів України, помічників-консультантів народних депутатів України, помічників та наукових консультантів суддів Конституційного Суду України, помічників суддів, а також на посадах патронатних служб в інших державних органах.

Як визначити стаж державної служби, з’ясували. Тепер поговоримо про розмір надбавки за вислугу років.

Розмір цієї надбавки встановлюється на рівні 3 % посадового окладу держслужбовця за кожен календарний рік стажу держслужби, а за наявності стажу держслужби більше 17 років — у максимальному розмірі 50 % посадового окладу (ч. 1 ст. 52 Закону № 889).

Розмір «вислужної» надбавки залежно від спеціального стажу держслужбовця наведено в табл. 1.

Таблиця 1. Розмір надбавки за вислугу років залежно від стажу держслужби

Стаж держслужби

Розмір надбавки, %

Стаж держслужби

Розмір надбавки, %

Більше 1 року

3

Більше 10 років

30

Більше 2 років

6

Більше 11 років

33

Більше 3 років

9

Більше 12 років

36

Більше 4 років

12

Більше 13 років

39

Більше 5 років

15

Більше 14 років

42

Більше 6 років

18

Більше 15 років

45

Більше 7 років

21

Більше 16 років

48

Більше 8 років

24

Більше 17 років і далі

50

Більше 9 років

27

Зауважте: розмір надбавки за вислугу років держслужбовцям збільшується з дня набуття права на таке підвищення або з дня виникнення права на таку надбавку (див. листи Мінсоцполітики від 29.05.2017 р. № 985/0/102-17/28, НАДС від 21.02.2018 р. № 1404/13-18).

Надбавка за вислугу років входить до складу зарплати держслужбовця (п. 1 ст. 50 Закону № 889).

«Обслуговуючі» працівники

Надбавка за вислугу років працівникам, що виконують функції з обслуговування держорганів (п. 5 Умов № 15*), за вислугу років у державних органах, управліннях виплачується у відсотках до посадового окладу.

* Умови оплати праці працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування , затверджені постановою КМУ від 18.01.2017 р. № 15.

Розмір «вислужної» надбавки залежить від набутого працівником спеціального стажу. У табл. 2 наведено розміри «вислужної» надбавки залежно від держстажу.

Таблиця 2. Розміри «вислужної» надбавки

Стаж роботи

Розмір надбавки, %

Стаж роботи, років

Розмір надбавки, %

Понад 3 роки

10

Понад 15 років

25

Понад 5 років

15

Понад 20 років

30

Понад 10 років

20

Понад 25 років

40

При цьому до стажу для встановлення надбавки за вислугу років включаються стаж роботи у державних органах на посадах керівних працівників, спеціалістів і службовців, раніше набутий стаж державної служби, у тому числі з урахуванням періодів роботи, передбачених ч. 2 ст. 46 Закону № 889.

Працівникам, у яких протягом календарного місяця виникло право на підвищення надбавки за вислугу років, розмір надбавки змінюється з дня набуття права на підвищення.

Робітники, що обслуговують держоргани

Оплатні умови робітників, зайнятих обслуговуванням держорганів, урегульовано в наказі № 609*, (прийшов на зміну наказу від 02.10.96 р. № 77), який є чинним із 20.04.2021 р.

* Наказ Мінекономіки «Про умови оплати праці робітників, зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів» від 23.03.2021 р. № 609.

А от застосовувати його норми слід із 1 січня 2021 року.

Наказом № 609 затверджено, зокрема, схеми посадових окладів робітників, зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших державних органів (додатки 1 — 3 до наказу № 609).

Але для робітників держорганів ситуація залишилась незмінною. Розміри їх окладів «заморожені» на рівні вересня 2020 року. Також наказ № 609, як і його попередник, надбавку за вислугу років робітникам, що обслуговують держоргани, не передбачає.

Попрактикуємося

Приклад. З 19.02.2018 р. стаж працівниці (спеціаліста держоргану) становить понад 5 років («вислужна» надбавка — 15 %). Із 30 липня 2018 року по 24 травня 2021 року вона перебувала у відпустці для догляду за дитиною до 3 років. До роботи стає 25 травня 2021 року відразу після закінчення цієї відпустки. На який розмір «вислужної» надбавки працівниця (спеціаліст держоргану) має право на момент виходу з декрету?

На момент виходу у декретну відпустку працівниця-держслужбовць мала держстаж понад 5 років. Тому вона мала право на «вислужну» надбавку в розмірі 15 %. Розмір надбавки за вислугу років прямо залежить від набутого «надбавочного» стажу. Звернемося до Порядку № 229, який визначає періоди, що включаються до стажу для визначення розміру надбавки. До переліку періодів, які входять до «вислужного» стажу, включається час перебування державного службовця у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Розмір надбавки за вислугу років держслужбовцям збільшується з дня набуття права на таке підвищення. Підсумуємо: за період декретної відпустки жінці «накапало» три роки «надбавочного» стажу.

Отже, на момент виходу на роботу (25 травня 2021 року) вона має понад 8 років держстажу і право на 24 % «вислужної» надбавки.

Долга Ірина

Оплата праці, травень, 2021/№ 10

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про цекоментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.