Інформація по темі "" | Публікації по тегу
07.02.22
1210 0
Друкувати
Обране

Підвищення за педзвання «Старший викладач» коледжу

У фаховому економічному коледжі працює викладач із педзванням «Старший викладач». Чи має він право на підвищення посадового окладу на 10 % відповідно до постанови № 13911? Посади старшого викладача штатним розписом закладу не передбачено.

1 Постанова КМУ «Деякі питання встановлення підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності у державних і комунальних закладах та установах освіти» від 28.12.2021 № 1391.

Так, має. Далі пояснимо чому.

До 01.01.2022 підвищення за педзвання було передбачено п.п. «д» п. 24 Інструкції № 1022. Так, ставки зарплати і посадові оклади підвищуються на 10 % за наявність педагогічного звання, зокрема, «Старший викладач». Однак Інструкція № 102 містить виноску до цієї норми, відповідно до якої підвищення не належить викладачам ЗВО I — II рівнів акредитації. Утім, це обмеження не стосувалося викладачів педагогічних училищ.

2 Інструкція про порядок обчислення зарплати працівників освіти, затверджена наказом МОН від 15.04.93 № 102.

Водночас Інструкція № 102 дає інший варіант матеріального заохочення педагогів. Згідно з приписом примітки 2 до п. 8 Інструкції № 102 ставки зарплати старших викладачів ЗВО I — II рівнів акредитації встановлюються на 5 % вище за ставки викладачів вищої категорії. Проте для цього штатним розписом закладу має бути передбачено відповідну посаду старшого викладача (а не просто педзвання у «звичайного» викладача).

Зауважимо: відповідно до норм Закону про фахову передвищу освіту3 всі ЗВО І — ІІ рівнів акредитації, які не реорганізовані у ЗВО (коледжі), набули статусу ЗФПО з типом фаховий коледж.

3 Закон України «Про фахову передвищу освіту» від 06.06.2019 № 2745-VIII.

З 01.01.2022 діє постанова № 1391. У ній Кабмін зібрав підвищення посадових окладів (ставок зарплати) та доплати за окремі види педагогічної діяльності в державних і комунальних закладах та установах освіти. Унаслідок цього з 01.01.2022 втратили чинність деякі постанови КМУ, якими було затверджено підвищення та доплати. Детальніше про це читайте в журналі «Бюджетна бухгалтерія», 2022, № 3, с. 22.

Також вищезгаданою постановою передбачено підвищення та доплати педпрацівникам ЗФПО, реорганізованих на базі ЗВО І — ІІ рівнів акредитації.

Постановою № 1391 установлено підвищення окладу на 10 % педагогічним працівникам, яким за результатами атестації присвоєно педагогічні звання, у тому числі і «Старший викладач».

ВАЖЛИВО!

Жодних обмежень чи застережень щодо кола одержувачів такого підвищення постанова № 1391 не містить

Отже, з 01.01.2022 викладачі ЗФПО (фахових коледжів) дійсно мають право на 10-відсоткове підвищення посадового окладу за наявне педзвання «Старший викладач».

Бюджетна бухгалтерія, лютий, 2022/№ 5

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це



Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×