Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
14.01.15
3456 0
Друкувати
Обране

Працівник у зоні АТО: чи виплачувати разову премію

Співробітник бюджетної організації (перший заступник начальника управління) був мобілізований з 08.09.2014 р. За період мобілізації йому зберігається середня зарплата. До дня соціального працівника, який святкується першої неділі листопада (2 листопада 2014 року), згідно з наказом Головного управління виплачувалася разова премія начальникам управлінь та їх заступникам. Чи належить така виплата мобілізованому співробітнику, якщо в цей період він фактично не виконував свої службові обов’язки?


Умови оплати праці працівників органів виконавчої влади регулюються нормативно-правовими документами (актами) КМУ. Відповідно до них керівникам органів надано право преміювати працівників відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи. При цьому таке преміювання здійснюється в межах фонду заробітної плати (коштів на оплату праці).

Важливо! Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників визначають у Положенні про преміювання працівників органу виконавчої влади.

У ньому передбачають: коло осіб, яким виплачують премію, показники та умови преміювання за кожною категорією працівників (керівні працівники, фахівці, службовці, робітники), причини, з яких можна позбавити або зменшити розмір премії тощо.

Премії за виконання основних показників у роботі, так звані виробничі премії, виплачують за фактично відпрацьований час.

Що стосується одноразових грошових виплат, не пов’язаних з конкретними результатами праці, то порядок, розмір та умови їх виплати також мають бути передбачені у відповідному положенні.

Це може бути як загальне Положення про преміювання працівників, так і окреме Положення про одноразові грошові виплати працівникам до державних, професійних свят, ювілейних і пам’ятних дат в історії України (організації). У ньому також передбачають розмір, умови та порядок таких виплат. Таким Положенням може бути передбачено виплату одноразових премій усім працівникам, що перебувають у трудових відносинах з роботодавцем, або ж можуть бути передбачені винятки для таких виплат. Наприклад, вказані причини або категорії осіб, яким не виплачують одноразові премії (наприклад, сумісникам, тимчасовим працівникам, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною, у навчальній відпустці, працівникам, яким установлено строк випробування, або ж які мають дисциплінарні стягнення тощо).

Виплачують премії та одноразові грошові виплати працівникам на підставі наказу (розпорядження) керівника органу. Для керівника органу та його заступників потрібний дозвіл органу вищого рівня. При цьому розмір премії для керівника та його заступників визначає орган вищого рівня, для працівників — керівник відповідного органу.

Таким чином, конкретні умови виплати одноразових премій, у тому числі й премії до дня соціального працівника, мають бути визначені у відповідному Положенні. Якщо таким Положенням передбачено, що одноразові премії виплачують усім працівникам, які перебувають у трудових відносинах з роботодавцем, і незалежно від характеру трудових відносин, то є всі підстави для виплати такої премії.

Якщо Положенням передбачено виплату одноразової грошової виплати тільки працівникам, які безпосередньо виконують свої трудові функції на момент її надання, то особам, які перебувають, наприклад, у відпустці для догляду за дитиною, або призвані на військову службу у зв’язку з мобілізацією тощо, таку премію не виплачують.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 
Газета «Оплата праці»


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це

Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд